Filtruj według
Cena
31 89
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Polecane

Karty sieciowe WiFi USB

Ilość produktów: 4
Loading...

Karta sieciowa WiFi USB Archer T2U Nano 200 Mbps TP-Link AC-600 Dual Band

Dwupasmowa bezprzewodowa karta sieciowa USB oferująca prędkość do 600 Mb/s w standardzie AC. Karta w dyskretnej, kieszonkowej obudowie. 
Indeks: RPI-14170
Indeks: RPI-14170
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 42,90 zł Cena 42,90 zł
  • Darmowa dostawa

Karta sieciowa WiFi USB Nano N 150Mbps TP-Link TL-WN725N - Raspberry Pi

Bezprzewodowa karta sieciowa TP-Link TL-WN725N v2 USB standard N pracująca z prędkością do 150 Mb/s. Może służyć jako adapter WiFi w minikomputerach Raspberry Pi.
5.0 (6)
Indeks: RPI-01316
Indeks: RPI-01316
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 31,90 zł Cena 31,90 zł
  • Darmowa dostawa

Moduł WiFi 2,4/5,8 GHz oraz Bluetooth 4.2 USB - Odroid 5BK

Moduł pozwalający na komunikację bezprzewodową WiFi 2,4 GHz / 5,8 GHz w standardzie 802.11 b / g / n / ac oraz Bluetooth 4.2 . Współpracuje z serią modułów Odroid z...
5.0 (4)
Indeks: ODR-19557
Indeks: ODR-19557
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 62,00 zł Cena 62,00 zł
  • Darmowa dostawa

Adapter USB C - Gigabit Ethernet Edimax EU-4306C

Adapter przeznaczony do urządzeń z portem typu USB C , umożliwiający rozszerzenie komputera lub innego urządzenia o gniazdo  Gigabit Ethernet i podłączenie go do sieci...
5.0 (1)
Indeks: EDI-22795
Indeks: EDI-22795
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 89,00 zł Cena 89,00 zł
  • Darmowa dostawa

Karty sieciowe WiFi USB w rozmiarze nano

Dawniej moduły WiFi wymagały zastosowania dość sporego układu elektronicznego i pokaźnych rozmiarów prętowej anteny zewnętrznej. Najczęściej przyjmowały postać po prostu wewnętrznej karty podłączanej do interfejsu PCI-E komputera stacjonarnego, a więc zbliżone były pod względem wymiarowym do kart dźwiękowych czy graficznych. Natomiast dziś postępująca miniaturyzacja sprawiła, że rozmiary kart WiFi są mniejsze, niż… samego wtyku USB. Dzięki temu możliwe było stworzenie szeregu niedrogich, przystępnych cenowo modułów, których wielkość nie przekracza wymiarów nowoczesnego odbiornika dla myszy bezprzewodowych. Rozwiązanie takie jest nie tylko bardzo estetyczne i wygodne w użytkowaniu, ale także znacznie bezpieczniejsze, niż karty WiFi o rozmiarach sporego pendrive’a – zwłaszcza w przypadku minikomputerów (np. Rasberry Pi) czy też laptopów, w których długą kartę sieciową wystającą z portu można byłoby łatwo uszkodzić mechanicznie. Tymczasem karty WiFi w rozmiarze nano wystają z obudowy na długość zaledwie kilku mm. Wielu producentów na rynku dostarcza klientom tego typu rozwiązania – znajdziemy je w asortymencie m.in. marek TP-Link, Netis czy też Quer.

Karty WiFi USB dostępne w ofercie Botland

Do naszej oferty trafiło kilka modeli kart WiFi z portem USB, dostępnych zarówno w rozmiarze nano, jak i w wymiarach niewielkiego pendrive’a. Do tych najmniejszych należą modele takie jak TL-WN725N czy też dwupasmowy Archer T2U TP-Link AC-600 Dual Band 150 Mbps. Drugi z opisywanych modeli oferuje prędkość aż do 600 Mb/s w standardzie 802.11ac, a jego rozmiary to zaledwie 41 x 19,5 x 8,7 mm, przy czym istotną część objętości tego niewielkiego urządzenia zajmuje sam wtyk USB. Karta posiada dookólną antenę i zapewnia łączność zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5GHz, dzięki czemu możliwa jest współpraca z najnowocześniejszymi urządzeniami mobilnymi oraz minikomputerami płytkowymi (SBC), obsługującymi łączność w paśmie 5GHz. W naszej ofercie znajdziesz ponadto niewielką kartę WiFi WF2120 marki Netis, wyposażoną – co jest rzadkością w tym segmencie – w przycisk WPS służący do szybkiego łączenia urządzeń z siecią. Mamy także kartę Quer KOM0639, współpracującą zarówno z systemem Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, jak i Linux.

Minikomputery

Wielu użytkowników Raspberry Pi korzysta ze starszych wersji „maliny”, czyli np. minikomputerów 2B lub 2B+, w których wbudowany moduł WiFi nie był jeszcze dostępny – stał się on bowiem standardem dopiero począwszy od trzeciej generacji minikomputerów. Z tego względu we wspomnianych modułach, a także w podobnej klasy konkurencyjnych modelach od innych producentów, warto rozważyć rozszerzenie możliwości urządzenia poprzez dołączenie karty WiFi kompatybilnej z używanym przez minikomputer systemem operacyjnym. Dobranie odpowiednich modeli urządzeń niegdyś nastręczało pewnych problemów, dziś jednak bez trudu znajdziemy karty kompatybilne systemowo ze wszystkimi popularnymi komputerami SBC, a do tego sprawdzone przez tysiące użytkowników. Co równie ważne, są dla nich dostępne stabilne i dobrze działające sterowniki.

Jednym z bodaj najpopularniejszych modeli kart dołączanych do minikomputerów Raspberry Pi jest wspomniany wcześniej model TL-WN725N. Kompatybilność z maliną zapewnia także karta sieciowa Netis WF2120. Warto zwrócić uwagę, że zastosowanie zewnętrznych kart WiFi w starszych minikomputerach nie ogranicza możliwości pracy Raspberry Pi zarówno jako stacji komputerowej, czyli urządzenia docelowego, jak i access pointa, np. w sytuacjach, kiedy Raspberry Pi pracuje jako punkt dostępowy do podłączania komputerów, urządzeń mobilnych albo modułów WiFi innych urządzeń. Warto sprawdzić, czy wybrany model kart w rozmiarze nano obsługuje zarówno tryb AP, jak i STA (Station). Do tej klasy urządzeń należy właśnie TL-WN725N.