Klej do druku Dimafix Pen - 90ml

Indeks: DIM-17939 EAN: 5904422361778

Preparat poprawiający przywieranie wydruków 3D do szklanej powierzchni stołu roboczego. Produkt do stosowania w drukarkach wykorzystujących technologię FFF/FDM. Przeznaczony do pracy z większością typów filamentów dostępnych na rynku. Wykazuje właściwości adhezyjne w temperaturze powyżej 50°C. Produkt znajduje się w wygodnej w użyciu butelce o pojemności 90 ml

Klej do druku Dimafix Pen - 90ml
66,50 zł
54,07 zł netto
Zapłać później
Producent: Dimafix

Opis produktu: Klej do druku Dimafix Pen - 90 ml

Preparat poprawiający przywieranie wydruków 3D do szklanej powierzchni hotbed. Produkt do stosowania w drukarkach wykorzystujących technologię FFF/FDM. Przeznaczony do pracy z większością typów filamentów dostępnych na rynku. Wykazuje właściwości adhezyjne w temperaturze powyżej 50°C. Produkt znajduje się w wygodnej w użyciu butelce o pojemności 90 ml. Dimafix Pen nanosi się, rozsmarowując cienko powłokę adhezyjną na szklanej powierzchni stołu roboczego za pomocą gąbki, znajdującej się na końcu szyjki butelki.

Klej do druku Dimafix Pen - 90ml

Klej do druku Dimafix Pen - 90 ml.

Klej do druku Dimafix - spray 400ml

Wykres zależność właściwości adhezyjnych od temperatury (dla ABS).

Cztery strefy działania preparatu

Powłoka adhezyjna Dimafix zabezpiecza przed niepożądanym odrywaniem modelu od stołu do drukowania, nawet w przypadku filamentów do profesjonalnych zastosowań. Sprawdzi się w pracy m.in. z ABS, PVA, Filaflex, Poliprylen, HIPS. Właściwości adhezyjne preparatu zmieniają się wraz z temperaturą szklanej powierzchni hotbed. Na przykładzie materiału ABS możemy wyróżnić cztery zakresy termiczne działania Dimafixu:

  • Strefa IV - temperatura od 95°C do 120°C. Maksymalna przyczepność drukowanego elementu, dowolnej wielkości i kształtu. Ten zakres zapewnia poprawę jakości druku ostrych krawędzi i wierzchołków modelu 3D.
  • Strefa III - temperatura od 75°C do 95°C. Strefa dużej przyczepności wydruku. Model 3D może mieć dowolny kształtu i maksymalną wielkości 200 x 200 mm. Dobra jakość wydruku bez podwijania nawet podczas włączonego chłodzenia wydruku.
  • Strefa II - temperatura od 65°C do 75°C. Średnia moc przywierania odpowiednia dla prostych elementów bez ostrych krawędzi.
  • Strefa I - temperatura poniżej 65°C. Zapewnia łatwe odchodzenie wydruku od stołu. Jeżeli stół się ochłodzi, wydruk powinien sam odejść.

W ofercie naszej dostępny jest również spray Dimafix o pojemności 400 ml.

Jak przykleić model do stołu roboczego?

Posiadacze urządzeń drukujących w technologii FFF/FDM doskonale wiedzą, że niektóre filamenty mają większą tendencję do kurczenia się podczas schładzania. Zdarza się również, że wydrukowane warstwy, np. w przypadku drobnych nierówności stołu roboczego, łatwiej odskakują od jego powierzchni.

Na potrzeby zwiększenia przyczepności pierwszej warstwy filamentu stworzone zostały odpowiednie akcesoria do drukarek 3D – a bodaj najpopularniejszym z nich pozostają soki ABS i kleje, takie jak Klej do druku Dimafix Pen – 90ml.

Bezproblemowy druk z wymagających materiałów

Dimafix Pen to klej do druku 3D przeznaczony do pracy z takimi filamentami, jak ABS, PVA, Filaflex, Polipropylen czy też podporowy materiał HIPS, stosowany do druku supportów w modelach z ABS.

Intensywność działania kleju zależy od temperatury stołu roboczego. Najintensywniejsza adhezja jest widoczna przy temperaturze od 95°C do 120°C, ale już między 75°C do 95°C umożliwia pracę z modelami np. o ostrych narożnikach. W sklepie Botland znajdziesz także inne akcesoria do drukarek 3D zwiększające przyczepność – w tym taśmy kaptonowe.

Pojemność 90 ml
Szerokość opakowania 14 cm
Wysokość opakowania 3.7 cm
Głębokość opakowania 7.5 cm
Masa opakowania 0.096 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Klej do druku Dimafix Pen - 90ml

5/5

Średnia Ocena

9

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.

Opinie:

Pavel 11.12.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Działa świetnie, nawet bardziej skomplikowane kształty ABS nie ulegają deformacjom. Nakłada się go bardziej czysto na spray, ale z drugiej strony nie jest łatwo uzyskać równą warstwę.
Daniel 14.11.2023 Potwierdzony zakup
Klej spełnia swoje zadanie w 100%. Dodatkowo przyjemnie pachnie jak się nagrzewa stolik. Łatwo się zmywa i czyści za pomocą czystej wody i kawałka szmatki. Polecam
Radek 27.03.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Sprawdzony klej do druku materiałów ASA i ABS.
Jarosław 12.02.2023 Potwierdzony zakup
Klej bardzo dobry, idealnie sprawdza się do druku, modele się nie odklejają i jest bardzo łatwy w aplikacji. Polecam
Jacek 17.01.2023 Potwierdzony zakup
Produkt spełnia moje oczekiwania.
Maciej 27.11.2022 Potwierdzony zakup
Idealny do drukowania na szklanym stole
Maria G. 10.02.2022 Potwierdzony zakup
Sprzedawca nam dobrze doradził, klej dobrze zapobiega przesuwaniu się wydruku.
DMYTRO P. 21.07.2021 Potwierdzony zakup
Trzyma PLA jak cement )) trochę wypełnia nierówności na powierzchni platformy pozostałym plastikiem
Marzena 21.03.2023 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: