S18V20ALV - przetwornica step-up/step-down - regulowana 4-12V 2A - Pololu 2572
Indeks: PLL-02127 EAN: 5904422330569
Przetwornica step-up/step-down o napięciu wyjściowym regulowanym z zakresu od 4 V do 12 V. Maksymalny prąd 2 A. Zasilanie 2,9 V - 32 V.
Producent: Pololu
Opis: S18V20ALV - przetwornica step-up/step-down - regulowana 4-12V 2A
Przetwornica charakteryzuje się szerokim napięciem wejściowym:  od 2,9 do 32 V. Wyjściem jest regulowane za pomocą potencjometru napięcie z zakresu od  4 do 12 V. Sprawność na poziomie 80 - 90 % oraz wysoka wydajność prądowa do 2 A sprawiają, że układy znajdują zastosowanie w wielu obwodach zasilających projekty i urządzenia elektroniczne.
Złącza są odpowiednio podpisane na płytce. W zestawie znajdują się złącza goldpin raster 2,54 mm oraz większe złącza ARK, które umożliwiają zamontowanie przewodów przy pomocy wkrętaka.
Moduł można wpiąć w płytkę stykową, podłączyć za pomocą przewodów lub wlutować w dedykowaną płytkę drukowaną. Montaż umożliwiają cztery otwory o średnicy 2,2 mm, dopasowane do przełożenia śrubek z gwintem M2 - otwory nie są gwintowane.
Przetwornica step-up/step-down
W zestawie: moduł, złącza goldpin 2,54 mm oraz złącza ARK do samodzielnego lutowania.
Zasilanie bateryjne
Wyprowadzenia
Moduł posiada cztery wyprowadzenia:
  • VIN -Napięcie wejściowe z zakresu 2,9 V - 32 V. Przy podaniu niższego napięcia moduł nie załączy się, wyższe może uszkodzić układ.
  • GND - Potencjał masy. Układ posiada dwa wyprowadzenia GND, które są ze sobą połączone.
  • VOUT - Regulowane za pomocą potencjometru napięcie wyjściowe: od 4 do 12 V.
  • ENABLE - załączenie układu. Domyślnie moduł jest załączony - pin ENABLE podciągnięty do zasilania poprzez rezystor 100 k. W celu przełączenia przetwornicy w stan uśpienia (niskiego poboru prądu) należy podać stan niski, napięcie poniżej 0,7 V. Prąd w stanie uśpienia jest określony poprzez rezystor pull-up pinu ENABLE, wynosi od 10 do 20 uF na każdy Volt napięcia zasilania. ( przykładowo przy zasilaniu 3 V będzie to 30 uA, 30 V - około 500 uF). Jeśli funkcja stanu uśpienia nie będzie używana, pin ENABLE można pozostawić odłączony.
Pololu S18V20ALV - przetwornica step-up/step-down.
Wybór napięcia wyjściowego
Napięcie ustawiane jest za pomocą potencjometru. Używając miernika należy wybrać wartość z dopuszczalnego zakresu 4 V do 12 V.
Sprawność układu
Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 6 V.
Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 5 V.
Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 9 V.
 Sprawność układu w funkcji pobieranego prądu dla różnych napięć wejściowych, przy napięciu wyjściowym ustawionym na 24 V.
Prąd wyjściowy
Specyfikacja przetwornicy step - up / step - down
  • Napięcie wejściowe: 2,9 V do 32 V
  • Napięcie wyjściowe: regulowane 4 - 12 V
  • Dokładność napięcia wyjściowego: 4 %
  • Prąd wyjściowy maksymalny: 2 A
  • Sprawność na poziomie 80 - 90 %
  • Pobór prądu przez układ (quiescent current): 25 mA
  • Możliwość przełączenia układu w stan czuwania
  • Zintegrowany układ chroniący przed odwrotnym podłączeniem napięcia zasilania
  • Cztery otwory montażowe dla śrub M2
  • Wyprowadzenia: złącza goldpin 2,54 mm lub złącza typu ARK ( w zestawie do samodzielnego lutowania)
  • Wymiary: 43,5 x 21 x 9,7 mm
  • Masa (bez złącz): 7,5 g
Prąd wyjściowy w zależności od napięcia wejściowego dla różnych napięć wyjściowych.
Długość 44 mm
Szerokość 21 mm
Wysokość 10 mm
Napięcie zasil. od 2.9 V
Napięcie zasil. do 32.0 V
Napięcie wyjścia od 4.0 V
Napięcie wyjścia do 12.0 V
Wydajność prąd 2 A
Stabilizator - Typ impulsowy
Stabilizator - Rodzaj step-up/down
Szerokość opakowania 8 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 10 cm
Masa opakowania 0.012 kg
Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!
Opinie o produkcie
5/5
Średnia Ocena
2
Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Rafał 07.08.2023 Potwierdzony zakup
Polecam
Christoph 19.04.2024 Potwierdzony zakup
Kraj pochodzenia: Stany Zjednoczone
Dane kontaktowe wprowadzającego na rynek UE: BOTLAND B. DERKACZ SP. K. Gola 25A - 63-640 Bralin