Woven Conductive Fabric - tkanina przewodząca

Indeks: ODS-12165 EAN: 5904422318802

Wytrzymała tkanina przewodząca prąd. Jej rezystywność wynosi poniżej 1Ω na 30 cm materiału w dowolnym kierunku. Wymiary tkaniny to 200 x 200 mm a waga nie przekracza 80 g / m2

Woven Conductive Fabric - tkanina przewodząca
9,90 zł
8,05 zł netto
Producent: Adafruit

Opis produktu: Woven Conductive Fabric - tkanina przewodząca

Wytrzymała tkanina przewodząca prąd. Jej rezystywność wynosi poniżej 1Ω na 30 cm materiału w dowolnym kierunku. Wymiary tkaniny to 200 x 200 mm a waga nie przekracza 80 g/m2. Przedmiotem sprzedaży jest tkanina w kolorze srebrnym. Zastosowanie Woven Conductive Fabric umożliwia stworzenie i zaprogramowanie projektów opartych o połączenie tekstyliów z elektroniką.

Przykładowe zastosowanie

Specyfikacja techniczna materiału

  • Rezystywność: do 1 Ohm / 30 cm
  • Wymiary: 200 x 200 mm
  • Kolor: srebrny

Woven Conductive Fabric - tkanina przewodzącaWoven Conductive Fabric - tkanina przewodząca.

Specjalistyczny materiał do elektroniki ubieralnej

Woven Conductive Fabric to niezwykle interesujący materiał dla twórców urządzeń zintegrowanych z ubraniem - tkanina przewodząca o wytrzymałym splocie i niewielkiej masie, oferująca przewodność na poziomie 1Ω / 30 cm. Tak niska rezystywność umożliwia wykorzystanie materiału do przesyłania energii pomiędzy oddalonymi od siebie modułami, choć z równą skutecznością można go wykorzystać także do transmisji sygnałów analogowych bądź cyfrowych.

Inteligentne ubrania – gadżety czy technologie przyszłości?

Obecnie termin inteligentne ubrania kojarzy się zwykle z rozmaitymi gadżetami lub... artystycznym mariażem elektroniki i mody. Istotnie, wielu twórców właśnie w ten sposób wykorzystuje niewielkie, zasilane z baterii lub akumulatora moduły elektroniczne oraz różnego rodzaju materiały elektroprzewodzące.

Warto jednak wiedzieć, że elektronika tekstylna ma znacznie szerszy i bardziej praktyczny zakres zastosowań. Okazuje się bowiem, że wszycie niewielkich urządzeń (wraz z elektrodami) w ubranie pozwala np. monitorować tętno sportowców w czasie treningu, co ma niebagatelne znaczenie dla obserwacji postępów w ćwiczeniach. Nietrudno wyobrazić sobie także inne zastosowania tego typu systemów – dość powiedzieć o coraz popularniejszych treningach EMS, w ramach których specjalne kamizelki i opaski, połączone z systemem elektrod i odpowiednio zaprojektowanym stymulatorem, pozwalają znacząco przyspieszyć efekty treningu poprzez „wsparcie” mięśni za pomocą impulsów elektrycznych.

Szerokość opakowania 11 cm
Wysokość opakowania 0.1 cm
Głębokość opakowania 16 cm
Masa opakowania 0.006 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Woven Conductive Fabric - tkanina przewodząca

5/5

Średnia Ocena

3

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Paweł W. 02.01.2022 Potwierdzony zakup
Wporzo.
Sergiusz 11.03.2024 Potwierdzony zakup
Maksym 22.04.2024 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: