Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

Indeks: VIA-16619 EAN: 5903111328191

Oferujemy wysokiej jakości odstraszacze gryzoni. To urządzenie z dwoma buzzerami, które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla wszelkich gryzoni. Straszak przeznaczony jest do montażu pod maską samochodu. Dodatkowo jest wyposażony w czujnik ruchu (radar), który po wykryciu najmniejszej zmiany uruchamia diodę LED, która emituje serię stroboskopowych błysków odstraszających szkodniki.

Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4
111,30 zł
90,49 zł netto
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Wysyłka 24h
30 dni na zwrot
Producent: Viano

Opis produktu: Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

Oferujemy wysokiej jakości odstraszacze gryzoni. To urządzenie z dwoma buzzerami, które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla wszelkich gryzoni. Straszak przeznaczony jest do montażu pod maską samochodu. Dodatkowo jest wyposażony w czujnik ruchu (radar), który po wykryciu najmniejszej zmiany uruchamia diodę LED, która emituje serię stroboskopowych błysków odstraszających szkodniki. Umieszczenie urządzenia w okolicach silnika i większości wrażliwych komponentów zapewnia możliwie największe bezpieczeństwo oraz dodatkowo skutecznie umożliwia rozchodzenie się fal dźwiękowych również w okolicach pojazdu. Dzięki temu zwierzęta będą słyszały odstraszające sygnały nawet z odległości 200 metrów.

Radarowy odstraszacz Viano OS4

Radarowy odstraszacz Viano OS4.

Małe stworzenia – poważne zagrożenie

Popularnie występujące w Polsce myszy, kuny czy łasice mogą stanowić poważne zagrożenie dla nieprzygotowanych pojazdów, a w konsekwencji dla osób, które będą z nich korzystały. Gryzonie często w samochodach poszukują źródła ciepła w okresie zimowym, szukają miejsca na nowe legowisko lub po prostu wabione zapachem poszukują nowych źródeł pożywienia. Po wejściu pod maskę lub do kabiny, kiedy napotkają na swojej drodze przeszkodę, przegryzają ją.

 

Taką przeszkodą mogą być na przykład wężyki z olejem silnikowym, z płynem chłodniczym albo przewody do elektroniki, natomiast wewnątrz auta może to być tapicerka, fotel, fragment podłogi albo pozostawione wewnątrz przedmioty. Naprawa takich zniszczeń nierzadko generuje wysokie koszty i problemy. Warto jednak zauważyć, że niestety uszkodzenie części wyposażenia może nawet zagrażać zdrowiu i życiu użytkowników pojazdu. Jeżeli gryzoń uszkodzi na przykład przewód hamulcowy – kierowca nic nie wiedząc, może ruszyć i spowodować wypadek na drodze. Warto zabezpieczyć się przed takimi ewentualnościami.

Odstraszacz posiada trzy diody LED emitujące błyski stroboskopowe.

Odstraszacz posiada trzy diody LED emitujące błyski stroboskopowe.

Częstotliwości odstraszacza

W urządzeniu został zastosowany system, dzięki któremu wysokości emitowanych fal stale się zmieniają – zapobiega to ewentualnemu „przyzwyczajeniu” się zwierząt, które chciałyby dotrzeć do pojazdu. Urządzenie zostało tak przemyślane, aby odstraszając wszelkie gryzonie i szkodniki, jednocześnie nie szkodzić Twoim pupilom. Jeżeli masz psa lub kota, nie będą one narażone na działanie nieprzyjemnych częstotliwości, ponieważ zakres emitowanych fal oddziałuje jedynie na szkodniki.

 

Warto również zauważyć, że urządzenie stanowi znakomitą alternatywę dla metod stosowanych w przeszłości, kiedy człowiek musiał poradzić sobie ze zwierzętami. Ustawianie pułapki często było znacznie mniej skuteczne, a przede wszystkim zadawało cierpienie i przyczyniało się do śmierci zwierząt. Dzisiejsze technologie pozwalają uniknąć stosowania przemocy i przede wszystkim osiągnąć znacznie wyższą skuteczność.

Często zmieniająca się częstotliwość sprawia, że gryzonie nie będą mogły się przyzwyczaić do generowane ultradźwięku.

Często zmieniająca się częstotliwość sprawia, że gryzonie nie będą mogły się przyzwyczaić do generowane ultradźwięku.

Łatwy i szybki montaż

Montaż urządzenia nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Odstraszacz jest wyposażony w dwa przewody, na których końcach znajdują się konektory oczkowe przygotowane do połączenia z klemami akumulatora samochodowego. Cała operacja może zająć najwyżej kilka minut.

Odstraszacz zasilany jest bezpośrednio z akumulatora samochodu.

Odstraszacz zasilany jest bezpośrednio z akumulatora samochodu.

Zamontuj i zapomnij

Oferowany straszak jest tak skonstruowany, abyś po jego zamontowaniu mógł zapomnieć zarówno o niebezpieczeństwie ze strony gryzoni, jak i o samym urządzeniu. Odstraszacz uruchamia się automatycznie po zakończeniu pracy silnika i wyłącza po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Dzięki uszom montażowym, instalacja urządzenia jest bardzo prosta.

Dzięki uszom montażowym instalacja urządzenia jest bardzo prosta.

Przystosowane do trudnych warunków

Warto również wspomnieć, że urządzenie wykonane przez firmę Viano jest doskonale przystosowane do panujących w Polsce warunków. Całość bazuje na wysokiej jakości układzie opierającym swoje działania na tranzystorach, które przystosowane są do pracy zarówno w bardzo niskich, jak i w bardzo wysoki temperaturach, jakich możemy doświadczać w całym kraju. To znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu na przykład z rozwiązaniem, w którym zarządzanie odbywałoby się za pośrednictwem delikatnego układu mikroprocesorowego.

Specyfikacja techniczna:

 • Zasilanie: 12 V
 • Pobór prądu: 15 mA
 • Pobór prądu przy rozbłysku: 5 mA
 • Radarowy czujnik ruchu: 2 m
 • Kąt emisji ultradźwięku: do 120°
 • Zasięg ultradźwięku: do 200 metrów
 • Temperatura pracy: od -30° do 70°
 • Wymiary: 85 x 65 x 36 mm

 

Viano - polski producent elektronicznych odstraszaczy szkodników

Firma Viano pojawiła się na polskim rynku w 2009 roku i słynie z wysokiej jakości elektronicznych odstraszaczy zwierząt takich jak gryzonie i kuny. Urządzenia odstraszające marki Viano odznaczają się wysoką skutecznością działania, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i pod karoseriami samochodów. Odstraszacz gryzoni to drobna, ale warta swojej ceny inwestycja, dzięki której będziesz mógł m.in. ochronić przed uszkodzeniem przewody elektryczne i paliwowe pod maską swojego samochodu

Viano - odstraszacze o szerokich możliwościach wykorzystania

Odstraszacz Viano OS4 charakteryzuje się wysoką skutecznością działania, a jego montaż i sposób podłączenia jest bardzo prosty. Odstraszacz posiada wbudowany czujnik ruchu, który w przypadku wykrycia ruchu w komorze silnika przy wyłączonym silniku, wyzwala głośny alarm ultradźwiękowy, który jest słyszalny tylko dla zwierząt. Odstraszacz skutecznie płoszy potencjalne szkodniki i charakteryzuje się bardzo niskim poborem prądu oraz jest odporny na zróżnicowane warunki atmosferyczne.Napięcie zasil. od 12.0 V
Napięcie zasil. do 12.0 V

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie https://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Zamówienia wielkogabarytowe, przekraczające standardowe wymiary przesyłek kurierskich mogą zostać wysłane na palecie. Czas doręczenia takiej przesyłki wynosi 1-3 dni robocze od momentu nadania.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Inpost Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 11 000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł
Card image cap
Inpost Kurier
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 16,90 zł
 • Ubezpieczenie: do 100 000 zł
 • Dostawa pod wskazany adres

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Węgry, Włochy

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł

Formy płatności

Card image cap
PayU
 • Płatność natychmiastowa. Twoja wpłata trafi na nasze kontro w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelew tradycyjny
 • Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas numer konta bankowego do dokonania przelewu.

  W zależności od banku Twoja wpłata dotrze do nas w ciągu 1-2 dni roboczych.
Card image cap
Pobranie
 • Za zakupy zapłacisz bezpośrednio przy odbiorze paczki. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej kwoty.

  Maksymalna wartość zamówienia płatnego za pobraniem to 6 000 zł.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
29.05.2022
Solidna konstrukcja.
16.03.2022
Produkt spełnia oczekiwania

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: