Pamięć EEPROM 1kb I2C 24LC01B-I/P - 5szt.

Indeks: UCC-04744 EAN: 5904422370756

Układ pozwala zwiększyć pamięci EEPROM mikrokontrolera o 1 kb. Pamięć podzielona jest na 128 8-bitowych bloków. Komunikuje się z jednostką centralną za pomocą magistrali I2C (TWI). Cena za 5 szt.

Pamięć EEPROM 1kb I2C 24LC01B-I/P - 5szt.
14,90 zł
12,11 zł netto
Zapłać później
Dostawa 6 szt. zaplanowana na 2024-03-15
Oczekiwanie na dostawę
Producent: OEM

Opis produktu: Pamięć EEPROM 1kb I2C 24LC01B-I/P

Układ pozwala zwiększyć pamięci EEPROM mikrokontrolera o 1 kb. Pamięć podzielona jest na 128 8-bitowych bloków. Komunikuje się z jednostką centralną za pomocą magistrali I2C (TWI).  

Elementy sprzedawane w pakiecie po 5 sztuk.

Specyfikacja układu pamięci EEPROM

  • Napięcie zasilania: od 2,5 do 5,5 V
  • Interfejs: I2C (TWI)
  • Organizacja pamięci: 128 x 8 - bit
  • Czas dostępu: 5 ms
  • Częstotliwość taktowania: 400 kHz
  • Obudowa: DIP 8

Szczegóły w dokumentacji.

Pamięć EEPROM 24LC01B-I/P
Pamięć EEPROM 1 kb 24LC01B-I/P.

Popularna pamięć nieulotna do wszystkich zastosowań

Pamięć EEPROM 1kb I2C 24LC01B-I/P (sprzedawana w zestawach po 5 szt.) umożliwia zapis i odczyt do 128 bajtów danych za pomocą prostego systemu komend, przesyłanych przez interfejs I2C. Z uwagi na doskonałą żywotność (przewidywany czas przechowywania informacji to aż 200 lat!) oraz możliwość wielokrotnego zapisywania i kasowania (ponad 1 milion operacji), układ doskonale nadaje się do przechowywania ważnych nastaw urządzenia, wartości kalibracyjnych, informacji identyfikacyjnych (np. numeru seryjnego urządzenia) i wielu innych.

Czas zapisu strony (obejmującej do 8 bajtów) wynosi maksymalnie 5 milisekund, zaś odczyt odbywa się w trybie natychmiastowym. W celu przygotowania do zapisu danych do pamięci wystarczy wysłać do niej docelowy adres (jednobajtowy), poprzedzony przez bajt kontrolny – cała ramka zawiera zatem (oprócz właściwych informacji) zaledwie dwa dodatkowe oktety. Odczyt także przebiega typowo dla układów wyposażonych w interfejs I2C – najpierw przesyłany jest bajt kontrolny i adres początkowy, po których należy przesłać ponowny znak startu i jeszcze jeden bajt kontrolny (tym razem w trybie odczytu, tj. z wyzerowanym ostatnim bitem).

Rodzaje pamięci w systemach mikroprocesorowych

Dziś niemal każdy mikrokontroler ma wbudowaną pewną ilość pamięci operacyjnej (RAM) oraz pamięci programu (Flash). Niektóre modele są także wyposażone w niewielką ilość wewnętrznej pamięci EEPROM, służącej do przechowywania rzadko modyfikowanych danych.

Bardziej rozbudowane urządzenia, wymagające np. obsługi wyświetlaczy graficznych, zaawansowanych systemów operacyjnych, czy też dużych ilości informacji (np. obrazów z kamery czy też wysokiej jakości dźwięku) korzystają natomiast z zewnętrznych układów pamięci, rozszerzających przestrzeń adresową procesora o dodatkowe miejsce do przechowywania danych.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 7 cm
Głębokość opakowania 1 cm
Masa opakowania 0.003 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: