Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 - zdjęcie 1
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 - zdjęcie 2
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 - zdjęcie 3
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 - zdjęcie 4
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 - zdjęcie 5
Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 - zdjęcie 6

Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2

Indeks: VIA-16627 EAN: 5903111328184

Odstraszacz na ptaki to narzędzie, dzięki któremu łatwo pozbędziesz się szkodników z pola, ogrodu, działki czy sadu. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt i ludzi, a jego działanie opiera się o wykorzystanie czujnika ruchu, który po wykryciu aktywności w monitorowanej strefie wysyła odpowiedni sygnał. Na jego podstawie odstraszacz zaczyna emitować dźwięki ptaków drapieżnych.

212,50 zł
172,76 zł netto
Czas oczekiwania ok. 2-5 dni
Oczekiwanie na dostawę
30 dni na zwrot
Producent: Viano

Opis produktu: Odstraszacz ptaków - 230 V - Viano OP-2

Odstraszacz na ptaki to narzędzie, dzięki któremu łatwo pozbędziesz się szkodników z pola, ogrodu, działki czy sadu. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt i ludzi, a jego działanie opiera się o wykorzystanie czujnika ruchu, który po wykryciu aktywności w monitorowanej strefie wysyła odpowiedni sygnał. Na jego podstawie odstraszacz zaczyna emitować dźwięki ptaków drapieżnych, co sprawia, że szkodniki oddalają się z chronionego miejsca.

Urządzenie imituje dźwięki wydawane przez ptaki drapieżne.

Urządzenie imituje dźwięki wydawane przez ptaki drapieżne.

Jakie ptaki szkodzą w Twoim ogrodzie

Do najbardziej inwazyjnych, szkodliwych gatunków należą wróble, wrony, szpaki, kosy, kwiczoły, gawrony i kawki. Zjadają one owoce uprawiane w ogrodach i sadach (zwłaszcza czereśnie, wiśnie, winogrona i porzeczki), a także wydziobują świeżo zasiane ziarno, przez co rośliny nie mają szans wykiełkować. Ogromny problem, szczególnie w miastach, stanowią również gołębie, które gnieżdżą się na balkonach i pod dachami.

Mieszkańcy narzekają na pozostawiane wszędzie odchody i pióra oraz przykry zapach, jednak najniebezpieczniejsze są przenoszone przez te ptaki drobnoustroje i pasożyty, które mogą stać się przyczyną groźnych chorób odzwierzęcych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie szkodliwych gatunków ptaków z dala od mieszkania, ogrodu czy działki. Bardzo wygodnym sposobem może być na przykład elektroniczny odstraszacz ptaków.

Odstraszacz wyposażono w czujnik ruch, który nieprzerwanie monitoruje obszar docelowy.

Odstraszacz wyposażono w czujnik ruch, który nieprzerwanie monitoruje obszar docelowy.

Rozwiązanie – odstraszacz elektroniczny

Odstraszacz elektroniczny to niewielkie urządzenie, które do działania wykorzystuje wbudowany radarowy sensor ruchu. Element ten wykrywa aktywność zwierząt w obrębie strefy objętej ochroną, a następnie wysyła odpowiedni sygnał do sterownika. Powoduje to uruchomienie głośnika emitującego odgłosy ptaków drapieżnych, dzięki czemu szkodniki zostają ostrzeżone, by się nie zbliżać.

Prezentowany model został stworzony przez polską markę Viano, która jest znanym producentem odstraszaczy ultradźwiękowych i elektronicznych na naszym rynku. Urządzenie jest perfekcyjnie przystosowane do panujących w kraju warunków klimatycznych i najczęściej występujących gatunków szkodników, co zapewnia mu jeszcze wyższą skuteczność.

Uchwyt montażowy jest przytwierdzony do obudowy odstraszacza.

Uchwyt montażowy jest przytwierdzony do obudowy odstraszacza.

Praktyczny, wygodny i oszczędny

Odstraszacz na ptaki firmy Viano to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy pragną raz na zawsze rozwiązać problem ptasich szkodników na działce, w ogrodzie lub sadzie. Urządzenie jest wyposażone w szereg przydatnych rozwiązań, między innymi radarowy czujnik ruchu, który jest w stanie wykryć obecność zwierząt w pełnym polu 360° w pionie i w poziomie, nawet z odległości do dwunastu metrów.

Dodatkowo straszak ma wbudowany układ zmierzchowy, dzięki któremu po zapadnięciu nocy nie będzie on emitować dźwięków (decydująca większość ptaków prowadzi dzienny tryb życia). Urządzenie ma dwa tryby działania: wykrywania ruchu oraz uruchamiania czasowego, które mogą pracować jednocześnie. Odstraszacz na ptaki został wykonany przy użyciu najwyższej klasy podzespołów elektronicznych, dzięki czemu można być pewnym jego efektywnego działania, trwałości i niezawodności.

Do zasilania odstraszacza wykorzystywany jest zasilacz sieciowy dołączony do zestawu.

Do zasilania odstraszacza wykorzystywany jest zasilacz sieciowy 6 V dołączony do zestawu.

Specyfikacja techniczna

 • Zasilanie: 230 V
 • Pobór prądu: 6 mA
 • Kąt emisji ultradźwięku: do 310°
 • Moc dźwięku: 120 dB
 • Temperatura pracy: od -30°C do 70°C
 • Obszar działania: do 4000 m2
 • Wymiary: 225 x 160 mm
 • Masa: 950 g

 

Straszaki na ptaki bezpieczne dla zwierząt

Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 to urządzenie, które skutecznie odstrasza ptasie szkodniki, nie czyniąc im przy tym najmniejszej krzywdy. Dzięki temu nie musisz obawiać się szkód w ogrodzie, sadzie czy na polu, jednocześnie nie podejmując działań niebezpiecznych dla środowiska naturalnego (należy do nich na przykład wykładanie trutek czy mechanicznych pułapek).

Elektroniczny odstraszacz ptaków nie stanowi też żadnego zagrożenia dla ludzi - jego działanie polega na emitowaniu odgłosów ptaków drapieżnych. Urządzenie jest także bardzo proste w instalacji i praktycznie bezobsługowe.

Praktyczny i łatwy w montażu elektroniczny odstraszacz ptaków

Odstraszacz jest zasilany napięciem sieciowym 230 V. Po zamontowaniu go w pożądanym położeniu wymaga niemal żadnej obsługi - dźwięki będą automatycznie emitowane według nastawionego przez użytkownika harmonogramu oraz na podstawie danych ze znajdujących się wewnątrz urządzenia czujników.

Elektroniczny odstraszacz ptaków Viano OP-2 może objąć swoim działaniem teren o powierzchni nawet do 4000 m2, dlatego znakomicie sprawdzi się w dużych ogrodach, sadach czy na działkach, a także w innych miejscach, gdzie ptaki powodują szkody w uprawach i zakłócają spokój mieszkańców.

Napięcie zasil. od 230 V
Napięcie zasil. do 230 V

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 
* ze względu na obecnie panującą sytuację związaną z Covid-19 wyjątek stanowi poniedziałek,  w którym tego samego dnia wysyłane są zamówienia złożone do godz 10:00.

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie http://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 1-2 dni
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 8000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Wielka Brytania

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Liechtenstein, Serbia, Szwajcaria, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł
 • Darmowa dostawa zamówień na kwotę powyżej 300 zł nie dotyczy paczek adresowanych poza granice Polski.
 • Termin dostawy liczony jest w dniach roboczych od daty wysyłki zamówienia.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zapraszamy do dodania opinii o produkcie :) Funkcja dostępna po zalogowaniu.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Miernik uniwersalny UNI-T UT33A+

Miernik UNI-T umożliwia pomiar napięcia stałego i zmiennego do 600 V  oraz natężenia prądu do 10 A. Wartości wyświetlane są na podświetlanym ekranie LCD o wymiarach 48 x 16...
Indeks: LEC-16717
Indeks: LEC-16717
Czas oczekiwania ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 68,00 zł Cena 68,00 zł

Wskaźnik laserowy + futerał

Wskaźnik laserowy emitujący światło w kolorze czerwonym. Maksymalna moc jest wiązki  to 1 mW. Zasilany jest dwiema bateriami AAA (brak w zestawie). Wskaźnik wyróżnia estetyczne...
Indeks: GOT-12975
Indeks: GOT-12975
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 12,50 zł Cena 12,50 zł

Suwmiarka elektroniczna Yato YT-7201 150mm + etui

Elektroniczna suwmiarka firmy Yato o zakresie pomiarowym od 0 do 150 mm i dokładności +/- 0,02 mm. Zapakowana w etui z tworzywa sztucznego.
Indeks: TOY-12944
Indeks: TOY-12944
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 99,00 zł Cena 99,00 zł

Produkty z tej samej kategorii:

Mocny odstraszacz gryzoni - Viano OD-10 Pro

Oferujemy wysokiej jakości ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie. To model od firmy Viano , której produkty osiągnęły duży sukces, a klienci wyrażają zadowolenie. Straszak...
Indeks: VIA-16625
Indeks: VIA-16625
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 106,00 zł Cena 106,00 zł

Mocny odstraszacz gryzoni - Viano OD-03

Wysokiej jakości odstraszacz ultradźwiękowy . To niewielkie urządzenie z wbudowanym buzzerem o dużej mocy, który jest w stanie generować dźwięk odstraszający szkodniki odległe...
Indeks: VIA-16621
Indeks: VIA-16621
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 60,50 zł Cena 60,50 zł

Odstraszacz gryzoni - mocna dioda LED - Viano OD-08

Oferujemy znakomite urządzenie firmy Viano – ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie. Instalacja takiego urządzenia to doskonały sposób, aby pozbyć się niechcianych szkodników...
Indeks: VIA-16623
Indeks: VIA-16623
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 79,00 zł Cena 79,00 zł

Solarny odstraszacz ptaków - Viano OP-1

Jak pozbyć się problemu ptaków niszczących uprawy , sady albo budynki? Znakomitym rozwiązaniem jest zastosowanie solarnego odstraszacza ptaków polskiej firmy Viano ....
Indeks: VIA-16628
Indeks: VIA-16628
Czas oczekiwania ok. 2-5 dni
Cena podstawowa 255,00 zł Cena 255,00 zł

Odstraszacz gryzoni - Viano Quattro-Led OD-06

Odstraszacz ultradźwiękowy wykonany przez polską firmę Viano . Wyposażony w aż cztery buzzery , które emitują nieprzyjemne dla gryzoni sygnały dźwiękowe. Głośniczki ulokowane...
Indeks: VIA-16622
Indeks: VIA-16622
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 109,90 zł Cena 109,90 zł

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano OS2

Wysokiej jakości odstraszacz gryzoni : kun, szczurów, myszy oraz innych szkodników, które często uszkadzają samochody. Urządzenie pochodzi od firmy Viano – polskiego...
Indeks: VIA-16617
Indeks: VIA-16617
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 59,00 zł Cena 59,00 zł

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano Duo-Led OS-03

Oferujemy Państwu znakomity ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie przeznaczony do zastosowania w samochodach. Oprócz systemu dźwiękowego, który generuje nieprzyjemne dla...
Indeks: VIA-16618
Indeks: VIA-16618
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 68,50 zł Cena 68,50 zł

Odstraszacz gryzoni - Viano Quattro-Pro

Oferujemy znakomite rozwiązanie – jedno z najlepszych na rynku. Prezentujemy znakomity odstraszacz gryzoni. To urządzenie, które emituje wokół siebie ultradźwięki...
Indeks: VIA-16620
Indeks: VIA-16620
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 89,00 zł Cena 89,00 zł

Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

Oferujemy wysokiej jakości odstraszacze gryzoni. To urządzenie z dwoma buzzerami , które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla wszelkich gryzoni. Straszak przeznaczony jest...
Indeks: VIA-16619
Indeks: VIA-16619
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 95,00 zł Cena 95,00 zł

Odstraszacz gryzoni - Viano OD-11 Duo Gold

Produkty firmy Viano osiągnęły spektakularny sukces i zdobyły uznanie klientów w całej Polsce. Duo Gold to wysokiej jakości urządzenie odstraszające gryzonie, kuny i łasice...
Indeks: VIA-16626
Indeks: VIA-16626
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 119,00 zł Cena 119,00 zł

Odstraszacz gryzoni na baterie - Viano OB-01

Oferujemy Państwu znakomity odstraszacz gryzoni i kun, który jest w stanie działać praktycznie w każdych warunkach. Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości buzzer ,...
Indeks: VIA-16624
Indeks: VIA-16624
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 56,00 zł Cena 56,00 zł