Filtruj według
Cena
66 90
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Tachometry

Ilość produktów: 2
Loading...

Miernik tachometr obrotomierz Benetech GM8905

Urządzenie pozwala zmierzyć prędkość obrotową w zakresie od 2,5 do 99 999 obr/min z rozdzielczością 0,1 rpm . Miernik można wykorzystać np. do badania prędkości silników.
5.0 (11)
Indeks: BNT-12312
Indeks: BNT-12312
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 66,90 zł Cena 66,90 zł
  • Darmowa dostawa

Tachometr obrotomierz Benetech GM8906

Tachometr jest urządzeniem służącym do mierzenia szybkości obrotów prędkości liniowej oraz częstotliwość silników elektrycznych, wirników, łopatek, wałków itp.
4.3 (8)
Indeks: BNT-19575
Indeks: BNT-19575
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 89,90 zł Cena 89,90 zł
  • Darmowa dostawa

Do czego można wykorzystywać tachometry?

Tachometry znajdują zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Fani modelarstwa używają ich między innymi do określania prędkości, z jaką kręcą się śmigła w modelach statków powietrznych. Tachometry pomagają im również w oszacowaniu maksymalnej prędkości danego samolotu, poprzez określenie szczytowej prędkości obrotowej silników spalinowych i elektrycznych. Zebrane w ten sposób dane mogą posłużyć do obliczenia siły ciągu, a także wprowadzenia niezbędnych poprawek aerodynamicznych.

Tachometry doskonale sprawdzają się również podczas pracy ze zdalnie sterowanymi modelami. Przy ich pomocy konstruktor pojazdu jest w stanie oszacować maksymalną prędkość obrotową wału korbowego, co w połączeniu z danymi o mocy zastosowanego silnika pomoże mu dobrać odpowiednią skrzynię biegów.

W jaki sposób tachometry mogą ułatwić pracę z silnikami elektrycznymi?

W projektach DIY często wykorzystuje się podzespoły, które akurat leżą w zasięgu ręki. W takiej sytuacji może okazać się, że zastosowany silnik elektryczny posiada zbyt wysoką prędkość obrotową, którą trzeba będzie ograniczyć poprzez zmniejszenie napięcia. Aby dokonać precyzyjnej redukcji mocy motoru, wystarczy zmniejszyć napięcie robocze silnika, mierząc jednocześnie tachometrem ilość obrotów na minutę.

Elektroniczny tachometr współpracujący z Arduino

Tachometry mogą być także wykorzystywane w projektach opartych o minikomputery. Pozwala to na konstruowanie zaawansowanych czujników, przy pomocy których możliwy stanie się zdalny nadzór prędkości obrotowej poszczególnych mechanizmów. Wystarczy tylko wyposażyć się w moduł czujnika zbliżeniowego, który działać będzie jako tachometer. Arduino lub inna płytka rozwojowa, do której podłączony zostanie tego rodzaju sensor, będzie następnie odbierać sygnał PWM, który po przeanalizowaniu przez CPU minikomputera zostanie zamieniony na prędkość obrotową.