Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano Duo-Led OS-03

Indeks: VIA-16618 EAN: 5903111328061

Oferujemy Państwu znakomity ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie przeznaczony do zastosowania w samochodach. Oprócz systemu dźwiękowego, który generuje nieprzyjemne dla gryzoni ultradźwięki, urządzenie ma wbudowaną diodę LED o dużej mocy, która emituje migające światło odstraszające na przykład kuny.

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano Duo-Led OS-03
96,10 zł
78,13 zł netto
Zapłać później
Producent: Viano

Opis produktu: Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano Duo-Led OS-03

Oferujemy Państwu znakomity ultradźwiękowy odstraszacz na gryzonie przeznaczony do zastosowania w samochodach. Oprócz systemu dźwiękowego, który generuje nieprzyjemne dla gryzoni ultradźwięki, urządzenie ma wbudowaną diodę LED o dużej mocy, która emituje migające światło odstraszające na przykład kuny. Odstraszacz zasilany jest napięciem 12 V, jest to urządzenie szczególnie energooszczędne, pobór prądu urządzenia wynosi 15 mA. Generowany dźwięk rozchodzi się w zasięgu do 200 m.

Odstraszacz wyposażono dodatkowo w przełącznik kołyskowy.

Odstraszacz wyposażono dodatkowo w przełącznik kołyskowy.

Gryzonie stwarzają poważne zagrożenie

Praktyki gryzoni mogą być bardzo niebezpieczne w swoich skutkach dla osób korzystających z pojazdów. Myszy, szczury, kuny czy łasice to gatunki zwierząt powszechnie występujące w Polsce. Prawdopodobnie Ty lub ktoś z Twoich  znajomych doświadczył już sytuacji, w której myszy, kuny lub szczury uszkodziły w samochodzie przewody elektryczne albo hydrauliczne lub weszły do kabiny i zdewastowały wnętrze.

 

Zniszczenia tapicerki przez gryzonie są często bardzo trudne do naprawienia, a niedziałające systemy takie jak klimatyzacja lub oświetlenie są bardzo drogie w naprawie. Jednak największe zagrożenie niosą za sobą uszkodzone systemy odpowiadające za bezpieczną jazdę. Przegryziona linka z układu hamulcowego jest wyjątkowo groźną usterką. To bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego warto zabezpieczyć się przed takimi wydarzeniami.

Odstraszacz wyposażono w dwa buzzery.
Odstraszacz wyposażono w dwa buzzery.

Twoje pupile mogą spać spokojnie

Projektanci pomyśleli także o zwierzętach. Psy czy koty również jeżdżą samochodem razem z właścicielami lub mogą obok niego przechodzić, podczas postoju. Urządzenie operuje jedynie na takich częstotliwościach fal dźwiękowych, które nie oddziałują na słuch kotów ani psów.

Gryzonie się nie przyzwyczają

Straszak na kuny, szczury i łasice został tak zaprojektowany, aby jego skuteczność była jak najwyższa. Zwierzę stale wystawiane na działanie ultradźwięków na jednej wysokości może z upływem czasu przyzwyczaić się i mimo zabezpieczenia dostać się do pojazdu. Właśnie dlatego odstraszacz jest wyposażony w układ, który losowo zmienia częstotliwość emitowanych dźwięków (w ramach określonego zakresu).

Urządzenie jest bardzo proste w montażu.
Urządzenie jest bardzo proste w montażu.

Odstraszacz nie krzywdzi

Szacunek do każdego życia i ochrona środowiska to bardzo istotne zadania dla każdego człowieka. Jeszcze niedawno wiele ludzi stosowało znacznie prymitywniejsze, mniej skuteczne i przede wszystkim niehumanitarne sposoby na radzenie sobie w sytuacji problemów z gryzoniami – stosowano pułapki. Dzisiaj wraz z rozwojem technologii i jej popularyzacją rozwiązaniem mogą być elektroniczne odstraszacze, które skutecznie chronią przed zgubnymi skutkami wizyt „nieproszonych gości”. Zwierzęta, słysząc nieprzyjemne dźwięki, po prostu nie będą zbliżały się do ich źródła.

Przystosowane do trudnych warunków

Urządzenie zostało zaprojektowane i wykonane przez polskiego producenta Viano, który specjalizuje się w sprzęcie tego rodzaju. Straszak charakteryzuje się wyjątkowo skutecznym działaniem oraz bardzo dobrym przystosowaniem do warunków atmosferycznych, które panują w Polsce. Jest w stanie sprawnie pracować zarówno podczas mroźnej zimy, jak i w pełnym słońcu. Warto zaznaczyć, że jego działanie oparte jest o elektroniczny układ tranzystorowy, lepiej znoszący częste zmiany temperatury i wilgoci niż delikatne układy mikroprocesorowe.

Montaż szybki i prosty

Montaż urządzenia jest szybki, prosty i intuicyjny. Odstraszacz ma wyprowadzone dwa przewody zakończone konektorami oczkowymi. Są one przystosowane do montażu na standardowych klemach samochodowych, przy akumulatorze pod maską. Taka lokalizacja zapewnia dobre rozchodzenie się ultradźwięków w pobliżu samochodu oraz najsilniejsze sygnały dźwiękowe i świetlne w najbardziej newralgicznym miejscu (przy silniku).

Urządzenie zasilane jest przy wykorzystaniu konektorów oczkowych.

Urządzenie zasilane jest przy wykorzystaniu konektorów oczkowych.

Użytkowanie bezobsługowe

Straszak na gryzonie jest zaprojektowany tak, aby nie wymagał żadnej obsługi ze strony użytkownika. Urządzenie samodzielnie wyłącza się w momencie uruchomienia silnika oraz automatycznie uruchamia odstraszanie gryzoni, kiedy kierowca wyłączy stacyjkę. Właściciel samochodu nie musi się także obawiać o wysokie zużycie energii z akumulatora podczas postoju. Odstraszacz jest wyposażony w oszczędny układ zasilania, który według danych producenta jest w stanie zapewnić na tyle niskie zużycie, aby urządzenie pracowało nawet do 5 miesięcy bez uruchamiania silnika.

Specyfikacja odstraszacza

  • Zasilanie: 12 V
  • Pobór prądu: 15 mA
  • Kąt emisji ultradźwięku: do 120°
  • Zasięg ultradźwięku: do 200 metrów
  • Temperatura pracy: od -30°C do 70°C
  • Wymiary 85 x 65 x 36 mm

 

Viano - polskie produkty o wysokiej jakości i niezawodności

Viano jest polskim producentem elektronicznych urządzeń do odstraszania zwierząt, którego produkty pojawiły się w sprzedaży w 2009 roku. Odstraszacze produkcji Viano to gwarancja wysokiej jakości wykonania oraz długoletniej niezawodności i żywotności działania. Odstraszacz Duo-LED OS-03 jest dedykowany do montażu w komorze silnika samochodu i zapewnia skuteczną ochronę przed potencjalnym przegryzieniem przewodów instalacji elektrycznej i paliwowej. Odstraszacz Duo-LED OS-03 również może być wykorzystany od odstraszania kotów, które szczególnie wykazują tendencje do wskakiwania pod maskę w celu ogrzania się, ryzykując obrażeniami pochodzenia cieplnego i mechanicznego.

Viano OS-03 - skuteczna ochrona osprzętu komory silnika przed szkodnikami

Odstraszacz Viano Duo-LED OS-03 charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii i może funkcjonować w sposób bezprzerwowy nawet przez czas 8 miesięcy bez konieczności podładowywania akumulatora. Odstraszacz skutecznie chroni osprzęt komory silnika przed potencjalnymi szkodnikami, które mogłyby np. przegryźć przewody elektryczne. Należy jednak mieć na uwadze, że odstraszacz nie działa na psy z uwagi na zbyt wysoką częstotliwość emitowanej fali ultradźwiękowej.Napięcie zasil. od 12.0 V
Napięcie zasil. do 12.0 V
Szerokość opakowania 8.5 cm
Wysokość opakowania 4.5 cm
Głębokość opakowania 12 cm
Masa opakowania 0.115 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Samochodowy odstraszacz gryzoni - Viano Duo-Led OS-03

5/5

Średnia Ocena

6

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Marek 24.06.2024 Potwierdzony zakup
polecam sprawdza się
Jaroslav 01.05.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Mam drugi tydzień, jak na razie działa
Břetislav 04.12.2023 Potwierdzony zakup
Karel 16.10.2023 Potwierdzony zakup
Petr 07.05.2023 Potwierdzony zakup
Ota 25.11.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: