Filtruj według
Cena
47 598
Producent
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Generatory prądu

Ilość produktów: 2
Loading...

Generator wodny 5V - gwint 1/2''

Generator wodny z napięciem wyjściowym 5,0 V przy przepływie 4/min. Gwinty mają średnicę 1/2," pracuje z ciśnieniem do 1,0 MPa. Maksymalny prąd wyjściowy wynosi 150 mA....
4.7 (2)
Indeks: DFR-09537
Indeks: DFR-09537
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 47,90 zł Cena 47,90 zł
  • Darmowa dostawa

Generator funkcyjny DDS FY6900 20MHz - 2 kanały

Dwukanałowy generator funkcyjny. Umożliwia generację przebiegu sinusoidalnego w zakresie do 20 MHz . Wartość próbkowania wynosi 250 MSa/s, rozdzielczość pionowa to 14 bitów....
Indeks: GTK-17187
Indeks: GTK-17187
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 629,00 zł Cena 597,55 zł
  • Obniżka
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Jak działa turbina wodna jako generator elektryczny?

Zasada działania turbiny wodnej jest analogiczna do pracy dynama rowerowego czy turbiny wiatrowej, tyle że w tym przypadku na energię elektryczną jest konwertowana energia kinetyczna mas wody poruszających łopaty turbiny. Turbina jest natomiast sprzężona z generatorem – prądnicą, o konstrukcji nieco zbliżonej do silnika DC. Wirowanie rotora powoduje indukowanie w uzwojeniach generatora napięcia o wartości proporcjonalnej do aktualnej prędkości przepływu wody (wyrażonego w litrach na minutę – l/min). Niewielkie generatory prądu są doskonałym źródłem energii elektrycznej w miejscach, do których trudno byłoby doprowadzić zasilanie sieciowe, a nawet mogłoby to stanowić zagrożenie zdrowia lub życia (ryzyko porażenia np. w przypadku ewentualnego uszkodzenia izolacji). Generator prądu można wykorzystywać m.in. do ładowania akumulatorów, a także jako zasilanie awaryjne w trakcie przerw w dostawie prądu.

Potencjalne zastosowania generatorów prądu

Dostępne w naszej ofercie generatory prądu mogą być śmiało stosowane w wielu ciekawych aplikacjach, począwszy od zastosowań edukacyjnych. Nic bowiem lepiej nie działa na wyobraźnię jak eksperymenty. Z pomocą niewielkiego, niskonapięciowego generatora prądu można łatwo i obrazowo pokazać dzieciom, jak działają systemy odzyskiwania energii z różnych zjawisk – w tym przypadku z ruchu wody. Innym, bardziej praktycznym zastosowaniem będą wszelkiego rodzaju inteligentne rozwiązania w instalacji hydraulicznej. Inteligentny kran, który mierzy przepływ wody i ostrzega o jej nadmiernym zużyciu lub wykrywa konieczność uruchomienia przepływu wody? A może inteligentne oświetlenie kabiny prysznicowej lub radio włączające się automatycznie po odkręceniu wody w kabinie? Możliwości jest bardzo wiele, a ich realizacja zależy wyłącznie od wyobraźni konstruktora. Generator elektryczny może okazać się idealnym rozwiązaniem w wielu różnych projektach. Urządzenie tego typu w bezpieczny sposób dostarcza energię elektryczną, z której korzystamy każdego dnia.

Generatory prądu w ofercie sklepu Botland

W naszej ofercie umieściliśmy dwa modele wodnych generatorów prądu. Najprostszy z nich – SEN0229 firmy DFRobot – oferuje napięcie wyjściowe 5 V (już przy przepływie 4l/min) i prąd maksymalny nawet 150 mA. Ciśnienie robocze może wynosić nawet 1 MPa. Generator zapewnia stabilizowane napięcie wyjściowe, co znakomicie ułatwia integrację z zasilanym układem np. (awaryjne zasilanie). Innym ciekawym modułem jest wodny generator prądu z akumulatorem litowo-polimerowym 250 mAh. Wbudowany akumulator umożliwia podtrzymanie zasilania układu w momentach, gdy przepływ przez komorę turbiny jest zbyt niski, aby zapewnić wystarczającą ilość energii do zasilania współpracującego układu.

Asortyment naszego sklepu obejmuje także stabilizatory napięcia AVR przeznaczone do agregatu prądotwórczego wyposażonego np. w silnik benzynowy. Prawidłowo działający agregat prądotwórczy doskonale sprawdza się m.in. w trakcie przerwy w dostawie prądu. Ponadto generatory prądotwórcze znajdują zastosowanie w miejscach, w których nie ma swobodnego dostępu do energii elektrycznej. Zatem jaki agregat prądotwórczy wybrać? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego moc i obecność układu stabilizowania napięcia.

Generatory prądu - FAQ

Generator prądu to urządzenie, które przetwarza energię mechaniczną (na przykład pracę silnika spalinowego, energię płynącej wody czy siłę ludzkich mięśni) na energię elektryczną. Wykorzystuje do tego zjawisko indukcji magnetycznej.

Najczęściej wykorzystuje się generatory prądu z silnikami spalinowymi, na przykład na benzynę lub olej napędowy. Podczas wybierania urządzenia należy zwrócić uwagę na oferowane parametry, takie jak wyjściowe napięcie i moc, jedno- lub trójfazowość, pojemność zbiornika paliwa czy dostępne wyprowadzenia.