Filtruj według
Cena
18 19
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kable rca

Ilość produktów: 1
Loading...

Przewód Kruger&Matz RCA - RCA czarny - 1,8m

Wysokiej jakości przewód RCA marki Kruger&Matz w kolorze czarnym , zakończony po obu stronach wtykami RCA , które służą do przesyłania cyfrowego lub analogowego dźwięku, bądź...
Indeks: LEC-16580
Indeks: LEC-16580
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 5 szt. zaplanowana na 2023-12-12
Cena podstawowa 18,90 zł Cena 18,90 zł
  • Darmowa dostawa

Kabel RCA – do czego służy?

Kable RCA, znane również jako kable cinch, to rodzina przewodów transmisyjnych zakończonych uniwersalnym wtykiem RCA. Kable RCA mogą występować w wersji component składającej się z pięciu odrębnych przewodów, composite posiadającej trzy osobne przewody oraz wersji audio, w której skład wchodzą tylko dwa przewody. Kable RCA audio umożliwiają transmisję dźwięku stereo, podczas gdy kable RCA w wariancie component lub composite pozwalają także na jednoczesne przesyłanie obrazu wideo.

Gdzie stosowane są kable RCA audio?

Kable RCA audio wykorzystywane są do łączenia ze sobą urządzeń audio, takich jak domowe systemy stereo, zestawy kina domowego, a także do podłączania głośników do wieży i wzmacniaczy. Ich zaletą jest relatywnie niska cena, a także wysoka odporność mechaniczna. Kable RCA audio posiadają wzmocniony konektor, dzięki czemu podczas przypadkowego wyrwania przewodu z gniazda urządzenia audio nie powinno dojść do jego uszkodzenia. W porównaniu do innych metod transmisji sygnałów audio kable RCA zapewniają także pewniejsze osadzenie w gnieździe urządzenia, minimalizując tym samym ryzyko samoczynnego poluzowania się przewodu podczas normalnej eksploatacji.

Kabel RCA – Jack

Kable RCA audio są w pełni kompatybilne ze standardem Jack i mogą współpracować z wyposażonymi w niego urządzeniami. W takiej sytuacji niezbędne jest jednak zastosowanie specjalnej przejściówki lub wyposażenie się w kabel RCA – Jack. Ze względu na analogowy charakter transmisji danych, jakość dźwięku nie zostanie pogorszona po zastosowaniu adaptera. W zależności od wymagań kabel RCA – Jack można zakupić zarówno w wersji z wtyczką damską lub męską.