Filtruj według

Cena
43 515
Producenci
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Generatory prądu

Ilość produktów: 3
Loading...

Generator wodny 5V - gwint 1/2''

Generator wodny z napięciem wyjściowym 5,0 V przy przepływie 4/min. Gwinty mają średnicę 1/2," pracuje z ciśnieniem do 1,0 MPa. Maksymalny prąd wyjściowy wynosi 150 mA. Zestaw...
Indeks: DFR-09537
Indeks: DFR-09537
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 43,90 zł Cena 43,90 zł

Generator wodny 3,6V - gwint 1/2'' - z akumulatorem 250mAh

Generator wodny z napięciem wyjściowym 3,6 V. Posiada dołączony akumulator Lipol 250 mAh. Gwinty mają średnicę 1/2," maksymalny przepływ wynosi 20 l/min.
Indeks: SEE-04426
Indeks: SEE-04426
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 89,50 zł Cena 89,50 zł

Generator funkcyjny DDS FY6800 20MHz - 2 kanały

Dwukanałowy generator funkcyjny. Umożliwia generację przebiegu sinusoidalnego w zakresie do 20 MHz . Wartość próbkowania wynosi 250 MSa/s, rozdzielczość pionowa to 14 bitów....
Indeks: GTK-17187
Indeks: GTK-17187
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 515,00 zł Cena 515,00 zł

Jak działa turbina wodna jako generator elektryczny?

Zasada działania turbiny wodnej jest analogiczna do pracy dynama rowerowego czy turbiny wiatrowej, tyle że w tym przypadku na energię elektryczną jest konwertowana energia kinetyczna mas wody poruszających łopaty turbiny. Turbina jest natomiast sprzężona z generatorem – prądnicą, o konstrukcji nieco zbliżonej do silnika DC. Wirowanie rotora powoduje indukowanie w uzwojeniach generatora napięcia o wartości proporcjonalnej do aktualnej prędkości przepływu wody (wyrażonego w litrach na minutę – l/min). Niewielkie generatory prądu są doskonałym źródłem energii elektrycznej w miejscach, do których trudno byłoby doprowadzić zasilanie sieciowe, a nawet mogłoby to stanowić zagrożenie zdrowia lub życia (ryzyko porażenia np. w przypadku ewentualnego uszkodzenia izolacji).

Potencjalne zastosowania generatorów prądu

Dostępne w naszej ofercie generatory prądu mogą być śmiało stosowane w wielu ciekawych aplikacjach, począwszy od zastosowań edukacyjnych. Nic bowiem lepiej nie działa na wyobraźnię jak eksperymenty. Z pomocą niewielkiego, niskonapięciowego generatora prądu można łatwo i obrazowo pokazać dzieciom, jak działają systemy odzyskiwania energii z różnych zjawisk – w tym przypadku z ruchu wody. Innym, bardziej praktycznym zastosowaniem będą wszelkiego rodzaju inteligentne rozwiązania w instalacji hydraulicznej. Inteligentny kran, który mierzy przepływ wody i ostrzega o jej nadmiernym zużyciu lub wykrywa konieczność uruchomienia przepływu wody? A może inteligentne oświetlenie kabiny prysznicowej lub radio włączające się automatycznie po odkręceniu wody w kabinie? Możliwości jest bardzo wiele, a ich realizacja zależy wyłącznie od wyobraźni konstruktora. Generator elektryczny może okazać się idealnym rozwiązaniem w wielu rożnych projektach.

Generatory prądu w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie umieściliśmy dwa modele wodnych generatorów prądu. Najprostszy z nich – SEN0229 firmy DFRobot – oferuje napięcie wyjściowe 5 V (już przy przepływie 4l/min) i prąd maksymalny nawet 150 mA. Ciśnienie robocze może wynosić nawet 1 MPa. Generator zapewnia stabilizowane napięcie wyjściowe, co znakomicie ułatwia integrację z zasilanym układem. Innym ciekawym modułem jest wodny generator prądu z akumulatorem litowo-polimerowym 250 mAh. Wbudowany akumulator umożliwia podtrzymanie zasilania układu w momentach, gdy przepływ przez komorę turbiny jest zbyt niski, aby zapewnić wystarczającą ilość energii do zasilania współpracującego układu.