Filtruj według
Cena
11 65
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Wskaźniki rozładowania, ładowania akulumatorów i baterii

Ilość produktów: 7
Loading...

Wskaźnik naładowania baterii i poziomu dźwięku - KA2284

Moduł oparty na układzie KA2284 służy do pomiaru sygnału wejściowego za pomocą 5 diod LED, które są stopniowo załączane w zależności od wartości mierzonego napięcia. Może...
3.5 (3)
Indeks: MOD-07150
Indeks: MOD-07150
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 12,90 zł Cena 12,90 zł
  • Darmowa dostawa

Wskaźnik napięcia Li-pol 1-8S z buzzerem P309

Wskaźnik napięcia do akumulatorów Li-Pol (od 1 do 8 ogniw) wyposażony w sygnalizator dźwiękowy niskiego napięcia.
5.0 (5)
Indeks: MOD-05015
Indeks: MOD-05015
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 11,90 zł Cena 11,90 zł
  • Darmowa dostawa

DFRobot Gravity - miernik poziomu naładowania akumulatora I2C

Moduł służący do odczytu poziomu naładowania akumulatora Li-Pol 3,7 V w czasie rzeczywistym. Wyposażone jest on również w funkcję alarmu, kiedy poziom naładowania baterii...
5.0 (1)
Indeks: DFR-12263
Indeks: DFR-12263
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 53,90 zł Cena 53,90 zł
  • Darmowa dostawa

Uniwersalny miernik akumulatorów - Electro River Cellmeter

Electro River Cellmeter jest urządzeniem służącym do pomiaru stanu naładowania akumulatora, dodatkowo wyposażony jest w tester serwomechanizmów . Moduł posiada przyjazny i...
Indeks: GFR-19637
Indeks: GFR-19637
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 64,99 zł Cena 64,99 zł
  • Darmowa dostawa

LC709203F - wskaźnik poziomu naładowania akumulatora Li-Pol / Li-Ion - STEMMA QT / Qwiic - Adafruit 4712

Wskaźnik poziomu naładowania akumulatora od Adafruit. Pozwala zmierzyć napięcie akumulatorów litowo-polimerowych Li-Pol oraz litowo-jonowych Li-Ion . Wyświetla wartość...
Indeks: ADA-18235
Indeks: ADA-18235
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 41,90 zł Cena 41,90 zł
  • Darmowa dostawa

Qwiic Fuel Gauge - MAX17048 - miernik naładowania akumulatora - SparkFun SPX-17715

Moduł oparty na układzie MAX17048 , pochodzi z serii produktów eksperymentalnych SparkX firmy SparkFun. Qwiic Fuel Gauge jest idealnym rozwiązaniem do monitorowania poziomu...
Indeks: SPF-19156
Indeks: SPF-19156
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Cena podstawowa 44,90 zł Cena 44,90 zł
  • Darmowa dostawa

Miernik naładowania akumulatora Li-Pol / Li-Ion - MAX17048 - STEMMA JST PH & QT / Qwiic - Adafruit 5580

Kompaktowy miernik oparty na układzie  MAX17048 , który pozwala na monitorowanie poziomu naładowania jednocelowych pakietów Li-Pol i Li-Ion o napięciu w zakresie od 3,7 V...
4.6 (5)
Indeks: ADA-21997
Indeks: ADA-21997
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Cena podstawowa 35,90 zł Cena 35,90 zł
  • Darmowa dostawa

Mierzyć napięcie czy pojemność?

To odwieczne pytanie wymaga bardziej szczegółowej odpowiedzi i obalenia kilku mitów. O ile napięcie akumulatora jest dość dobrym wskaźnikiem całkowitego naładowania lub rozładowania, o tyle dokładniejsze określenie aktualnego poziomu energii, np. w procentach pojemności nominalnej, jest już sprawą nieco trudniejszą.

Wskaźniki napięcia akumulatora - pomiar w czasie rzeczywistym

Dawniej stosowane akumulatory (np. kwasowo-ołowiowe czy niklowo-kadmowe) miały charakterystyki pozwalające na przybliżone określenie ilości pozostałej energii na podstawie pomiaru napięcia, jednak stosowane dzisiaj nowoczesne akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) oraz litowo-polimerowe (Li-Po) zachowują się zupełnie inaczej – dotyczy to nie tylko innych, bardziej złożonych technik ładowania (stałym prądem/stałym napięciem, z zachowaniem wielopoziomowych zabezpieczeń), ale także charakterystyk rozładowania.

Dlatego właśnie w zależności od konkretnego produktu, do określenia stanu akumulatora nie wystarczy znajomość napięcia – chyba że we wskaźniku rozładowania zostanie użyty odpowiedni, złożony model matematyczny do przeliczenia napięcia na aktualnie wykorzystaną pojemność.

Dokładny pomiar pojemności akumulatorów

W celu precyzyjnego określenia rzeczywistego stanu naładowania akumulatora warto zastosować technikę „zliczania kulombów”. Podstawowa zasada działania jest tylko troszkę trudniejsza niż zwykły pomiar napięcia i zakłada równoczesne badanie zarówno napięcia na zaciskach akumulatora, jak i wpływającego oraz wypływającego zeń prądu.

W ten sposób można – stosując odpowiednie obliczenia, najczęściej zaimplementowane programowo lub sprzętowo we wskaźniku rozładowania – określić rzeczywisty stan baterii, co ma znaczenie przede wszystkim ze względu na postępującą z kolejnymi cyklami ładowania i rozładowania degradację pojemności akumulatora.

To jest właśnie powód, dla którego bateria dwu- czy trzyletniego smartfona „trzyma” stan naładowania znacznie krócej niż od egzemplarza prosto ze sklepowej półki. W kategorii akcesoria do akumulatorów oprócz wskaźników można również znaleźć koszyki na baterie, rzepy do akumulatorów, złącza do akumulatorów i wiele innych.

Wskaźniki rozładowania w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie znajdziesz kilka doskonałych modułów, które pozwolą Ci na wygodny i dokładny pomiar rzeczywistych warunków pracy akumulatora lub baterii jednorazowych.

Szczególną uwagę zwracamy na wskaźnik rozładowania akumulatora z serii DFRobot Gravity. Ten niewielki moduł wyposażony w układ MAX17043 pozwala na pomiar napięcia i automatyczne przeliczenie go na wartość SOC (ang. State Of Charge – stan naładowania). Taki produkt kupili m.in. klienci, którzy chcą dokładnie znać kondycję ogniwa wtórnego w swoim samochodzie.

Znajdziesz tutaj także moduł Grove ze scalonym licznikiem kulombów LTC2941, wykorzystującym do pomiaru liczby amperogodzin zarówno przyrostowy pomiar prądu, jak i napięcia na akumulatorze. Sklep Botland szybka wysyłka i dostawa zamówionych produktów, profesjonalne doradztwo oraz szeroki asortyment.