RetroPie Gaming Kit - zestaw do budowy konsoli do gier z Raspberry Pi 4B - 4GB

Indeks: RPI-16380 EAN: 5903351242592

Zestaw do budowy konsoli do gier opartej o minikomputer Raspberry Pi 4B w wersji 4 GB wraz z kartą microSD z wgranym systemem NOOBs oraz zasilaczem o wydajności 3 A i efektywnie chłodząca obudową aluminiową. Dodatkowo do zestawu dołączone są 2 kontrolery na wzór tych, pochodzących z konsoli Super Nintendo. Zestaw pozwala na swobodne korzystanie z emulatora RetroPie.

RetroPie Gaming Kit - zestaw do budowy konsoli do gier z Raspberry Pi 4B - 4GB
579,00 zł
470,73 zł netto
Zapłać później
Producent: Raspberry Pi
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: RetroPie Gaming Kit - zestaw do budowy konsoli do gier z Raspberry Pi 4B - 4GB

Zestaw do budowy konsoli do gier opartej o minikomputer Raspberry Pi 4B w wersji 4 GB wraz z kartą microSD z wgranym systemem NOOBs oraz zasilaczem o wydajności 3 A i efektywnie chłodzącą obudową aluminiową. Dodatkowo do zestawu dołączone są 2 kontrolery na wzór tych pochodzących z konsoli Super Nintendo. Zestaw pozwala na swobodne korzystanie z emulatora RetroPie.

L.p. Zdjęcie Nazwa
1 Raspberry Pi 4 model B 4 GB RAM Raspberry Pi 4 Model B 4 GB RAM  - Najnowsza odsłona popularnego minikomputera Raspberry Pi w wersji 4 B. Ten model wyróżnia bardziej wydajny procesor Broadcom BCM2711 quad-core 64-bitowy ARM-8 Cortex-A72 1,5 GHz. Ponadto płytka posiada dwuzakresowe WiFi 2,4 GHz i 5 GHz, Bluetooth 5 / BLE, port  Ethernet  o prędkości do 1000 Mb/s oraz możliwość zasilania przez PoE. 
2 Zasilacz Raspberry Zasilacz do Raspberry Pi  - Zasilacz z końcówką USB typu C kompatybilny z minikomputerem Raspberry Pi o maksymalnej wydajności prądowej 3 A. 
3 Obudowa Argon One

Obudowa Argon One  - Aluminiowa obudowa pełniąca jednocześnie funkcję radiatora, posiada wbudowany wentylator, dzięki czemu aktywnie chłodzi minikomputer Raspberry Pi 4B.

4 Pad SNES Raspberry Pi

SNES - retro kontroler do gier  - Kontroler przewodowy do komputera PC oraz minikomputera Raspberry Pi imitujący klasyczny kontroler z konsoli Super Nintendo. Posiada 8 przycisków funkcyjnych oraz 4 przyciski kierunkowe. Komunikuje się za pomocą złącza USB.

5 Karta pamięci microSD Karta pamięci microSD 32 GB z systemem NOOBs  - Karta pamięci z wgranym instalatorem NOOBs, umożliwiającym instalację popularnych systemów operacyjnych dla Raspberry Pi. Karta klasy 10 z interfejsem UHS-I o prędkości odczytu 100 MB/s i zapisu 10 MB/s.
6 Przewód HDMI

Przewód HDMI - HDMI  - Pozwala łączyć ze sobą zgodne ze standardem urządzenia audio-video, w tym Rasbperry Pi. Przewód posiada pozłacane końcówki, a jego długość to 1,5 m.

7 Przewód Patchcord 5e

Przewód Patchcord kat. 5e  - Dzięki niemu można połączyć się z internetem poprzez złącze Ethernet. Przewód o długości 2 m, w kolorze czarnym.

System operacyjny

Minikomputer posiada slot na kartę pamięci microSD . Do zestawu dołączona została karta z zainstalowanym programem NOOBs , który przy pierwszym uruchomieniu umożliwia wybór instalacji spośród systemów: Raspbian, OpenELEC, RaspBMC, OSMC Linux. Użytkownik może również we własnym zakresie zainstalować system Windows 10 IoT. W stworzonym przez nas poradniku przedstawione jest jak poprawnie zainstalować RetroPie na systemie Raspbian. Możliwe jest również wgranie emulatora bezpośrednio na kartę SD.

Instalacja gier

Gry w postaci tzw. ROM'ów na Raspberry Pi można zainstalować na kilka sposobów, poprzez pamięć zewnętrzną jak np. dysk USB typu pendrive (brak w zestawie, do nabycia osobno), łącząc sięza pomocą protokołuSSH lub serwera sieciowego Samba. Zespół RetroPie przygotował szczegółowy poradnik jak zainstalować gry na płytkę.


RPi4 vs RPI 3B+  

Specyfikacja Raspberry Pi 4B

Podstawowe informacje
  Raspberry Pi 3 vs 3 B+ vs 4
Model Raspberry Pi 4 model B
Wydanie 6 - 2019 r.
Specyfikacja techniczna
Procesor chipset Broadcom BCM2711 64-bit
Rdzeń Quad-Core ARM Cortex-A72
Systemy operacyjne

Linux Raspbian

Windows 10 loT

Taktowanie 1,5 GHz
Architektura ARMv8-A
Pamięć RAM

Dwie wersje

 • 2 GB LPDDR4
 • 4 GB LPDDR4 
Pamięć karta microSD
Gniazdo GPIO

Złącze 40-pin (2x20 pin)

raster 2,54 mm
Zasilanie
  • 5,0 V  / 3 A 
   poprzez USB C
  • 5 V przez GPIO
   PoE przy pomocy 
   dodatkowej nakładki
  Wymiary płytki 85 x 56 x 17 mm
  Interfejsy
  Interfejs USB

  2x USB 2.0 - gniazdo typ A

  2x USB 3.0 - gniazdo typ A

  Interfejs sieciowy port Ethernet 100/1000 Mbps
  Interfejs WiFi

  Dual Band 2,4 GHz i 5 GHz

  802.11 b/g/n/ac 

  Bluetooth Low Energy, BLE 5
  Kamera gniazdo CSI
  Wyświetlacz dotykowy gniazdo DSI
  Wideo

  2 x microHDMI

  H.265 4K 60 kl/s

  H.264 1080p 30 kl/s

  OpenGLES 1.1, 2.0, 3.0

  Komunikacja UART, SPI, I2C, GPIO

  RetroPie Gaming Kit - (nie tylko) dla wszystkich lubiących nostalgię

  Postęp w dziedzinie informatyki to nie tylko coraz szybsze łącza internetowe, krótsze czasy dostępu pamięci RAM i rozpowszechnienie komputerów w kolejnych dziedzinach życia codziennego. To także gry komputerowe, w których oprócz fabuły istotne znaczenie odgrywa szata graficzna - na przestrzeni minionych dziesięcioleci możemy również w tym aspekcie zaobserwować postęp. Istnieje jednak spora grupa zwolenników starszej technologii i między innymi z myślą o nich został zaprojektowany zestaw, który umożliwia korzystanie z Raspberry Pi 4B jako emulatora popularnych konsoli do gier z lat 80. i 90. XX wieku - oto RetroPie Gaming Kit!

  Obudowa do RetroPie

  Oferowany zestaw zawiera także obudowę Argon One V2 produkcji Argon Forty. Obudowa jest wykonana z aluminium malowanego proszkowo na kolor czarny i zapewnia bardzo dobrą ochroną przed uszkodzeniami mechanicznymi. Konstrukcja obudowy obejmuje także kolumny z termopadami dla głównego układu SoC i pamięci RAM, a także wentylator z cichym silnikiem BLDC. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo dobrą wydajność chłodzenia.

  UC - Pamięć RAM 4 GB
  Szerokość opakowania 24 cm
  Wysokość opakowania 8 cm
  Głębokość opakowania 14.5 cm
  Masa opakowania 0.82 kg

  Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

  Opinie o produkcie

  RetroPie Gaming Kit - zestaw do budowy konsoli do gier z Raspberry Pi 4B - 4GB

  4.7/5

  Średnia Ocena

  10

  Opinie Klientów
  Poniższe opinie zbieramy
  i weryfikujemy przy pomocy
  zewnętrznego partnera Trustmate
  i pochodzą z procesu pozakupowego.

  Opinie:

  Rafał 01.11.2022 Potwierdzony zakup
  Zestaw ogólnie spełnia swoją rolę jako konsola do gier retro, jednak obudowa nie wspiera HDMI-CEC oraz nie jest kompatybilna z dystrybucjami innymi niż Rasbian. Plusy: - Bardzo dobra jakość wykonania obudowy Argon One - Wydajne chłodzenie - Łatwość montażu zestawu - Wydajna ładowarka z długim przewodem - moduł IR z przodu obudowy do obsługi pilotem Minusy: - (WAŻNE) Dodatkowy moduł obudowy Argon One do wyprowadzenia HDMI na obudowę (konwersja z micro-HDMI na HDMI) nie obsługuje HDMI CEC. Dla RetroPie nie ma to większego znaczenia, ale jeżeli ktoś potrzebuje uruchomić np. KODI (LibreElec), to obsługa KODI pilotem z telewizora nie będzie działać. Istnieje możliwość rozłączenia dotatkowego modułu i wprowadzenia przewodu micro HDMI do środka obudowy, jednak w moim przypadku wymagało to znacznego 'opiłowania' końcówki micro HDMI, żeby ją zmieścić. - Oprogramowanie do przycisku POWER i kontroli wentylatora działa jedynie na dystrybucjach opartych na Rasbian. Skrypt do instalacji nie uruchamia się na LibreElec, więc przycisk POWER jest niefunkcjonalny w tej dystrybucji. - Jakość wykonania Joystick'ów jest dość średnia. Przyciski Start i Select potrafią utknąć w obudwie przy mocniejszym naciśnięciu a przyciski kierunków są mało precyzyjne. Naciśnięcie 'w prawo' często skutkuje komendą 'do góry'. - Dołączona karta pamięci 32GB jest zbyt mała dla większej kolekcji gier. Uważam, że 64GB to takie minimum w tym przypadku.
  Dominik 04.10.2022 Potwierdzony zakup
  Produkt zgodny z opisem, obudowa bardzo dobrze spisuje się pod względem odprowadzania ciepła - co umożliwia znaczne podkręcenie CPU i GPU w RPi4. Jedyny mankament związany z implementacją przycisku power w obudowie wiąże się z tym, że jeżeli wyłączymy RPi programowo (poweroff) to dioda zasilania dalej będzie się świeciła, dopóki nie wyłączymy urządzenia z wykorzystaniem przycisku power (przytrzymanie wciśniętego przycisku przez 3 sekundy)
  Krzysztof 30.08.2022 Potwierdzony zakup
  Wszystko zgodnie z zamówieniem i szybka dostawa.
  Marcin C. 01.06.2022 Potwierdzony zakup
  Zgodny z oczekiwaniami, opisem i dokumentacją.
  Ladislav K. 19.05.2022 Potwierdzony zakup
  Bombex
  Paweł J. 13.05.2022 Potwierdzony zakup
  Bardzo dobry zestaw, z dobrą obudową. :)
  Jerzy T. 06.12.2021 Potwierdzony zakup
  Szybka dostawa, wszystko sprawne. Obudowa się grzeje :) ale temperatura procesora tylko 45 stopni. Jest lepiej niż myślałem. Dlaczego w paczce był tylko jeden cukierek?, w domu są 4 osoby i jak to podzielić :).
  Jakub J. 05.12.2021 Potwierdzony zakup
  Solidna i wygodna obudowa, łatwy montaż. Wentylator na 10% obrotów przy 100% CPU i 54°C max. 34°C iddle i wentylatora 👍
  Andrzej C. 01.12.2021 Potwierdzony zakup
  wszystko z opisem
  Artur W. 22.11.2021 Potwierdzony zakup
  Malinka była na prezent. I okazało się że trafiony. Syn zadowolony testuje teraz możliwości tego komputerka. Polecam

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  Produkty z tej samej kategorii: