Filtruj według
Cena
3 54
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (529) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Taśmy kaptonowe do lutowania

Ilość produktów: 5
Loading...

Taśma kaptonowa 10mm

Taśma kaptonowa samoprzylepna odporna na wysokie temperatury oraz chemikalia. Nie pozostawia śladów kleju po usunięciu. Szerokość rolki jest równa 10 mm.
5.0 (6)
Indeks: NSZ-05539
Indeks: NSZ-05539
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 12,90 zł Cena 12,90 zł
  • Darmowa dostawa

Taśma kaptonowa 20mm

Taśma  kaptonowa samoprzylepna odporna na wysokie temperatury oraz chemikalia. Nie pozostawia śladów kleju po usunięciu. Szerokość rolki jest równa 20 mm.
5.0 (3)
Indeks: NSZ-05540
Indeks: NSZ-05540
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 20,90 zł Cena 20,90 zł
  • Darmowa dostawa

Taśma kaptonowa 5mm

Taśma kaptonowa samoprzylepna odporna na wysokie temperatury oraz chemikalia. Nie pozostawia śladów kleju po usunięciu. Szerokość rolki jest równa 5 mm.
5.0 (1)
Indeks: NSZ-05538
Indeks: NSZ-05538
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 8,90 zł Cena 8,90 zł
  • Darmowa dostawa

Taśma kaptonowa 33m 180 stopni - zielona

Taśma kaptonowa w kolorze zielonym . Samoprzylepna taśma zabezpieczająca jest odporna na wysokie temperatury, doskonale nadaje się do zabezpieczenia elementów podczas...
Indeks: AKS-23297
Indeks: AKS-23297
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 3,90 zł Cena 3,90 zł
  • Darmowa dostawa

Taśma kaptonowa 50mm

Taśma  kaptonowa samoprzylepna odporna na wysokie temperatury oraz chemikalia. Nie pozostawia śladów kleju po usunięciu. Szerokość rolki jest równa 50 mm.
5.0 (4)
Indeks: NSZ-05541
Indeks: NSZ-05541
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 3-5 dni
Cena podstawowa 54,00 zł Cena 54,00 zł
  • Darmowa dostawa

Taśma kaptonowa – co to jest?

Tego typu taśmy mają za zadanie osłonić różnego rodzaju elementy i powierzchnie przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury. W trakcie lutowania gorącym powietrzem dochodzi do nagrzewania wszystkich elementów znajdujących się wokół. Z tego względu istnieje wysokie ryzyko przytopienia np. części wykonanych z plastiku. Taśma kaptonowa ma właściwości samoprzylepne, co wpływa na szybkość i łatwość montażu. Można zatem w krótkim czasie zabezpieczyć wszystkie miejsca Jednocześnie nie trzeba się martwić przypadkowym zdmuchnięciem, bowiem całość mocno się trzyma. Taśmę można przykleić w dowolnych punktach, w dowolny sposób. Jej miękkość i elastyczność sprawia, że bez problemu umieścimy ją zarówno przed, za i na układzie. Oprócz tego, taśma wolno się nagrzewa i przewodzi ciepło w bardzo małych stopniu.

Jakie taśmy kaptonowe można znaleźć w naszej ofercie?

Do czego stosowana jest taśma kaptonowa? Do osłonięcia wszystkich sąsiednich elementów podczas lutowania i rozlutowania gorącym powietrzem oraz infrared. Jest szczególnie polecana do zabezpieczenia elementów plastikowych, które mogą ulec przytopieniu podczas zbyt długiego grzania. Oprócz tego, jej cenne właściwości sprawiają, że może być stosowana także w pracach polegających na montażu, naprawie oraz testowaniu elektroniki. Tym co ją wyróżnia jest też cienka struktura oraz doskonałe przyleganie do powierzchni. Sprawdzi się zatem wszędzie tam, gdzie ilość wolnego miejsca nie jest zbyt duża.

Taśmy kaptonowe wykazują doskonałe właściwości elektroizolacyjne. Są odporne na bardzo wysokie temperatury, nawet do 400 stopni Celsjusza. W naszej ofercie można znaleźć rolki o różnej szerokości, m.in. 5 mm, 10 mm, 20 mm i 50 mm. Długość pojedynczej rolki wynosi 33 m, zaś grubość taśmy 25 μm. Kolejne możliwości zastosowania taśmy to unieruchomienie sondy temperaturowej opierającej się na termoparze, co pozwoli utrzymać stałe warunki wykonywania pomiarów. Ponadto przyda się nam w trakcie naprawy układów elektronicznych zawierających płytki drukowane z elementami montowanymi powierzchniowo.