Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2

Indeks: VIA-16627 EAN: 5903111328184

Odstraszacz na ptaki to narzędzie, dzięki któremu łatwo pozbędziesz się szkodników z pola, ogrodu, działki czy sadu. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt i ludzi, a jego działanie opiera się o wykorzystanie czujnika ruchu, który po wykryciu aktywności w monitorowanej strefie wysyła odpowiedni sygnał. Na jego podstawie odstraszacz zaczyna emitować dźwięki ptaków drapieżnych.

Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2
282,30 zł
229,51 zł netto
Zapłać później
Producent: Viano

Opis produktu: Odstraszacz ptaków - 230 V - Viano OP-2

Odstraszacz na ptaki to narzędzie, dzięki któremu łatwo pozbędziesz się szkodników z pola, ogrodu, działki czy sadu. Urządzenie jest całkowicie bezpieczne dla zwierząt i ludzi, a jego działanie opiera się o wykorzystanie czujnika ruchu, który po wykryciu aktywności w monitorowanej strefie wysyła odpowiedni sygnał. Na jego podstawie odstraszacz zaczyna emitować dźwięki ptaków drapieżnych, co sprawia, że szkodniki oddalają się z chronionego miejsca.

Urządzenie imituje dźwięki wydawane przez ptaki drapieżne.

Urządzenie imituje dźwięki wydawane przez ptaki drapieżne.

Jakie ptaki szkodzą w Twoim ogrodzie

Do najbardziej inwazyjnych, szkodliwych gatunków należą wróble, wrony, szpaki, kosy, kwiczoły, gawrony i kawki. Zjadają one owoce uprawiane w ogrodach i sadach (zwłaszcza czereśnie, wiśnie, winogrona i porzeczki), a także wydziobują świeżo zasiane ziarno, przez co rośliny nie mają szans wykiełkować. Ogromny problem, szczególnie w miastach, stanowią również gołębie, które gnieżdżą się na balkonach i pod dachami.

Mieszkańcy narzekają na pozostawiane wszędzie odchody i pióra oraz przykry zapach, jednak najniebezpieczniejsze są przenoszone przez te ptaki drobnoustroje i pasożyty, które mogą stać się przyczyną groźnych chorób odzwierzęcych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest utrzymanie szkodliwych gatunków ptaków z dala od mieszkania, ogrodu czy działki. Bardzo wygodnym sposobem może być na przykład elektroniczny odstraszacz ptaków.

Odstraszacz wyposażono w czujnik ruch, który nieprzerwanie monitoruje obszar docelowy.

Odstraszacz wyposażono w czujnik ruch, który nieprzerwanie monitoruje obszar docelowy.

Rozwiązanie – odstraszacz elektroniczny

Odstraszacz elektroniczny to niewielkie urządzenie, które do działania wykorzystuje wbudowany radarowy sensor ruchu. Element ten wykrywa aktywność zwierząt w obrębie strefy objętej ochroną, a następnie wysyła odpowiedni sygnał do sterownika. Powoduje to uruchomienie głośnika emitującego odgłosy ptaków drapieżnych, dzięki czemu szkodniki zostają ostrzeżone, by się nie zbliżać.

Prezentowany model został stworzony przez polską markę Viano, która jest znanym producentem odstraszaczy ultradźwiękowych i elektronicznych na naszym rynku. Urządzenie jest perfekcyjnie przystosowane do panujących w kraju warunków klimatycznych i najczęściej występujących gatunków szkodników, co zapewnia mu jeszcze wyższą skuteczność.

Uchwyt montażowy jest przytwierdzony do obudowy odstraszacza.

Uchwyt montażowy jest przytwierdzony do obudowy odstraszacza.

Praktyczny, wygodny i oszczędny

Odstraszacz na ptaki firmy Viano to znakomita propozycja dla wszystkich, którzy pragną raz na zawsze rozwiązać problem ptasich szkodników na działce, w ogrodzie lub sadzie. Urządzenie jest wyposażone w szereg przydatnych rozwiązań, między innymi radarowy czujnik ruchu, który jest w stanie wykryć obecność zwierząt w pełnym polu 360° w pionie i w poziomie, nawet z odległości do dwunastu metrów.

Dodatkowo straszak ma wbudowany układ zmierzchowy, dzięki któremu po zapadnięciu nocy nie będzie on emitować dźwięków (decydująca większość ptaków prowadzi dzienny tryb życia). Urządzenie ma dwa tryby działania: wykrywania ruchu oraz uruchamiania czasowego, które mogą pracować jednocześnie. Odstraszacz na ptaki został wykonany przy użyciu najwyższej klasy podzespołów elektronicznych, dzięki czemu można być pewnym jego efektywnego działania, trwałości i niezawodności.

Do zasilania odstraszacza wykorzystywany jest zasilacz sieciowy dołączony do zestawu.

Do zasilania odstraszacza wykorzystywany jest zasilacz sieciowy 6 V dołączony do zestawu.

Specyfikacja techniczna

  • Zasilanie: 230 V
  • Pobór prądu: 26 mA
  • Kąt emisji ultradźwięku: do 310°
  • Moc dźwięku: 120 dB
  • Temperatura pracy: od -30°C do 70°C
  • Obszar działania: do 4000 m2
  • Wymiary: 225 x 160 mm
  • Masa: 950 g

 

Straszaki na ptaki bezpieczne dla zwierząt

Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2 to urządzenie, które skutecznie odstrasza ptasie szkodniki, nie czyniąc im przy tym najmniejszej krzywdy. Dzięki temu nie musisz obawiać się szkód w ogrodzie, sadzie czy na polu, jednocześnie nie podejmując działań niebezpiecznych dla środowiska naturalnego (należy do nich na przykład wykładanie trutek czy mechanicznych pułapek).

Elektroniczny odstraszacz ptaków nie stanowi też żadnego zagrożenia dla ludzi - jego działanie polega na emitowaniu odgłosów ptaków drapieżnych. Urządzenie jest także bardzo proste w instalacji i praktycznie bezobsługowe.

Praktyczny i łatwy w montażu elektroniczny odstraszacz ptaków

Odstraszacz jest zasilany napięciem sieciowym 230 V. Po zamontowaniu go w pożądanym położeniu wymaga niemal żadnej obsługi - dźwięki będą automatycznie emitowane według nastawionego przez użytkownika harmonogramu oraz na podstawie danych ze znajdujących się wewnątrz urządzenia czujników.

Elektroniczny odstraszacz ptaków Viano OP-2 może objąć swoim działaniem teren o powierzchni nawet do 4000 m2, dlatego znakomicie sprawdzi się w dużych ogrodach, sadach czy na działkach, a także w innych miejscach, gdzie ptaki powodują szkody w uprawach i zakłócają spokój mieszkańców.

Napięcie zasil. od 230 V
Napięcie zasil. do 230 V
Szerokość opakowania 25 cm
Wysokość opakowania 21 cm
Głębokość opakowania 21 cm
Masa opakowania 1.137 kg

Włodzimierz

01/23/24

Pytanie: Witam.Jakie dzwieki wydaje to urzadzenie.Czy jest mozliwosc zaprogramowania odglosu wystrzalu /huku/.Pozdrawiam
Odpowiedź: Niestety nie jest to możliwe, odstraszacz emituje wgrane fabrycznie dźwięki jakie wydają ptaki drapieżne - nie ma możliwości ich modyfikacji.

Opinie o produkcie

Odstraszacz ptaków - 230V - Viano OP-2

4.5/5

Średnia Ocena

8

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

krzysztof 16.08.2023 Potwierdzony zakup
JEST OK
Klaudiusz 17.07.2023 Potwierdzony zakup
produkt spełnia oczekiwania
Sandor 13.07.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Po prostu świetnie. Ptaki wreszcie odleciały!
Stefan 29.06.2023 Potwierdzony zakup
Produkt spełnił moje oczekiwania
Hans-Christian 28.06.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Niestety brak instrukcji obsługi w języku niemieckim.
Bettina 15.06.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Czujnik zmierzchu powinien mieć regulowaną czułość. W przeciwnym razie urządzenie robi przyzwoite wrażenie. Cena i wydajność ok. Nie udało mi się ustalić, czy wrony można tym trwale wypędzić. Pewien efekt można zaobserwować u dorosłych ptaków. Młode ptaki nie przejmują się tym, ale szczęśliwie kontynuują swoje bzdury. A w przypadku gołębi urządzenie jest zupełnie nieskuteczne.
Marian Z. 03.07.2022 Potwierdzony zakup
Nie spełnia moich oczekiwań.
Andrzej 27.06.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: