Filtruj według
Cena
649 649
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Rozdzielczość
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Interfejs
Typ kamery
Producent
Więcej (534) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kamery IP

Ilość produktów: 1
Loading...

Zestaw do monitoringu bezprzewodowego WiFi - rejestrator + 2x kamera - Zamel ZMB-01

Zestaw umożliwiający stworzenie monitoringu bezprzewodowego w oparciu o sieć WiFi  - Zamel ZMB-01. W skład zestawu wchodzi rejestrator obsługujący do 9 kamer oraz 2 kamery...
Indeks: ZML-16648
Indeks: ZML-16648
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 699,00 zł Cena 649,00 zł
  • Obniżka
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Operating mechanism of the IP camera

Kamera IP wykorzystuje protokół IP. Jest to stosunkowo niewielkie urządzenie, które podłączamy do komputera lub innego urządzenia, również mobilnego. Nagranie jest udostępniane natychmiast, obraz jest widoczny w czasie rzeczywistym. Możemy więc obserwować wszystko, co dzieje się na obszarze objętym działaniem kamery tu i teraz. Nagranie znajduje się pod wskazanym adresem sieciowym, do którego kamera została przypisana. Kamera IP może być używana w dowolnym miejscu. Zarejestrowany obraz możemy oglądać w domu będąc na wakacjach, a nagranie z biura siedząc wygodnie w fotelu w mieszkaniu. Kamery IP znalazły swoje zastosowanie szczególnie w tych miejscach, które są wyjątkowo narażone na włamania, kradzieże i akty wandalizmu. Początkowo instalowano je głównie w bankach, instytucjach publicznych i przestrzeni miejskiej. Obecnie coraz częściej można je spotkać w sklepach, galeriach handlowych, szkołach, przedszkolach i gospodarstwach domowych.

How to choose an IP camera? What to consider when buying?

Kamery IP to duża grupa produktów obejmująca wiele różnych modeli urządzeń. Aby wybrać te właściwe należy sprecyzować swoje oczekiwania i wziąć pod uwagę przeznaczenie kamery. Kąt widzenia określa, jak duży obszar może objąć kamera. Jeśli obszar jest duży, kąt widzenia powinien być jak największy. Miejsca słabo oświetlone i narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz wszystkie obszary zewnętrzne wymagają kamery z jasnym obiektywem lub dodatkowym oświetleniem. Wysoka rozdzielczość obrazu jest niezbędna, jeśli kamera ma rozpoznawać twarze. Absolutnym minimum jest Full HD. Ważny jest również sposób podłączenia do sieci. Może to być kabel Ethernet lub WiFi. W tym drugim przypadku warto skorzystać ze standardu 802.11ac. Ciekawą opcją jest wbudowany czujnik ruchu. Obraz nagrywany jest tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Kamera IP włącza się po wykryciu ruchu. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na możliwość zapisu danych i wideo. Czasami zapisujemy dane na karcie SD lub microSD, a czasami na dysku sieciowym.

Niektórzy planują rozszerzenie funkcjonalności i możliwości kamer IP w przyszłości lub nawet w najbliższym czasie. Nie wszystkie modele są do tego przystosowane. Jeśli chcesz mieć możliwość swobodnego połączenia kamery z systemem alarmowym, sprawdź, czy wybrana kamera posiada taką funkcję. Niektóre z nich mają również wbudowane głośniki i mikrofony. W przypadku kamery IP montowanej na zewnątrz musi ona posiadać wysoki stopień ochrony, aby woda, kurz i inne zanieczyszczenia nie dostały się do środka instalacji.

Sprawdź kamery IP w Botland do użytku publicznego i prywatnego. 

Kamery IP - FAQ

Do budowania instalacji monitoringu IP wykorzystuje się kamery cyfrowe, które używają protokołu IP. Obraz zarejestrowany przez kamery IP jest dostępny natychmiast. Obserwację można prowadzić nie tylko przy użyciu komputera, ale również urządzenia mobilnego (np. smartfona lub tableta). Kamery IP, ze względu na sposób transmisji danych, dzielimy na przewodowe i bezprzewodowe. Obecnie monitoring IP jest na szeroką skalę wykorzystywany w budynkach użyteczności publicznej, prywatnych domach i firmach, także centrach handlowych oraz miejscach szczególnie narażonych na wystąpienie niebezpiecznych sytuacji.

Monitoringiem IP nazywamy sieć kamer IP, która jest podłączona standardowym przewodem typu skrętka (teleinformatycznym) do urządzenia o nazwie switch. Z kolei switch jest połączony z rejestratorem IP. Monitoring IP wykorzystuje protokół IP. Pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości nagrań (jakość nagrania jest uzależniona m.in. od typu i rodzaju kamery). Monitoring IP znajduje zastosowanie w całodobowej obserwacji obiektów publicznych i prywatnych, takich jak urzędy, firmy, placówki publiczne, centra handlowe, sklepy, lokale usługowe i wiele innych.

Zasięg przewodowego monitoringu IP jest determinowany przez długość przewodu. Z kolei bezprzewodowy monitoring IP wyróżnia się zróżnicowanym zasięgiem i jest uzależniony od konkretnej instalacji, a dokładniej rodzaju urządzeń, z której jest zbudowana. Wybrane zestawy monitoringów bezprzewodowych mają zasięg wynoszący nawet kilkaset metrów w terenie otwartym. Ta wartość spada w sytuacji, gdy sygnał napotyka sztuczne lub naturalne przeszkody. W kategorii kamery i rejestratory, oprócz kamer IP, są dostępne również kamery inspekcyjne, termowizyjne, samochodowe, sportowe i wiele innych.