Filtruj według

Cena
28 120
Producent
Więcej (422) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Huby USB do Raspberry Pi

Ilość produktów: 4
Loading...

D-Link DUB-H7 - aktywny hub 7-portowy z zasilaczem 5V/3A dla Raspberry Pi

Aktywny HUB D-Link DUB-H7 pozwala na podłączenie siedmiu dodatkowych urządzeń do minikomputera Raspberry Pi. Zasilacz o wydajności 3 A umożliwia zasilanie akcesoriów USB o...
Indeks: KAP-05741
Indeks: KAP-05741
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 119,90 zł Cena 119,90 zł
  • Darmowa dostawa

Hub USB 3.0 Tracer H39 4-portowy

Hub posiada 4 porty USB 3.0. Urządzenie pozwala na podłączenie większej ilości urządzeń do komputera, w tym Raspberry Pi, pracuje z prędkością do 600 MB/s.
Indeks: KAP-09393
Indeks: KAP-09393
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 49,00 zł Cena 49,00 zł
  • Darmowa dostawa

HUB USB 1.1 4-porty z włącznikiem + zasilacz 5V/2,5A

4-portowy hub USB z zasilaczem o wydajności prądowej do 2,5 A. Urządzenie umożliwia podłączenie większej liczby urządzeń do komputerów, w tym Raspberry Pi, pracuje z prędkością...
Indeks: KAP-02383
Indeks: KAP-02383
Oczekiwanie na dostawę
Czas oczekiwania: ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 29,90 zł Cena 29,90 zł
  • Darmowa dostawa

USB Hub Hat - 4-portowy hub - nakładka do Raspberry Pi 4B/3B+/3B/Zero - Waveshare 12694

Nakładka do Raspberry Pi, dodająca 4 porty USB oraz konwerter USB-UART. Urządzenie ma wymiary równe 65 x 30 mm, pracuje z Raspberry Pi 4B/3B+/3B oraz Zero i Zero W.
Indeks: WSR-08870
Indeks: WSR-08870
Oczekiwanie na dostawę
Czas oczekiwania: ok. 10-30 dni
Cena podstawowa 28,50 zł Cena 28,50 zł
  • Darmowa dostawa

Czym są Huby USB i jakie dają możliwości podłączeniowe?

Współcześnie produkowane komputery, w tym Raspberry Pi, są wyposażone w dwa do ośmiu złączy USB. Większość urządzeń wejścia/wyjścia współpracujących z komputerem, takich jak klawiatura, mysz, drukarka, skaner, czy też czytniki kart pamięci oraz przenośne urządzenia multimedialne, komunikują się z komputerem poprzez przewody podłączane do złącza USB. Fizyczna lokalizacja Twojej jednostki centralnej komputera stacjonarnego względem przestrzeni biurka przy którym siedzisz, może okazać się niepraktyczna, jeśli chcesz podłączyć dużą ilość urządzeń do złączy USB. Nawet jeśli używasz tylko jednego przewodu typu micro USB zamiennie dla kilku urządzeń, warto skorzystać z rozszerzenia w postaci hubu USB. Typowo Hub USB ma postać listwy, który wykorzystując pojedynczy port USB komputera, daje możliwość podłączenia kilku urządzeń. Za pomocą takiej listwy, możesz również zapewnić zasilanie dla urządzeń USB, w tym ładowanie baterii wbudowanych np. w telefonach i powerbankach.

Aktywne huby USB - doskonałe rozwiązanie dla większej ilości urządzeń podłączonych do komputera

Abstrahując od problemu prędkości transmisji danych, dobierając Hub USB, zwróć uwagę na maksymalną wydajność prądową złączy USB w Twoim komputerze. Dlatego warto wiedzieć, że huby USB różnią się między sobą także pod kątem rodzaju zasilania. Rozróżnia się huby USB pasywne, które są zasilane bezpośrednio z szyny zasilającej umieszczonej w komputerze, a także huby USB aktywne, które są wyposażone we własne, niezależne źródło zasilania, zwykle w postaci zasilacza sieciowego. Niektóre aktywne huby USB posiadają na swoim pokładzie automatykę, która w razie potrzeby przełącza zasilanie z trybu pasywnego na tryb aktywny. Ponieważ Raspberry Pi ma ograniczoną wydajność prądową, która może okazać się niewystarczająca przy bardziej rozbudowanych projektach, wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem tego problemu będzie zastosowanie Hubu aktywnego, który sprosta potrzebom energetycznym większej ilości urządzeń współpracujących z Raspberry Pi.