Filtruj według
Cena
282 339
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (533) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Odstraszacze gołębi

Ilość produktów: 2
Loading...

Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1

Jak pozbyć się problemu ptaków niszczących uprawy , sady albo budynki? Znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie solarnego odstraszacza ptaków polskiej firmy Viano ....
5.0 (4)
Indeks: VIA-16628
Indeks: VIA-16628
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 338,80 zł Cena 338,80 zł
  • Darmowa dostawa

Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2

Odstraszacz na ptaki to narzędzie, dzięki któremu łatwo pozbędziesz się szkodników z pola, ogrodu, działki czy sadu. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt i...
4.5 (8)
Indeks: VIA-16627
Indeks: VIA-16627
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 282,30 zł Cena 282,30 zł
  • Darmowa dostawa

Dlaczego odstraszanie gołębi jest tak ważne?

Ptaki powszechnie żyjące w miastach niezwykle szybko się oswajają. Na człowieka reagują wówczas bez lęku – a przepłoszone odlatują na chwilę, po czym wracają na parapet lub balkon. Chętnie budują tam gniazda. Doskonale radzą sobie z poszukiwaniem pożywienia – korzystając z odpadków pozostawianych przez ludzi, ale także z produktów, którymi są dokarmiane. Straszak na gołębie to jeden z najskuteczniejszych, a jednocześnie najmniej inwazyjnych sposobów, aby zmusić te ptaki do trzymania się z dala od mieszkań i budynków. Często okazuje się to niezbędne, ponieważ gołębie zanieczyszczają balkony, parapety czy też elewacje odchodami. Mogą przenosić groźne drobnoustroje chorobotwórcze, a nawet pasożyty – m.in. obrzeżki. Te ptasie kleszcze potrafią przenieść się ze swoich żywicieli do budynków i tam mnożyć, atakując również ludzi. Znacznym problemem związanym z obecnością ptaków w przestrzeni miejskiej jest również prozaiczny fakt, że ich odchody szpecą elementy infrastruktury, takie jak dachy, ozdoby architektoniczne, pomniki.

Jak odstraszyć gołębie?

W celu zabezpieczenia budynków przed gołębiami stosuje się nierzadko siatki oraz kolce, które jednak stanowią rozwiązanie dość inwazyjne, a do tego bywają mocno wyeksponowane. W zastosowaniach domowych wiele osób decyduje się na różnego rodzaju straszaki na gołębie – jak tasiemki albo zawieszone drobne przedmioty wywołujące hałas przy podmuchach wiatru – nie są one jednak estetyczne. Znacznie lepszą opcją okazują się gotowe odstraszacze ptaków w postaci niewielkich, fabrycznie zmontowanych urządzeń. Rozwiązanie to można wdrożyć zawczasu, jeszcze zanim skrzydlaci intruzi się oswoją – ponieważ takie przyzwyczajenie do miejsca znacznie utrudnia późniejsze przepędzanie ptaków. Urządzenia emitują dźwięk odstraszający gołębie. W zależności od wybranego rozwiązania, może on mieścić się w zakresie słyszalnym dla człowieka, albo też obejmować pasmo ultradźwięków.

Na jakiej zasadzie działają urządzenia odstraszające gołębie?

W zastosowaniach domowych optymalnym rozwiązaniem będą urządzenia, emitujące ultradźwięki na gołębie, a w bardzo zaawansowanych systemach nawet… infradźwięki. Powszechnie przyjęło się jednak stosowanie odstraszaczy ultradźwiękowych i rzeczywiście, rozwiązania takie są w tym przypadku równie skuteczne, co te wykorzystywane do przepędzania… gryzoni. U małych ssaków i ptaków słuch rozwinięty jest bowiem na tyle, aby obejmować częstotliwości z zakresu zarówno powyżej 20kHz, jak i (w przypadku ptaków) poniżej granicy wychwytywalnej u człowieka, a więc już ok. 10 Hz. Urządzenia odstraszające wykorzystują wiedzę o zakresach słyszalności, aby tworzyć rozwiązania, które skutecznie płoszą ptaki, nie wywołując dyskomfortu u ludzi. W sprzedaży znaleźć można jednak również rozwiązania emitujące dźwięk odstraszający gołębie – czyli odgłosy ptaków drapieżnych. Ze względu na sporą moc głośników, tego typu odstraszacze przeznaczone są jednak do użytku na otwartej przestrzeni, a nie na przydomowych balkonach.