Promowane produkty

Polecane

Zasilacze do Raspberry Pi 5

Ilość produktów: 3
Loading...

Zasilacz Argon40 27W USB C - 5,1V/5A do Raspberry Pi 5 - biały

Nowoczesny zasilacz marki Argon40 wyposażony we wtyk USB typu C , zaprojektowany specjalnie do Raspberry Pi 5 , zapewniający maksymalną wydajność przetaktowywania oraz obsługę...
Indeks: ARG-24846
Indeks: ARG-24846
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 65,90 zł Cena 65,90 zł
  • Nowość!
  • Darmowa dostawa

Raspberry Pi 27W USB-C Power Supply - oficjalny zasilacz USB C 5,1V / 5A do Raspberry Pi 5 - biały

Oficjalny zasilacz Raspberry Pi USB typu C z Power Delivery (PD) o wydajności 27 W . Maksymalna wydajność prądowa wynosi 5 A przy napięciu 5 V , dzięki czemu jest on w...
4.9 (31)
Indeks: RPI-23906
Indeks: RPI-23906
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 63,90 zł Cena 63,90 zł
  • Darmowa dostawa

Raspberry Pi 27W USB-C Power Supply - oficjalny zasilacz USB C 5,1V / 5A do Raspberry Pi 5 - czarny

Oficjalny zasilacz Raspberry Pi z wejściem USB typu C i technologią Power Delivery (PD) o mocy 27 W . Może dostarczyć prąd o maksymalnej wydajności 5 A przy napięciu 5 V...
5.0 (34)
Indeks: RPI-23907
Indeks: RPI-23907
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 63,90 zł Cena 63,90 zł
  • Darmowa dostawa

Zasilacze do Raspberry Pi 5 są kluczowym elementem, umożliwiającym optymalną pracę urządzenia. Dostarczają one stabilne napięcie, co jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i wydajności Raspberry Pi. Wybór odpowiedniego zasilacza jest istotny, aby zapewnić bezpieczeństwo i długą żywotność urządzenia. W tej kategorii znajdują się zasilacze dedykowane do najnowszej "Maliny".

Zasilacze USB-C Power Supply dla Raspberry Pi 5

Raspberry Pi 5 wymaga stabilnego i wydajnego zasilania, szczególnie podczas intensywnych obciążeń. W porównaniu do modelu 4, Raspberry Pi 5 może zużywać do 12 W mocy, co jest wyższą wartością niż 8 W w przypadku poprzednika. Dlatego, podczas korzystania ze standardowego zasilacza USB-C 5 V, 3 A (15 W), domyślnie musimy ograniczyć prąd USB do 600 mA, aby zapewnić wystarczający margines do obsługi tych obciążeń. Jest to wartość niższa niż limit 1,2 A w Raspberry Pi 4, ale nadal wystarczająca do obsługi urządzeń peryferyjnych o niskim poborze mocy, takich jak myszy czy klawiatury.

Opcje zasilania dla zaawansowanych użytkowników

Dla użytkowników, którzy chcą zasilać urządzenia peryferyjne o dużej mocy, takie jak dyski twarde i SSD, zachowując margines dla szczytowych obciążeń, dostępny jest zasilacz USB-C, który obsługuje tryb pracy 5 V, 5 A (25 W). Ten zasilacz pozwala na zwiększenie limitu prądu USB do 1,6 A, zapewniając dodatkową moc dla urządzeń USB i umożliwiając eksperymentowanie z podkręcaniem Raspberry Pi 5. Użytkownicy mają również możliwość nadpisania limitu prądu, określając wyższą wartość nawet przy użyciu adaptera 3A, co w testach okazało się skuteczne dla konfiguracji urządzeń USB o większej mocy.

Dlaczego warto kupić dedykowany zasilacz do Raspberry Pi 5?

Dedykowany zasilacz do Raspberry Pi 5 to kluczowy element, który może znacząco wpłynąć na wydajność i stabilność pracy tego innowacyjnego urządzenia. Raspberry Pi 5, choć energooszczędne, przy intensywnych obciążeniach może wymagać stabilnego dostarczania mocy, co jest możliwe do osiągnięcia dzięki zasilaczom dedykowanym.

Przede wszystkim, dedykowany zasilacz pozwala na bezproblemowe zasilanie urządzeń peryferyjnych o dużej mocy, takich jak dyski twarde czy SSD, co jest kluczowe dla użytkowników, którzy planują rozbudowę swojego systemu. Dzięki możliwości dostarczania mocy do 25 W, użytkownicy mogą być pewni, że nawet przy szczytowych obciążeniach, Raspberry Pi 5 będzie działać stabilnie i efektywnie.

Warto również zaznaczyć, że dedykowany zasilacz jest bardziej niezawodny i bezpieczny w porównaniu do standardowych rozwiązań. Oferuje on stabilne napięcie i ochronę przed przepięciami, co jest kluczowe dla długowieczności i bezpieczeństwa Raspberry Pi 5 oraz podłączonych do niego urządzeń.