Promowane produkty

Polecane

Kurs elektroniki

Przewody do serw

Przewody do serw wykorzystuje się do łączenia serwomechanizmów ze sterownikami. Umożliwiają one podłączenie jednego, dwóch lub więcej serw (w przypadku przewodów rozgałęziających) do centralnego modułu sterującego urządzeniem. W tej kategorii oferujemy szeroki wybór przewodów do serw wysokiej klasy. Znajdziesz tu przewody o różnych długościach, rozgałęziacze do serwomechanizmów oraz modele z wbudowanym kondensatorem elektrolitycznym, który umożliwia filtrowanie sygnału sterującego serwem. Dzięki wybraniu przewodów wysokiej jakości możliwe jest bezstratne przekazywanie sygnału do serwomechanizmu, co pozwala na uzyskanie maksymalnej precyzji i świetnych rezultatów w sterowaniu elementem. Dobrze dobrane przewody umożliwiają również ograniczenie zużycia cennego miejsca wewnątrz obudowy urządzeń wykorzystujących serwy, dlatego tak ważne jest każdorazowe wybranie odpowiedniego modelu, który sprawdzi się w konkretnym projekcie.

Ilość produktów: 8
Loading...

Przewód rozgałęziacz do serw Y - 15 cm (JR)

Rozgałęziacz do serw o długości 15 cm.  Przewód umożliwia podłączenie dwóch serw do jednego wejścia sterownika.
Indeks: KAB-01388
Indeks: KAB-01388
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 2,90 zł Cena 2,90 zł

Przewód rozgałęziacz do serw Y - 30 cm (JR)

Rozgałęziacz do serw o długości 30 cm.  Przewód umożliwia podłączenie dwóch serw do jednego wejścia sterownika.
Indeks: KAB-01389
Indeks: KAB-01389
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 4,70 zł Cena 4,70 zł

Przewód rozgałęziacz do serw Y - 60cm (JR)

Rozgałęziacz do serw o długości 60cm.  Przewód umożliwia podłączenie dwóch serw do jednego wejścia sterownika.
Indeks: KAB-01390
Indeks: KAB-01390
Oczekiwanie na dostawę
Czas oczekiwania: ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 6,90 zł Cena 6,90 zł

Przewód rozgałęziacz do serw Y - 60 cm skręcony (JR)

Rozgałęziacz do serw skręcony o długości 60 cm.  Przewód umożliwia podłączenie dwóch serw do jednego wejścia sterownika .
Indeks: KAB-01391
Indeks: KAB-01391
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 8,50 zł Cena 8,50 zł

Przewód rozgałęziacz do serw Y - 30 cm skręcony (JR)

Rozgałęziacz do serw skręcony o długości 30 cm.  Przewód umożliwia podłączenie dwóch serw do jednego wejścia sterownika .
Indeks: KAB-03091
Indeks: KAB-03091
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 4,90 zł Cena 4,90 zł

Kondensator elektrolityczny RX30 10V / 2200 µf z przewodem do serw

Kondensator elektrolityczny 2200 µF / 10 V do filtrowania sygnału sterującego serwomechanizmem. Posiada 3-pinową wtyczkę serw podpinaną do sterownika. Rozmiar: Ø10 x 25 mm
Indeks: KAB-07916
Indeks: KAB-07916
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 7,90 zł Cena 7,90 zł

Adapter zasilania serwo - JST - Kitronik 4176

Adapter pozwalający zasilać serwomechanizm z poziomu baterii lub akumulatora z wtykiem JST . Długość przewodu wynosi 50 mm. Przewód został zakończony wtykiem 3-pin oraz...
Indeks: KTR-16877
Indeks: KTR-16877
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 2,45 zł Cena 2,45 zł

Grove - Rozgałęziacz do serw - 20cm - 5szt.

Zestaw pięciu przewodów marki Grove służących do podłączenia np. Base Shield v2 do serw, siłowników, czujników bądź urządzeń ze złączem Grove. Każdy ma długość 20 cm i składa...
Indeks: SEE-14987
Indeks: SEE-14987
Oczekiwanie na dostawę
Czas oczekiwania ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 19,90 zł Cena 19,90 zł

Przewody do serw

Przewody do serw wykorzystuje się w celu podłączenia serwomechanizmu do elementu sterującego. Mają one szereg cech, które determinują ich przydatność w tym zastosowaniu. Jedną z nich jest obecność odpowiednich wtyczek na obu końcach przewodu – umożliwia to proste połączenie serwy (lub w przypadku rozgałęźnika serw) ze sterownikiem bez konieczności lutowania kabli. Najczęściej przewody do serwomechanizmów składają się z trzech żył (czasem może być ich cztery lub pięć), które dla łatwiejszego rozróżnienia mają izolację w różnych kolorach. W sprzedaży są dostępne kable do serw o różnej długości, dzięki czemu możliwe jest wybranie wariantu, który najlepiej sprawdzi się w planowanym projekcie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są także rozgałęźniki do serwomechanizmów, które pozwalają na podłączenie dwóch lub więcej serw do jednego sterownika.

Jakie przewody do serw oferujemy w tej kategorii

W naszym asortymencie znajdziesz szeroką ofertę przewodów do serw dostępnych w wielu wersjach. Oferujemy między innymi duży wybór przewodów-rozgałęziaczy do serw (tak zwane przewody Y) o długości 15 cm, 20 cm, 30 cm oraz 60 cm. Dostępne są modele z żyłami połączonymi taśmowo, oddzielonymi lub skręconymi. Wszystkie przewody do serwomechanizmów oferowane w naszym sklepie internetowym mają żyły oznaczone różnymi kolorami izolacji, co pozwala łatwo je rozróżnić nawet w wariantach ze skręconym żyłowaniem. W asortymencie Botland znajdziesz również modele z wbudowanym kondensatorem elektrolitycznym o pojemności 2200 µF i dopuszczalnym napięciu 10 V. Taka wersja znakomicie sprawdzi się w projektach, gdzie potrzebne jest zwiększenie rezystancji odbieranego kanału, co pozwala na przefiltrowanie wysokich częstotliwości sygnału i tym samym zmniejszenie liczby zakłóceń. Korpus kondensatora w tym modelu ma średnicę 12,7 mm i długość 25 mm. Element także jest wyposażony w przewód o długości 60 mm zakończony złączem do serwomechanizmów z trzema pinami.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów

Wybór odpowiednich przewodów do serwomechanizmów umieszczonych w projekcie potrafi znacznie przyspieszyć pracę i zapobiec ewentualnym problemom związanym z niewłaściwym działaniem tych elementów lub innym skutkom niedopasowania. Jedną z podstawowych kwestii jest wybór przewodu o odpowiedniej długości. Warto przed zakupem precyzyjnie wymierzyć potrzebną do pokonania przez kabel odległość i wybrać wariant, który jest jej najbliższy – oczywiście o długości nieco większej niż planowana odległość między wejściem serwomechanizmu a gniazdem zamontowanego sterownika. Nie należy jednak decydować się na znacznie dłuższy przewód, ponieważ może to sprawić, że pod obudową urządzenia zabraknie miejsca na istotniejsze elementy. Z tego samego powodu bardzo praktyczne rozwiązanie stanowią rozgałęźniki do serwomechanizmów, które pozwalają kontrolować dwa serwa sterowane tym samym sygnałem z poziomu jednego wejścia na sterowniku. Warto też pamiętać, by – niezależnie od wybranego wariantu – zawsze korzystać z przewodów do serw wysokiej jakości i pochodzących z pewnych źródeł, co pozwala zachować czystość przesyłanego sygnału i w efekcie rzutuje na działanie całego urządzenia.