Filtruj według
Cena
13 14
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (534) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kable mini HDMI

Ilość produktów: 1
Loading...

Przewód miniHDMI - HDMI oryginalny dla Raspberry Pi Zero - 1m

Oficjalnie licencjonowany przez fundację Raspberry Pi przewód miniHDMI pozwalający łączyć  minikomputer z monitorem, jego długość to 1 m.
5.0 (17)
Indeks: KAB-10023
Indeks: KAB-10023
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 13,95 zł Cena 13,95 zł
  • Darmowa dostawa

Podłączanie sprzętów fotograficznych przy pomocy kabli Mini HDMI

Standard łączności HDMI jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych interfejsów cyfrowej transmisji dźwięku i obrazu. Wyposażane są w niego niemal wszystkie telewizory, monitory, projektory oraz inne urządzenia służące do wyświetlania obrazu. Jednak wiele przenośnych urządzeń, takich jak aparaty cyfrowe lub kamery wideo, posiada jedynie zminiaturyzowany port HDMI. Dlatego też, aby móc podłączyć wyposażone w niego sprzęty, niezbędne są kable Mini HDMI – HDMI. Producenci decydują się na takie rozwiązanie ze względu na niewielką ilość wolnego miejsca dostępnego na obudowie urządzeń fotograficznych. Należy jednak pamiętać, że port w wersji Mini zapewnia taką samą jakość transferu danych, jak pełnowymiarowa wersja HDMI. Wystarczy tylko zakupić dobrej klasy kable Mini HDMI z pozłacanymi końcówkami i cieszyć się krystalicznie czystym obrazem oraz dźwiękiem.

Adaptery oraz kątowe kable Mini HDMI – HDMI

Zdecydowaną większością urządzeń, które wykorzystują kable Mini HDMI, są aparaty fotograficzne oraz kamery wideo. W urządzeniach tych są zazwyczaj chronione gumową osłonką, która ma zabezpieczać je przed zawilgoceniem oraz wszelkiego rodzaju zabrudzeniami. Dlatego też, aby ułatwić sobie podłączanie ich do zewnętrznych wyświetlaczy, warto wyposażyć się w kątowe adaptery Mini HDMI – HDMI lub kable Mini HDMI – HDMI. Ich największą zaletą jest możliwość umieszczenia ich w gnieździe Mini HDMI, przy minimalnym odgięciu gumowej osłonki aparatu, co ogranicza ryzyko jej uszkodzenia.

Gdzie jeszcze wykorzystywane są kable Mini HDMI?

Ze względu na niewielkie rozmiary gniazda, które wynoszą zaledwie 10,42 x 2,42 milimetrów, kable Mini HDMI przydadzą się również do podłączania wielu laptopów do zewnętrznych wyświetlaczy. Obecnie standard ten wypierany jest przez konektory typu USB – C, ale w nieco starszych modelach komputerów przenośnych kable Mini HDMI będą jedyną możliwością podłączenia urządzenia do monitora lub telewizora. Kable Mini HDMI stosowane są także w minikomputerach z rodziny Raspberry Pi, a złącza te posiadają płytki Raspberry Pi Zero W oraz Raspberry Pi Zero 2 W.