Kamera HD Night Vision H OV5647 5Mpx - szerokokątna IR dla Raspberry Pi + moduły IR - Waveshare 10703

Indeks: WSR-04523 EAN: 5903351247733

Moduł z szerokokątna kamerą (160 °) podłączany do dedykowanego złącza minikomputera Raspberry Pi w wersji 3, 2, B+, A+ oraz starszych A i B. Urządzenie posiada matrycę CCD 1/4 " o rozdzielczości 5 Mpx, wspiera tryb HD 1080px. Dzięki dołączonym do zestawu modułom IR umożliwia nagrywanie w nocy.

Kamera HD Night Vision H OV5647 5Mpx - szerokokątna IR dla Raspberry Pi + moduły IR - Waveshare...
119,00 zł
96,75 zł netto
Zapłać później
Towar w trakcie przyjęcia - dostępny w ciągu kilku dni
Oczekiwanie na dostawę
Producent: Waveshare
Kompatybilny z: Raspberry Pi

Opis produktu: Kamera Waveshare Camera HD Night Vision H OV5647 5Mpx - szerokokątna IR dla Raspberry Pi + moduły IR

Moduł z szerokokątną kamerą (160 °) podłączany do dedykowanego złącza minikomputera Raspberry Pi w wersji 3, 2, B+, A+ oraz starszych A i B. Urządzenie posiada matrycę CCD 1/4" o rozdzielczości 5 Mpx, wspiera tryb HD 1080p. Raspberry Pi posiada sprzętowe wsparcie dla obsługi tej kamery, dzięki temu urządzenie nie zużywa mocy obliczeniowej procesora. Dzięki dołączonym do zestawu modułom podświetlania IR 850 nm umożliwia nagrywanie w nocy, nawet w bardzo zaciemnionym miejscach. Dzięki specjalnemu obiektywowi kąt widzenia tej kamery wynosi aż 160 °, w podstawowej wersji jest to ok. 73 °.

Specyfikacja kamery Waveshare

 • Kamera zgodna z Raspberry Pi w wersji 2, B+, A+ oraz starszych A i B
 • Matryca: 5 MPx
 • Czujnik: OV5647
 • Matryca CCD: 1/4 "
 • Kąt widzenia - przekątna: 160 °
 • Kąt widzenia - poziomy: 120 °
 • Przesłona: 2,35
 • Ogniskowa: zmienna
 • Posiada 4 otwory montażowe
 • Wymiary: 25 x 24 mm

W zestawie

 • Kamera 5 MPx
 • Taśma do połączenia z Raspberry Pi
 • 2 x moduły podświetlania IR 
 • Śrubki montażowe
Szerokokątna kamera IR - Raspberry Pi

Szczegółowy opis urządzenia można znaleźć w przewodniku użytkownika Wiki oraz w dokumentacji.

Film pokazujący w jaki sposób należy podłączyć kamerę do minikomputera.

Kamera-noktowizor dla Raspberry Pi

Wysokiej jakości kamera płytkowa, kompatybilna z minikomputerami Raspberry Pi w wersji 3, 2, B+ i A+, a także ze starszymi generacjami „maliny”. Moduł jest oparty na 5-megapikselowej matrycy CCD typu OV5647 o przekątnej 1/4”.

Co ważne, bardzo jasna optyka o świetle f/2.35, zastosowana w tym modelu, umożliwia ręczną regulację płaszczyzny ostrości – odpowiada za to precyzyjny, drobnozwojny gwint. Kat widzenia obiektywu – licząc po przekątnej – wynosi 160 o, zaś w osi poziomej kamera rejestruje obraz o rozpiętości 120 o.

Parametry kamery Waveshare 10703

Istotną cechą wszystkich modeli kamer z grupy określanej mianem Night Vision Camera jest zdolność do rejestrowania obrazu otoczenia w paśmie podczerwieni. Jest to możliwe dzięki brakowi fabrycznie montowanego filtra IR, odpowiadającego w „dziennych” kamerach za poprawę odwzorowania kolorów, zwłaszcza w warunkach nasłonecznionych.

Kamera HD Night Vision H OV5647 5Mpx - szerokokątna IR dla Raspberry Pi + moduły IR - Waveshare 10703 – oprócz tego, że potrafi rejestrować światło podczerwone z zewnętrznych źródeł – sama także została wyposażona w dwa silne oświetlacze z diodami LED IR dużej mocy, sterowane automatycznie dzięki wbudowanym wyłącznikom zmierzchowym z fotorezystorami.

Znakomita kamera kompatybilna z Raspberry Pi

Główne atuty użytkowe kamery Waveshare Night Vision 10703, to szeroki kąt widzenia obiektywu (160°) oraz matryca CCD o rozdzielczości 5Mpix. Złącze CSI umieszczone na płytce kamery umożliwia jej podłączenie do większości modeli minikomputera jednopłytkowego Raspberry Pi. Kamera posiada także wbudowany nadajnik podczerwieni emitujący wiązkę o długości fali 850nm, który umożliwia filmowanie przy słabych warunkach oświetleniowych.

Soczewka typu “fish eye” - wysoka jakość szczegółów obrazu połączona z szerokim polem widzenia

Soczewka obiektywu użyta w module Waveshare 10703, ma geometrię rybiego oka. W odróżnieniu od tradycyjnych obiektywów takie rozwiązanie konstrukcyjne umożliwia spostrzeżenie jeszcze większej ilości najdrobniejszych szczegółów przechwytywanego obrazu w szerokim kącie widzenia. Ten moduł kamery jest idealny do nagrywania filmów i fotografowania z powietrza, a jego niewielkie wymiary i masa własna umożliwiają montaż w większości dostępnych na rynku miniaturowych dronów.

Interfejs CSI - Raspberry Pi
Rozdzielczość 5 MPx
Kamera - matryca OV5647
Kamera - filtr IR Nie
Kamera - format 1/4 ''
Kamera - typ moduł
Szerokość opakowania 11 cm
Wysokość opakowania 2 cm
Głębokość opakowania 5 cm
Masa opakowania 0.03 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: