Filtruj według
Cena
529 2199
Producent
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Generatory funkcyjne

Ilość produktów: 4
Loading...

Generator funkcyjny DDS JDS6600-B 60MHz - 2 kanały

JT-JDS6600B to zaawansowany generator funkcyjny dwukanałowy , zdolny do generowania sygnałów o częstotliwości do 60 MHz w różnych kształtach fal. Urządzenie posiada zestaw...
Indeks: SEG-24945
Indeks: SEG-24945
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 649,00 zł Cena 649,00 zł
  • Nowość!
  • Darmowa dostawa

Generator funkcyjny DDS JDS6600 15MHz - 2 kanały

Generator funkcyjny dwukanałowy z generacją przebiegów do 15 MHz, 266 MSa/s o rozdzielczości pionowej 12 bitów, 17 przebiegów standardowych oraz 60 wbudowanych przebiegów...
4.9 (8)
Indeks: GTK-11405
Indeks: GTK-11405
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 529,00 zł Cena 529,00 zł
  • Darmowa dostawa

Generator funkcyjny Siglent SDG1062X 60MHz - 2 kanały

Dwukanałowy generator funkcyjny z generacją przebiegów do 60 MHz , prędkość próbkowania wynosi 150 MSa/s . Rozdzielczość pionowa to 14 bit. Został wyposażony w wyświetlacz...
Indeks: NDN-15912
Indeks: NDN-15912
Oczekiwanie na dostawę
Brakujące sztuki zostaną dostarczone za ok. 1-2 tyg.
Cena podstawowa 2 199,00 zł Cena 2 199,00 zł
  • Darmowa dostawa

Generator funkcyjny DDS JDS6600 60MHz - 2 kanały

Generator funkcyjny dwukanałowy z generacją przebiegów do 60 MHz, 200 MSa/s o rozdzielczości pionowej 12 bitów , 17 przebiegów standardowych oraz 60 wbudowanych przebiegów...
4.9 (10)
Indeks: GTK-11444
Indeks: GTK-11444
Chwilowo niedostępny
Czas oczekiwania: 1-2 tyg
Cena podstawowa 649,00 zł Cena 649,00 zł
  • Darmowa dostawa

Generatory funkcyjne

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne urządzenia do generowania określonych sygnałów napięciowych. Są to narzędzia wykorzystywane przede wszystkim przez elektroników i robotyków, ale również w szkołach lub na uczelniach technicznych. Zadaniem generatora funkcyjnego jest wygenerowanie sygnału napięciowego o określonych przez użytkownika kształtach i parametrach (na przykład sygnał prostokątny, piłokształtny czy sinusoidalny). Poza tym urządzenie powinno umożliwiać kontrolę wartości napięcia, amplitudy sygnału oraz jego częstotliwości czy fazy - najlepiej, aby zmiany można było przeprowadzać na bieżąco podczas pomiarów. Urządzenia tego typu sprawdzają się na przykład do testowania prototypowanych urządzeń lub do szukania usterek w uszkodzonych urządzeniach. Można je wykorzystywać, zadając odpowiedni sygnał na wejściu układu elektronicznego i kontrolując, czy na wyjściu pojawia się oczekiwany wynik. Stosuje się je na przykład do naprawy, testów lub badań zwrotnic, wzmacniaczy akustycznych albo filtrów dolno- lub górnoprzepustowych, filtrów pasmowych, do wyznaczania pasma przenoszenia czy do badania charakterystyki fazowej.

Co oferujemy w tym dziale?

W ofercie posiadamy generatory funkcyjne w różnej postaci i w zróżnicowanych opcjach cenowych. Do wyboru jest między innymi sprzęt generujący przebiegi do 15 MHz lub wyższy model do 60 MHz. Posiadamy urządzenie, które po połączeniu z komputerem staje się kompletny zestawem pomiarowym z dwukanałowym oscyloskopem i generatorem funkcyjnym. Bardzo przydatny może okazać się także oscyloskop z wbudowanym generatorem funkcyjnym, który potrafi działać w paśmie do 100 MHz. Oferowany sprzęt to zawsze urządzenia pochodzenia od najbardziej cenionych producentów w branży - Hantek, JDS6600, Siglent czy Velleman.

Generatory funkcyjne - FAQ

Generator funkcyjny to urządzenie, dzięki któremu użytkownik może w prosty sposób wygenerować pożądany sygnał napięciowy. Tego rodzaju sprzęt umożliwia najczęściej określenie amplitudy, częstotliwości oraz kształtu wytwarzanego sygnału (na przykład piłokształtny, sinusoidalny lub prostokątny). Tego typu sprzęt często wykorzystywany jest podczas prototypowania i testowania nowego sprzętu, podczas napraw uszkodzonego sprzętu i na przykład do nauki dla studentów kierunków technicznych.

Generator arbitralny to urządzenie, za którego pomocą użytkownik jest w stanie wygenerować sygnał o samodzielnie wybranym kształcie. Oznacza to, że można dosłownie narysować swój własny projekt kształtu, w jakim ma zostać wygenerowany sygnał.

Generatory sygnałów wykorzystywane są na przykład do testowania reakcji różnych elementów elektronicznych oraz urządzeń na określone sygnały elektroniczne. Oznacza to, że doświadczony elektronik dzięki serii odpowiednich testów może przekonać się czy zaprojektowane urządzenie o niestandardowym przebiegu sygnału będzie faktycznie pracować.

Podstawowe zmienne, na które wpływ ma użytkownik to amplituda, częstotliwość oraz kształt generowanego sygnału. Natomiast same kształty sygnałów mogą być zarówno standardowe (na przykład piłokształtny, sinusoidalny, prostokątny), jak i stworzony przez użytkownika, czyli arbitralne.