Filtruj według
Cena
1659 1899
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Wiek
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lego Spike

Ilość produktów: 2
Loading...

Lego Education Spike Essential Set - zestaw podstawowy - Lego 45345

Zestaw Lego Educational Spike Essential Set zawiera 449 elementów do nauki STEAM dzieci w wieku powyżej 6 lat . Idealnie sprawdzi się podczas lekcji nauk przedmiotów ścisłych...
5.0 (1)
Indeks: ROB-20351
Indeks: ROB-20351
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 1 659,00 zł Cena 1 659,00 zł
  • Darmowa dostawa

Lego Spike Prime - zestaw podstawowy 45678

Lego Spike to przeznaczony dla dzieci od 10 roku życia zestaw edukacyjny pozwalający rozwijać poprzez zabawę najważniejsze umiejętności zgodnie z koncepcją STEAM...
5.0 (3)
Indeks: ROB-17474
Indeks: ROB-17474
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 5 szt. zaplanowana na 2024-07-03
Cena podstawowa 1 899,00 zł Cena 1 899,00 zł
  • Darmowa dostawa

LEGO Spike – pomost pomiędzy skrajnie różnymi seriami LEGO

Kultowe już klocki LEGO System umożliwiają budowę przeróżnych obiektów – modeli budynków, zwierząt, pojazdów, czy też całkowicie abstrakcyjnych wytworów dziecięcej wyobraźni, zaś bazę tej serii stanowią przeważnie różnokolorowe, uniwersalne klocki w podstawowych kształtach i rozmiarach. Na drugim końcu skali zaawansowania stoją zestawy LEGO Mindstorms – doskonałe połączenie klocków konstrukcyjnych LEGO Technic z nowoczesnymi, wydajnymi minikomputerami, napędami elektrycznymi i rozmaitymi czujnikami. O ile dawniej dość popularne były proste silniki elektryczne przeznaczone do napędzania bardziej złożonych zestawów LEGO Technic, to w nowszych seriach klocków istniała dość spora luka pomiędzy „zmotoryzowanymi” zestawami robotycznymi, a pasywnymi klockami „napędzanymi” jedynie wyobraźnią dziecka. Twórcy LEGO szybko dostrzegli jednak potrzeby młodych odbiorców, tworząc serię LEGO Spike, łączącą w sobie zalety prostych klocków - wymagających sporej kreatywności do tego, by stworzyć zadowalający model danego obiektu – oraz elektronicznych, „inteligentnych” bloczków dających możliwość interakcji z otoczeniem i poruszania prostymi mechanizmami.

LEGO Spike Prime – doskonały początek przygody z elektroniką

Zestaw LEGO Spike Prime zawiera aż 523 elementy, wśród których znajdują się rozmaite klocki konstrukcyjne w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym, niebieskim i różowym, a także komplet podzespołów elektronicznych: programowalny kontroler HUB, jeden duży silnik elektryczny, dwa mniejsze napędy, a także czujniki odległości, nacisku i koloru. Co ważne, tworzenie programów sterujących pracą zbudowanych przez dziecko konstrukcji może odbywać się z użyciem intuicyjnej aplikacji mobilnej dla urządzeń z systemem Android lub iOS, przy wykorzystaniu graficznego języka programowania Scratch. Dla zestawu powstało ponad 400 lekcji z gotowymi projektami i eksperymentami, dzięki czemu LEGO Spike doskonale nadaje się do wykorzystania zarówno w domowym zaciszu, jak i w pracowniach szkolnych czy też na warsztatach dodatkowych dla dzieci powyżej 10 roku życia. Warto dodać, że główny element zestawu – programowalny HUB – jest wyposażony w matrycę diod LED 5x5 pikseli, akumulator litowo-jonowy, a także 6-osiowy czujnik IMU oraz głośnik i moduł Bluetooth. Do sterownika można podłączyć nawet 6 elementów zewnętrznych (silników i czujników).

LEGO Education Spike Essential Set – propozycja dla najmłodszych wynalazców

Zestaw LEGO Education Spike Essential Set jest przeznaczony dla dzieci powyżej 6 roku życia – doskonale nadaje się zatem dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W estetycznym i poręcznym pudełku z tworzywa sztucznego znalazło się aż 449 elementów i tacki do wygodnego sortowania klocków według koloru. W tym przypadku moduł Smart HUB – w odróżnieniu od większego „kolegi” z zestawu LEGO Spike Prime – posiada dwa porty do podłączenia elementów zewnętrznych, zaś matryca LED RGB o rozdzielczości 3x3 stanowi osobną „kostkę” kompatybilną mechanicznie z systemem LEGO. W komplecie znajdują się także dwa małe silniki napędowe oraz moduł czujnika koloru. Także w tym przypadku producent opracował szereg gotowych instrukcji, pozwalających wprowadzić dzieci w arkana konstrukcji zmotoryzowanych mechanizmów za pomocą LEGO. Zestawy z serii LEGO Spike stanowią doskonały wstęp do pracy ze znacznie bardziej zaawansowanymi kompletami LEGO Mindstorms – czas spędzony na zabawie zaprocentuje zatem w przyszłości i z dużym prawdopodobieństwem obudzi w młodych konstruktorach zainteresowania techniczne.

Lego Spike Botland - Sklep dla robotyków

Na szczególną uwagę zasługują lekcje, które zostały opracowane specjalnie do zestawów Lego Spike. Jest ich ponad 400 i są podzielona na 11 sekcji. W praktyce oznacza to możliwość przeprowadzania interesujących zajęć edukacyjnych, wyłącznie w obrębie wybranej tematyki, dopasowanej do konkretnych zainteresowań uczniów.

Lego Spike - interesujące lekcje dla każdego

Oprócz rozróżnienia na kategorie, lekcje są również dopasowane do przedziałów wiekowych uczniów. Ponad 40 lekcji znajduje się w dziale przedszkole. Forma przekazywania wiedzy została przygotowana w taki sposób, aby zapewnić jak najlepsze efekty edukacyjne i dobrą zabawę. Kolejna grupa wiekowa jest oznaczona jako klasy 1-2. Można w niej znaleźć ponad 20 inspirujących lekcji poruszających różne zagadnienia. Z kolei w sekcji klasy 2-3 producent udostępnia ponad 35 zajęć lekcyjnych, których stopień skomplikowania został doskonale dopasowany do wieku uczniów. Uczniowie szkół ponadpodstawowych i wyższych klas również mogą skorzystać z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez producenta Lego Spike.

Lego Spike - kategorie lekcji

Wszystkie lekcje zostały podzielone na 11 kategorii. Najliczniejszą są zajęcia edukacyjne dotyczące STEAM. W sumie jest ich niemal 200. Kolejną liczną sekcją jest inżynieria, która zawiera wartościowe materiały edukacyjne nakierowane na rozwiązywanie problemów i tworzenie różnego rodzaju projektów. Następna duża kategoria to informatyka. Można w niej znaleźć szereg ciekawy lekcji dotyczących zarówno budowy komputera, jak i popularnych programów. Pozostałe sekcje to programowanie, system Maker, robotyka, twórcze poszukiwania, podstawy matematyki i nauk ścisłych. A także rozwój społeczno-emocjonalny, opowiadanie historii i podstawowe kompetencje językowe i literackie oraz nauki ścisłe. Każda lekcja została dokładnie opisana, dzięki czemu osoba prowadząca może uprzednio zapoznać się z poruszanymi tematami. Dodatkowo, do wszystkich zajęć została dołączona informacja o zakresie czasu, w którym uczniowie powinni wykonać zadania.