Filtruj według
Rezystancja
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Tolerancja
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Typ SMD/THT
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Cena
11 40
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Rezystory SMD 0805

Ilość produktów: 2
Loading...

Zestaw rezystorów SMD 0805 - 400szt.

Zestaw 20 wartości rezystorów , po 20 sztuk każdej.  Elementy w obudowie SMD 0805 .
5.0 (1)
Indeks: PAS-09604
Indeks: PAS-09604
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 11,90 zł Cena 11,90 zł
  • Darmowa dostawa

Zestaw rezystorów SMD0805 - justPi - 1500szt.

Zestaw składa się z  30 popularnych wartości rezystorów w obudowach SMD0805 , przydatnych w warsztacie zarówno robotyka jak i elektronika. Rezystory są zapakowane w osobne,...
5.0 (5)
Indeks: JUS-19618
Indeks: JUS-19618
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 39,90 zł Cena 39,90 zł
  • Darmowa dostawa

Rezystory SMD 0805

Rezystory to elementy elektroniczne, których celem jest obniżenie natężenia prądu w obwodzie. Obok takich komponentów jak kondensatory, są one jednymi z najprostszych elektronicznych elementów pasywnych, z których korzysta się w elektronice. Rodzaj rezystora (w tym wymiary korpusu, rezystancja i maksymalna temperatura pracy np. 125 c) należy każdorazowo dopasować do konkretnego zastosowania.

Po zamontowaniu w układzie rezystor będzie redukował prąd zgodnie ze swoją wartością rezystancji. Przechwytuje on część prądu (natężenia) płynącego przez ścieżkę i tak uzyskaną energię zamienia w energię cieplną. Rezystory dobiera się, korzystając z prawa Ohma oraz z wiedzy o napięciu i natężeniu prądu w układzie. Oporniki są elementami o liniowej charakterystyce redukcji prądu - wynika to również z prawa Ohma.

Rezystory SMD 0805 - jak to wygląda w praktyce?

Rezystory wykonane w technologii SMD nie umożliwiają łatwego wykorzystania na przykład na płytce stykowej do prototypowania projektu (jak rezystory THT). To elementy, które wymagają umiejętności precyzyjnego lutowania - są bardzo małe i podczas montażu często konieczne jest wykorzystanie pęsety do przytrzymania w odpowiednim miejscu. Technologia montażu SMD (powierzchniowego) ma określone standardowe rozmiary konkretnych elementów.

Oferowane przez nas oporniki są wykonane w technologii SMD 0805 - oznacza to, że ich wymiary to w rzucie z góry to około 2,1 mm na 1,3 mm. Takie informacje dają obraz, jak bardzo mały to jest komponent.

Oczywiście jest to utrudnienie podczas montażu, jednak jest to wynagrodzone dużą zaletą, jaką jest niewielka ilość powierzchni, którą element zajmuje na płytce drukowanej. Podejście zakładające stosowanie elementów SMD sprzyja miniaturyzacji urządzeń i ich większej odporności na uszkodzenia. Montaż niewielkich elementów nie musi być utrudnieniem - do umieszczania małych komponentów na płytce można zastosować specjalistyczne maszyny stworzone w tym celu lub skorzystać z metod, które wykorzystują funkcję Hot Air w lutownicy. W kategorii elementy pasywne oprócz rezystorów dostępne są także rezonatory, bezpieczniki, dławiki i wiele innych.

Co oferujemy?

Nasz sklep oferuje szeroki wybór rezystorów SMD 0805. Posiadamy oporniki o wartościach rezystancji od 1,5 Ω do 1,5 MΩ. Sprzedajemy komponenty w paczkach po kilka tysięcy sztuk. Rezystory zapakowane są w specjalnych kartonikach, które zapewniają ochronę przed wilgocią i uszkodzeniami oraz ułatwiają organizację. Wartości rezystancji poszczególnych oporników można odczytać, posługując się oznaczeniami producenta na powierzchni rezystora. Proponujemy także dobrane przez specjalistów zestawy z opornikami o różnych rezystancjach. Takie komplety mają kilka tysięcy sztuk w zestawie, dzięki czemu cena za pojedynczy element jest bardzo atrakcyjna. Tolerancja oferowanych rezystorów wynosi 1% lub 5%, a ich moc nominalna to 0,125 W.

Wszystkie produkty dostępne w asortymencie naszego sklepu pochodzą bezpośrednio od sprawdzonych dostawców lub producentów. Każde zamówienie wysyłamy w najkrótszym możliwym terminie. Jeżeli konkretny produkt jest ponownie dostępny w magazynie, od razu pojawia się na stronie sklepu.