Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

Indeks: VIA-16619 EAN: 5903111328191

Oferujemy wysokiej jakości odstraszacze gryzoni. To urządzenie z dwoma buzzerami, które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla wszelkich gryzoni. Straszak przeznaczony jest do montażu pod maską samochodu. Dodatkowo jest wyposażony w czujnik ruchu (radar), który po wykryciu najmniejszej zmiany uruchamia diodę LED, która emituje serię stroboskopowych błysków odstraszających szkodniki.

Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4
126,40 zł
102,76 zł netto
Zapłać później
Producent: Viano

Opis produktu: Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

Oferujemy wysokiej jakości odstraszacze gryzoni. To urządzenie z dwoma buzzerami, które emitują ultradźwięki nieprzyjemne dla wszelkich gryzoni. Straszak przeznaczony jest do montażu pod maską samochodu. Dodatkowo jest wyposażony w czujnik ruchu (radar), który po wykryciu najmniejszej zmiany uruchamia diodę LED, która emituje serię stroboskopowych błysków odstraszających szkodniki. Umieszczenie urządzenia w okolicach silnika i większości wrażliwych komponentów zapewnia możliwie największe bezpieczeństwo oraz dodatkowo skutecznie umożliwia rozchodzenie się fal dźwiękowych również w okolicach pojazdu. Dzięki temu zwierzęta będą słyszały odstraszające sygnały nawet z odległości 200 metrów.

Radarowy odstraszacz Viano OS4

Radarowy odstraszacz Viano OS4.

Małe stworzenia – poważne zagrożenie

Popularnie występujące w Polsce myszy, kuny czy łasice mogą stanowić poważne zagrożenie dla nieprzygotowanych pojazdów, a w konsekwencji dla osób, które będą z nich korzystały. Gryzonie często w samochodach poszukują źródła ciepła w okresie zimowym, szukają miejsca na nowe legowisko lub po prostu wabione zapachem poszukują nowych źródeł pożywienia. Po wejściu pod maskę lub do kabiny, kiedy napotkają na swojej drodze przeszkodę, przegryzają ją.

 

Taką przeszkodą mogą być na przykład wężyki z olejem silnikowym, z płynem chłodniczym albo przewody do elektroniki, natomiast wewnątrz auta może to być tapicerka, fotel, fragment podłogi albo pozostawione wewnątrz przedmioty. Naprawa takich zniszczeń nierzadko generuje wysokie koszty i problemy. Warto jednak zauważyć, że niestety uszkodzenie części wyposażenia może nawet zagrażać zdrowiu i życiu użytkowników pojazdu. Jeżeli gryzoń uszkodzi na przykład przewód hamulcowy – kierowca nic nie wiedząc, może ruszyć i spowodować wypadek na drodze. Warto zabezpieczyć się przed takimi ewentualnościami.

Odstraszacz posiada trzy diody LED emitujące błyski stroboskopowe.

Odstraszacz posiada trzy diody LED emitujące błyski stroboskopowe.

Częstotliwości odstraszacza

W urządzeniu został zastosowany system, dzięki któremu wysokości emitowanych fal stale się zmieniają – zapobiega to ewentualnemu „przyzwyczajeniu” się zwierząt, które chciałyby dotrzeć do pojazdu. Urządzenie zostało tak przemyślane, aby odstraszając wszelkie gryzonie i szkodniki, jednocześnie nie szkodzić Twoim pupilom. Jeżeli masz psa lub kota, nie będą one narażone na działanie nieprzyjemnych częstotliwości, ponieważ zakres emitowanych fal oddziałuje jedynie na szkodniki.

 

Warto również zauważyć, że urządzenie stanowi znakomitą alternatywę dla metod stosowanych w przeszłości, kiedy człowiek musiał poradzić sobie ze zwierzętami. Ustawianie pułapki często było znacznie mniej skuteczne, a przede wszystkim zadawało cierpienie i przyczyniało się do śmierci zwierząt. Dzisiejsze technologie pozwalają uniknąć stosowania przemocy i przede wszystkim osiągnąć znacznie wyższą skuteczność.

Często zmieniająca się częstotliwość sprawia, że gryzonie nie będą mogły się przyzwyczaić do generowane ultradźwięku.

Często zmieniająca się częstotliwość sprawia, że gryzonie nie będą mogły się przyzwyczaić do generowane ultradźwięku.

Łatwy i szybki montaż

Montaż urządzenia nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani umiejętności. Odstraszacz jest wyposażony w dwa przewody, na których końcach znajdują się konektory oczkowe przygotowane do połączenia z klemami akumulatora samochodowego. Cała operacja może zająć najwyżej kilka minut.

Odstraszacz zasilany jest bezpośrednio z akumulatora samochodu.

Odstraszacz zasilany jest bezpośrednio z akumulatora samochodu.

Zamontuj i zapomnij

Oferowany straszak jest tak skonstruowany, abyś po jego zamontowaniu mógł zapomnieć zarówno o niebezpieczeństwie ze strony gryzoni, jak i o samym urządzeniu. Odstraszacz uruchamia się automatycznie po zakończeniu pracy silnika i wyłącza po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

Dzięki uszom montażowym, instalacja urządzenia jest bardzo prosta.

Dzięki uszom montażowym instalacja urządzenia jest bardzo prosta.

Przystosowane do trudnych warunków

Warto również wspomnieć, że urządzenie wykonane przez firmę Viano jest doskonale przystosowane do panujących w Polsce warunków. Całość bazuje na wysokiej jakości układzie opierającym swoje działania na tranzystorach, które przystosowane są do pracy zarówno w bardzo niskich, jak i w bardzo wysoki temperaturach, jakich możemy doświadczać w całym kraju. To znacznie lepsze rozwiązanie w porównaniu na przykład z rozwiązaniem, w którym zarządzanie odbywałoby się za pośrednictwem delikatnego układu mikroprocesorowego.

Specyfikacja techniczna:

 • Zasilanie: 12 V
 • Pobór prądu: 15 mA
 • Pobór prądu przy rozbłysku: 5 mA
 • Radarowy czujnik ruchu: 2 m
 • Kąt emisji ultradźwięku: do 120°
 • Zasięg ultradźwięku: do 200 metrów
 • Temperatura pracy: od -30° do 70°
 • Wymiary: 85 x 65 x 36 mm

 

Viano - polski producent elektronicznych odstraszaczy szkodników

Firma Viano pojawiła się na polskim rynku w 2009 roku i słynie z wysokiej jakości elektronicznych odstraszaczy zwierząt takich jak gryzonie i kuny. Urządzenia odstraszające marki Viano odznaczają się wysoką skutecznością działania, zarówno w budynkach mieszkalnych jak i pod karoseriami samochodów. Odstraszacz gryzoni to drobna, ale warta swojej ceny inwestycja, dzięki której będziesz mógł m.in. ochronić przed uszkodzeniem przewody elektryczne i paliwowe pod maską swojego samochodu

Viano - odstraszacze o szerokich możliwościach wykorzystania

Odstraszacz Viano OS4 charakteryzuje się wysoką skutecznością działania, a jego montaż i sposób podłączenia jest bardzo prosty. Odstraszacz posiada wbudowany czujnik ruchu, który w przypadku wykrycia ruchu w komorze silnika przy wyłączonym silniku, wyzwala głośny alarm ultradźwiękowy, który jest słyszalny tylko dla zwierząt. Odstraszacz skutecznie płoszy potencjalne szkodniki i charakteryzuje się bardzo niskim poborem prądu oraz jest odporny na zróżnicowane warunki atmosferyczne.Napięcie zasil. od 12.0 V
Napięcie zasil. do 12.0 V
Szerokość opakowania 8.5 cm
Wysokość opakowania 4 cm
Głębokość opakowania 12.5 cm
Masa opakowania 0.126 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Samochodowy odstraszacz gryzoni z radarem - Viano OS4

5/5

Średnia Ocena

7

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Tomáš 28.04.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Cóż, miałem dwa przed tym. Usunąłem je i zastąpiłem tym polskim ze zmienną częstotliwością (słyszy ludzki słuch) i wydaje się być najlepszym, jaki do tej pory miałem. Mieszkam w okolicy gdzie jest dużo norek, a do tej pory nie było ich w silniku. Wydaje się, że ten środek odstraszający gryzonie zadziałał dla nich.
Marek S. 29.05.2022 Potwierdzony zakup
Solidna konstrukcja.
Krzysztof 17.06.2023 Potwierdzony zakup
Karel 23.10.2023 Potwierdzony zakup
Pavao 28.08.2023 Potwierdzony zakup
Dušan 19.06.2023 Potwierdzony zakup
Milan 04.05.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: