Filtruj według
Cena
5 14
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Maski ochronne jednorazowe

Ilość produktów: 2
Loading...

Półmaska filtrująca Yato YT-74862 jednorazowa z zaworem FFP1/KZ

Jednorazowa półmaska ochronna marki Yato w kolorze białym , posiada zawór oraz klasę filtracyjną FFP1 . Przeznaczona jest do ochrony układu oddechowego człowieka przed...
Indeks: TOY-16285
Indeks: TOY-16285
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 5,90 zł Cena 5,90 zł
  • Darmowa dostawa

Półmaska filtrująca Vorel 74540 jednorazowa FFP1/K - 5szt

Jednorazowe półmaski ochronne Vorel w kolorze białym , nie posiadają zaworu. Opakowanie zawiera 5 sztuk. Klasa filtracyjna FFP1 . Półmaski przeznaczone są do ochrony układu...
Indeks: TOY-16299
Indeks: TOY-16299
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 13,90 zł Cena 13,90 zł
  • Darmowa dostawa

Czym jest klasa maski ochronnej?

W opisach półmasek filtrujących (zwanych też filtracyjnymi) bardzo często spotkać można oznaczenie klasy. Odnosi się ono do europejskiej normy, która określa, jak wysoki poziom ochrony zapewnia dana maska. Najczęściej spotykana klasa pierwsza (FFP1) zapewnia 80-procentową skuteczność filtracji i skutecznie zatrzymuje obecne w powietrzu cząstki stałe. Maseczki ochronne należące do tej klasy sprawdzą się idealnie w większości codziennych zastosowań – zarówno podczas prac warsztatowych, jak i domowych remontów. Dla porównania – produkty klasy trzeciej (FFP3), przeznaczone do stosowania przy wyższym stężeniu pyłów w powietrzu, zapewniają 99% skuteczność filtracji, ale mocniej utrudniają też wymianę gazową. Oddychanie w masce ochronnej sprawia bowiem, że użytkownik odczuwa większy opór podczas wciągania powietrza – z tego też względu warto sięgać po półmaskę filtrującą odpowiednią do faktycznych potrzeb podczas danej pracy.

Półmaski filtrujące a półmaski filtrująco-pochłaniające

Kolejną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze maski ochronnej jest jej typ. W przypadku tradycyjnych półmasek będzie to najczęściej maska filtrująca, czyli zatrzymująca cząstki stałe, ale nie chroniąca przed szkodliwymi gazami. W przypadku tych produktów ochronnych na rynku znaleźć można dwa rodzaje masek: gładkie oraz wyposażone w zawór wydechowy. Maska filtrująco-pochłaniająca ma zupełnie inny wygląd (na pierwszy rzut oka może ona skojarzyć się z elementem wojskowej maski przeciwgazowej, znanej z zajęć z przysposobienia obronnego). Tego typu produkty ochronne wyposażone są dodatkowo w warstwę pochłaniającą szkodliwe gazy – nawet tak toksyczne, jak amoniak czy opary rtęci. Maski filtrująco-pochłaniające przeznaczone są do specjalistycznych zastosowań, wyróżniają się także znacznie wyższą ceną.

Jak dobrać maskę ochronną?

Podczas wyboru odpowiedniej maski ochronnej należy wziąć pod uwagę rodzaj prac, podczas których będzie ona wykorzystywana. Maseczki należą do produktów wymaganych w niektórych sytuacjach przepisami BHP – w takim przypadku możliwe jest bardzo precyzyjne określenie stężenia oraz rodzaju pyłów. Jeśli jednak planujesz realizację prac we własnym warsztacie lub w domu, odpowiednia dla Ciebie będzie najczęściej maska ochronna klasy 1 (FFP1). W ofercie sklepu Botland znajdziesz np. zestawy półmasek filtracyjnych marki Vorel, pakowanych po 5 szt. Produkty te chronią zarówno przed pyłem, jak i przed dymem lub mgłą. Mogą być stosowane podczas prac remontowo-budowlanych, ale także w rolnictwie oraz przemyśle spożywczym. Maski ochronne przeznaczone są do użytku w szerokim zakresie temperatur (od -20°C do 40°C) i przy wilgotności sięgającej nawet 90%. Krawędź maseczek przystosowana jest do anatomicznego kształtu twarzy, dzięki czemu produkt dobrze przylega do skóry. Dodatkowym ułatwieniem jest pasek z gumki, utrzymujący maskę ochronną we właściwym położeniu. Warto pamiętać, że większość masek filtrujących przeznaczona jest do jednorazowego użytku, co gwarantuje odpowiedni poziom higieny.