Filtruj według
Cena
3 13
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Ilość ogniw
Więcej (-4) Ok Wyczyść
Obudowa
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Wysokość
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Typ ogniwa
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Baterie C (R14)

Ilość produktów: 3
Loading...

Bateria C/LR14 Duracell alkaliczna 1,5V - 2szt.

Dwie baterie alkailiczne Duracell LR14 C o napięciu 1.5 V z unikalną technologią Duralock gwarantującą zwiększoną żywotność.
Indeks: BAL-14166
Indeks: BAL-14166
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 12,90 zł Cena 12,90 zł
  • Darmowa dostawa

Bateria C/LR14 Varta Industrial Pro 4014 - 1szt.

Bateria alkaliczna C LR14 z serii Industrial od Varty to wzmocniona bateria High Energy dedykowana do użytku przemysłowego oraz profesjonalnego. Cechuje ją wysoka pojemność,...
Indeks: BAL-15921
Indeks: BAL-15921
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 3,90 zł Cena 3,90 zł
  • Darmowa dostawa

Bateria C/LR14 Panasonic Red Bat 1,5V - 2 szt.

Zestaw 2 baterii R14 1,5 V cynkowo - węglowych zaprojektowanych z myślą o produktach niewymagających dużego poboru energii, m.in. zegarów, pilotów zdalnego sterowania,...
Indeks: BAL-14247
Indeks: BAL-14247
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 4,10 zł Cena 4,10 zł
  • Darmowa dostawa

W przypadku baterii doskonale widać, jak nieubłagane są prawa fizyki – im mniejsza objętość danego ogniwa, tym mniejszą ilość energii można w nim zmagazynować. Wybór liczby i rozmiaru baterii do nowo projektowanego urządzenia zawsze wiąże się z koniecznością poszukiwania kompromisu pomiędzy rozmiarami i masą urządzenia, a poborem energii oraz oczekiwanym czasem pracy. Jeżeli ilość miejsca w obudowie pozwala na to, warto sięgnąć po baterie R14, stanowiące solidne źródło energii dla urządzeń o zwiększonym poborze prądu.

Rodzaje baterii R14 (i nie tylko)

Stosowane powszechnie baterie ogólnego przeznaczenia występują zasadniczo w dwóch odmianach. Klasyczne, niedrogie ogniwa cynkowo-węglowe (np. baterie R14), zawierają grafitowy rdzeń, pokryty tlenkiem manganu, a umieszczony w paście elektrolitycznej zawierającej chlorek amonu i wypełniającej wnętrze cynkowej puszki.

Ta ostatnia stanowi obudowę baterii; jednocześnie służy także za ujemną elektrodę ogniwa. Rdzeń natomiast podłączony jest do pokrywy obudowy i tworzy elektrodę dodatnią baterii. Baterie tego typu charakteryzują się stosunkowo niskim efektem samorozładowania, ale oferują relatywnie niewielką pojemność i wysoką rezystancję wewnętrzną.

Z tego względu nie nadają się do zasilania urządzeń o dużym poborze prądu, ale świetnie sprawdzają się w niskomocowych urządzeniach (np. zegarkach z wyświetlaczami LCD czy kalkulatorach). Z kolei baterie alkaliczne, np. LR14, zawierają zasadowy elektrolit w postaci wodorotlenku potasu (KOH), który sprawia, że ogniwa te osiągają znacznie wyższą pojemność i niższą rezystancję wewnętrzną niż ich klasyczne odpowiedniki.

Parametry baterii (bateria alkaliczna napięcie i dodatkowe informacje)

Zdecydowanie najlepiej znanymi parametrami baterii są: jej typ (warunkujący fizyczne rozmiary) oraz napięcie. W przypadku omawianych baterii klasy (L)R14 dokładne rozmiary (średnica i długość) są w przybliżeniu takie same, niezależnie od producenta oraz składu chemicznego (cynkowo-węglowe, alkaliczne). Średnica wynosi od 24,9 mm do 26,2 mm, zaś długość to 50 mm. Masa natomiast nie przekracza zazwyczaj wartości 70 gramów.

Napięcie znamionowe – zarówno w przypadku ogniw cynkowo-węglowych, jak i alkalicznych – jest równe 1,5 V (choć oczywiście nowe ogniwa, mierzone bez obciążenia, wykazują nieco wyższe wartości napięcia). Innymi istotnymi parametrami, których najczęściej w ogóle nie znajdziemy na opakowaniu, są: rzeczywista pojemność oraz rezystancja wewnętrzna i charakterystyki rozładowania.

W przypadku baterii alkalicznych LR14 osiągane pojemności nominalne kształtują się na poziomie około 8000 mAh (dla porównania, najlepsze akumulatorki w rozmiarze R6 oferują około 2500 mAh). Najlepsze baterie LR14 (np. marki Varta Industrial) posiadają też dokładnie zmierzone i opisane charakterystyki rozładowania, określone dla kilku przykładowych rezystancji (lub prądów) obciążenia.

Baterie R14 w ofercie Botland (baterie do użytku przemysłowego i nie tylko)

W naszym asortymencie znajdziesz wysokiej klasy baterie R14 oraz LR14 czołowych producentów, takich jak Panasonic, Varta czy Energizer. Baterie Varta Industrial LR14 zostały przystosowane do pracy w trudnych warunkach otoczenia – mogą być bezpiecznie użytkowane w temperaturach z zakresu od -10 oC do +50 oC.

Doskonałe ogniwa LR14 Duracell oferują długi czas pracy (rzędu 10 lat) dzięki opatentowanej technologii Duralock i są dostępne w kompletach po 2 szt. Dla mniej wymagających urządzeń o niższym poborze prądu (np. do latarek o mniejszej mocy) polecamy takie produkt jak bateria R14 Red Bat firmy Panasonic, także dostępna w kompletach po dwie sztuki.

Dlaczego warto wybrać sklep Botland?

Szukasz sprawdzonych baterii, które wyróżnia wysoka pojemność, podwyższona odporność na zewnętrzne warunki i czytelne oznaczenia? Asortyment tej kategorii zawiera wyłącznie starannie wyselekcjonowane produkty. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo i błyskawiczną wysyłkę każdego produktu znajdującego się w naszym sklepie. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce kontakt. Szukają konkretnego produktu, np. baterii do zegarów, warto skorzystać z opcji filtruj. Wpisując odpowiednią frazę np. baterie C lub C R14, zostaną wyświetlone produkty spełniające określone kryteria.

Baterie R14 z względu na swoje parametry doskonale nadają się do stabilnego i efektywnego zasilania urządzeń niskoomowych (wymagających do działania stosunkowo niewielkiej mocy). Bateria R14 może być z powodzeniem wykorzystywana do zasilania kalkulatorów i zegarków wyposażonych w wyświetlacz LCD. Ponadto bateria tego typu służą do zasilania różnego rodzaju zabawek i latarek.

Najlepszym wyborem są baterie R14 renomowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem na rynku baterii. Z pewnością dobrym wyborem będą modele marki Duracell, Panasonic i Varta, które zachowują pierwotne parametry elektryczne przez długi czas. Oznacza to, że wyróżniają się bardzo niskim samorozładowaniem. Kolejna zaletą baterii wymienionych marek jest szeroki zakres temperatury roboczej zapewniający uniwersalne zastosowanie. Ponadto wybrane baterie R14 marki Varta zostały zaprojektowane do bezpiecznej i stabilnej pracy w trudnych warunkach.