Filtruj według
Cena
61 66
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Kategorie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lista produktów marki Dimafix

Druk 3D – jak w przypadku każdej innej technologii wytwarzania – wymaga nie tylko dostępu do samej maszyny i materiału, ale także dodatkowych akcesoriów, narzędzi i preparatów chemicznych, które ułatwiają lub wręcz umożliwiają poprawne przeprowadzenie całego procesu. Choć większość drukarek 3D – zwłaszcza w segmencie amatorskim i półprofesjonalnym – jest obecnie wyposażana w stół z nakładką z blachy (np. Prusa i3 MK3S) lub tworzywa (Creality CR-10 PRO), to wiele osób przechodzi na druk na stole szklanym. Takie rozwiązanie umożliwia uzyskanie niezwykle gładkiej powierzchni pierwszej warstwy, ale wiąże się z trudnościami z uzyskaniem odpowiedniej adhezji. W takich przypadkach z pomocą przychodzą produkty marki Dimafix.

Ilość produktów: 2
Loading...

Klej do druku Dimafix Pen - 90ml

Preparat poprawiający przywieranie wydruków 3D do szklanej powierzchni stołu roboczego. Produkt do stosowania w drukarkach wykorzystujących technologię FFF/FDM. Przeznaczony...
5.0 (9)
Indeks: DIM-17939
Indeks: DIM-17939
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 65,90 zł Cena 65,90 zł
  • Darmowa dostawa

Klej do druku Dimafix - spray 400ml

Preparat poprawiający przyczepność wydruków 3D do szklanej powierzchni stołu do drukowania. Przeznaczony dla drukarek FFF/FDM. Dimafix znacząco ułatwia pracę z niemal...
4.9 (45)
Indeks: DIM-17938
Indeks: DIM-17938
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 61,90 zł Cena 61,90 zł
  • Darmowa dostawa

Zalety klejów Dimafix

Dla osób, które nie korzystały wcześniej z klejów do druku 3D, zastosowanie takiego środka może wydawać się dodatkowym problemem – trzeba będzie przecież czyścić stół po każdym wydruku, a usuwanie modelu o dużej powierzchni może okazać się trudniejsze niż zwykle… Rzeczywistość jest w tym przypadku pozytywnym zaskoczeniem. Mycie nakładki lub powierzchni stołu po użyciu kleju Dimafix jest bardzo proste, gdyż substancja rozpuszcza się… w czystej wodzie – nie potrzebujesz zatem żadnych specjalizowanych rozpuszczalników ani dedykowanych zmywaczy. Specjalny skład chemiczny produktów Dimafix zapewnia adhezję właściwą do aktualnego etapu pracy: silnie „trzyma” wydruk na powierzchni stołu podczas drukowania, a po zakończeniu pracy wręcz ułatwia jego usunięcie z powierzchni roboczej.

Klej do druku 3D – jak to działa?

Oferowany przez markę Dimafix klej do druku 3D aktywuje się w temperaturach przekraczających 40 oC. Oznacza to, że w momencie aplikowania preparatu na powierzchnię stołu adhezja jest bardzo niewielka, natomiast podczas ogrzewania platformy roboczej zaczyna intensywnie, nieliniowo rosnąć. Producent podaje cztery strefy przyczepności: pierwsza, poniżej 65 oC, znajduje zastosowanie do detali nie wymagających silnego wspomagania przyczepności pierwszej warstwy do stołu. Zakres pomiędzy 65 oC a 75 oC to tzw. strefa druga – rekomendowana do detali o stosunkowo prostej geometrii. Od 75 oC do 95 oC rozciąga się strefa trzecia, dedykowana do wydruków o złożonej geometrii i dużych wymiarach (czyli długim czasie druku). Ostatnia, czwarta strefa (> 95 oC) oferuje bardzo wysoką adhezję, niezbędną w przypadku trudnych, wielogodzinnych wydruków o skomplikowanej geometrii i niewielkim polu powierzchni styku detalu ze stołem.

Zastosowanie klejów Dimafix w druku FFF

Z uwagi na zakres temperatur pracy, klej Dimafix najlepiej nadaje się do pracy z filamentami o średnich i wysokich temperaturach topnienia. Doskonałym przykładem będzie tutaj ABS – tworzywo to ma bowiem pewne niekorzystne właściwości, które potrafią istotnie utrudnić wydruk niektórych detali. Z tego względu to właśnie dla materiału ABS producent przedstawia w swojej dokumentacji szczegółową analizę naprężeń, przeprowadzoną w środowisku do obliczeń metodą elementów skończonych na modelu specjalnej „belki testowej”. Dimafix sprawdzi się jednak także przy pracy z filamentami PVA, Filaflex czy też HIPS.

Dostępne opakowania kleju Dimafix

W przypadku produktów Dimafix cena jest jednakowa zarówno dla aerozolu 400 ml, jak i butelki 90 ml, ale dwa wspomniane opakowania różnią się diametralnie sposobem aplikacji preparatu na powierzchnię stołu roboczego. Aerozol pozwoli w łatwy sposób rozprowadzić klej na dużych powierzchniach – niektóre drukarki 3D, także z segmentu amatorskiego, mogą bowiem drukować detale o podstawie przekraczającej 300 x 300 mm. W takim przypadku równomierne spryskanie stołu pozwoli uzyskać potrzebny poziom przyczepności w każdym punkcie powierzchni roboczej. Butelka z aplikatorem w postaci niewielkiej gąbki umożliwia natomiast miejscowe zastosowanie kleju – tylko tam, gdzie detal przywiera do stołu. Pozwala to wielokrotnie zmniejszyć zużycie kleju w niektórych zastosowaniach, w zależności od pola powierzchni podstawy najczęściej drukowanych obiektów.