Filtruj według
Cena
49 515
Producent
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Generatory prądu

Ilość produktów: 3
Loading...

Generator wodny 5V - gwint 1/2''

Generator wodny z napięciem wyjściowym 5,0 V przy przepływie 4/min. Gwinty mają średnicę 1/2," pracuje z ciśnieniem do 1,0 MPa. Maksymalny prąd wyjściowy wynosi 150 mA....
Indeks: DFR-09537
Indeks: DFR-09537
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 49,00 zł Cena 49,00 zł
  • Darmowa dostawa

Generator wodny 3,6V - gwint 1/2'' - z akumulatorem 250mAh

Generator wodny z napięciem wyjściowym 3,6 V. Posiada dołączony akumulator Lipol 250 mAh. Gwinty mają średnicę 1/2," maksymalny przepływ wynosi 20 l/min.
Indeks: SEE-04426
Indeks: SEE-04426
Chwilowo niedostępny
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 89,50 zł Cena 89,50 zł
  • Darmowa dostawa

Generator funkcyjny DDS FY6800 20MHz - 2 kanały

Dwukanałowy generator funkcyjny. Umożliwia generację przebiegu sinusoidalnego w zakresie do 20 MHz . Wartość próbkowania wynosi 250 MSa/s, rozdzielczość pionowa to 14 bitów....
Indeks: GTK-17187
Indeks: GTK-17187
Chwilowo niedostępny
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 515,00 zł Cena 515,00 zł
  • Darmowa dostawa

Jak działa turbina wodna jako generator elektryczny?

Zasada działania turbiny wodnej jest analogiczna do pracy dynama rowerowego czy turbiny wiatrowej, tyle że w tym przypadku na energię elektryczną jest konwertowana energia kinetyczna mas wody poruszających łopaty turbiny. Turbina jest natomiast sprzężona z generatorem – prądnicą, o konstrukcji nieco zbliżonej do silnika DC. Wirowanie rotora powoduje indukowanie w uzwojeniach generatora napięcia o wartości proporcjonalnej do aktualnej prędkości przepływu wody (wyrażonego w litrach na minutę – l/min). Niewielkie generatory prądu są doskonałym źródłem energii elektrycznej w miejscach, do których trudno byłoby doprowadzić zasilanie sieciowe, a nawet mogłoby to stanowić zagrożenie zdrowia lub życia (ryzyko porażenia np. w przypadku ewentualnego uszkodzenia izolacji).

Potencjalne zastosowania generatorów prądu

Dostępne w naszej ofercie generatory prądu mogą być śmiało stosowane w wielu ciekawych aplikacjach, począwszy od zastosowań edukacyjnych. Nic bowiem lepiej nie działa na wyobraźnię jak eksperymenty. Z pomocą niewielkiego, niskonapięciowego generatora prądu można łatwo i obrazowo pokazać dzieciom, jak działają systemy odzyskiwania energii z różnych zjawisk – w tym przypadku z ruchu wody. Innym, bardziej praktycznym zastosowaniem będą wszelkiego rodzaju inteligentne rozwiązania w instalacji hydraulicznej. Inteligentny kran, który mierzy przepływ wody i ostrzega o jej nadmiernym zużyciu lub wykrywa konieczność uruchomienia przepływu wody? A może inteligentne oświetlenie kabiny prysznicowej lub radio włączające się automatycznie po odkręceniu wody w kabinie? Możliwości jest bardzo wiele, a ich realizacja zależy wyłącznie od wyobraźni konstruktora. Generator elektryczny może okazać się idealnym rozwiązaniem w wielu rożnych projektach.

Generatory prądu w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie umieściliśmy dwa modele wodnych generatorów prądu. Najprostszy z nich – SEN0229 firmy DFRobot – oferuje napięcie wyjściowe 5 V (już przy przepływie 4l/min) i prąd maksymalny nawet 150 mA. Ciśnienie robocze może wynosić nawet 1 MPa. Generator zapewnia stabilizowane napięcie wyjściowe, co znakomicie ułatwia integrację z zasilanym układem. Innym ciekawym modułem jest wodny generator prądu z akumulatorem litowo-polimerowym 250 mAh. Wbudowany akumulator umożliwia podtrzymanie zasilania układu w momentach, gdy przepływ przez komorę turbiny jest zbyt niski, aby zapewnić wystarczającą ilość energii do zasilania współpracującego układu.