Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu - 0.3mm - SparkFun COM-11900

Indeks: SPF-10086 EAN: 5904422314903

Muscle Wire jest to drut wykonany ze stopu niklowo-tytanowego z pamięcią kształtu. Można go wyginać i modelować kiedy znajduje się w formie martenzytycznej, wróci do pierwotnej formy gdy użyjemy prądu lub gdy zostanie podgrzany.

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu - 0.3mm - SparkFun COM-11900
10,90 zł
8,86 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Chwilowo niedostępny
Producent: SparkFun

Opis produktu: Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu - 0,3 mm - SparkFun COM-11900

Muscle Wire jest to drut wykonany ze stopu niklowo-tytanowego z pamięcią kształtu. Kiedy jest w formie martenzytycznej, można go formować i wyginać w różne strony, natomiast jeżeli użyjemy prądu o natężeniu ok. 1,5 A lub zostanie ogrzany do ok. 100 C, natychmiast powróci do pierwotnego kształtu.

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu.

Specyfikacja techniczna Muscle Wire

  • Średnica: 0,3 mm
  • Stop: niklowo-tytanowy
  • Prąd dla formy austenitycznej: 1,5 A
  • Rezystancja: 0,31 Ω / cal
  • Siła naciągu: 1283 g
  • Długość: ok. 300 mm

Muscle Wire stop metalu z pamięcią kształtu 0,3 mm - SparkFun COM-11900 Botland - Sklep dla robotyków

Muscle Wire marki SparkFun to stop metalu z pamięcią kształtu dostępny w formie drutu o średnicy 0,3 mm. Produkt jest wykonany ze stopu niklowo-tytanowego, a jego siła naciągu wynosi około 1283 gramy. Drut jest sprzedawany w odcinkach o długości około 30 cm.

Stopy metali z pamięcią kształtu można wykorzystać w wielu zastosowaniach, na przykład jako element inteligentnych ubrań, robotów, układów czynnie regulujących, termostatów, czujników temperatury, nitów i zacisków czy systemów bezpieczeństwa (na przykład samoczynnie otwieranych drzwi przeciwpożarowych), a także w silnikach cieplnych, zbiornikach energii, sprzęcie medycznym, protezach czy przy tworzeniu biżuterii.

Łatwy w użyciu drut z pamięcią kształtu Muscle Wire od SparkFun

Przywrócenie drutu Muscle Wire do pierwotnego kształtu jest możliwe po podgrzaniu do temperatury około 100°C lub poddaniu działaniu prądu elektrycznego o natężeniu 1,5 A. Szczegółowe informacje na temat produktu znajdziesz na stronie producenta oraz w udostępnionej przez niego dokumentacji technicznej (odnośniki do wszystkich materiałów znajdują się w sekcji “Przydatne linki” pod opisem).

W naszej ofercie znajdziesz również inne komponenty elektroniczne przydatne przy tworzeniu inteligentnych ubrań, w tym czujniki, sterowniki i kontrolery, moduły z diodami LED, wstążki, nici i tkaniny przewodzące, zatrzaski czy zestawy narzędzi do szycia.

Szerokość opakowania 3 cm
Wysokość opakowania 4.2 cm
Głębokość opakowania 0.3 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: