Raspberry Pi Zero W 512MB RAM - WiFi + BT 4.1

Indeks: RPI-08330 EAN: 5904422311513

Popularny minikomputer Raspberry Pi w wersji miniaturowej. Ten model posiada procesor Broadcom BCM2835 1 GHz i 512 MB pamięci RAM. Płytkę wyposażono w: WiFi, Bluetooth, port miniHDMI, gniazdo microUSB OTG, 40 GPIO, złącza na kartę microSD oraz cztery otwory montażowe. Wymiary płytki to: 65 x 30 x 5 mm.

Raspberry Pi Zero W 512MB RAM - WiFi + BT 4.1
84,90 zł
69,02 zł netto
Zapłać później
Producent: Raspberry Pi

Opis produktu: Raspberry Pi Zero W 512MB RAM - WiFi + BT 4.1

Popularny minikomputer Raspberry Pi w wersji miniaturowej. Ten model posiada procesor Broadcom BCM2835 1 GHz i 512 MB pamięci RAM. Płytkę wyposażono w: WiFi, Bluetooth, port miniHDMI, gniazdo microUSB OTG, 40 GPIO, złącza na kartę microSD oraz cztery otwory montażowe.

Raspberry Pi Zero to jeden z najmniejszych minikomputerów dostępnych na rynku. Producent deklaruje, że wykorzystany procesor jest o 40% szybszy niż ten znany z pierwszej wersji maliny.

Główne cechy Raspberry Pi Zero

Malina posiada podstawowe interfejsy komunikacyjne, które spotkać można w komputerach biurowych klasy PC:

 • procesor Broadcom BCM2835 ARM11 pracujący z częstotliwością 1 GHz,
 • 512 MB RAM - wbudowanej pamięci operacyjnej,
 • moduł WiFi 150 Mbps 802.11 b/g/n - pozwala na bezprzewodowe połączenie z siecią
 • układ Bluetooth Low Energy BLE 4.1
 • gniazdo microSD - podobnie jak w wersjach poprzednich system operacyjny znajduje się na karcie pamięci microSD, którą należy nabyć osobno
 • port miniHDMI - Raspberry Pi Zero posiada złącze miniHDMI w wersji 1.4, poprzez które można przesyłać zarówno obraz jak i dźwięk. W naszej ofercie znajdziesz również adapter miniHDMI - HDMI.

 • złącze microUSB OTG - umożliwia podłączenie urządzeń peryferyjnych zgodnych ze standardem USB OTG. W naszej ofercie znajdziesz adapter microUSB - USB.
 • 40 x GPIO - wyjścia/wejścia ogólnego przeznaczenia, które mogą służyć do obsługi diod LED, przycisków, sterowników silników. Wśród nich znajdują się piny obsługujące interfejsy: I2C, SPI i UART. W naszej ofercie dostępne są również złącza goldpin do samodzielnego wlutowania.
 • Złącze kamery CSI - pozwala na podłączenie kamery kompatybilnej z  wersją Raspberry Pi poprzez dodatkowy adapter. W celu podłączenia kamery niezbędny jest adapter.
 • Zasilanie - podobnie jak poprzednie wersje Raspberry Pi Zero zasilany jest poprzez gniazdo microUSB (w naszej ofercie znajdziesz również dedykowane zasilacze),
 • Wymiary płytki to: 65 x 30 x 5 mm.

Specyfikacja i porównanie Raspberry Pi 3 i Zero W

Podstawowe informacje
 
Model Raspberry Pi 3 model B Raspberry Pi Zero W
Specyfikacja techniczna
Procesor chipset Broadcom BCM2837 Broadcom BCM2835 
Systemy operacyjne Linux Raspbian
Windows 10 loT
Linux Raspbian
Taktowanie 1,2 GHz 1,0 GHz
Pamięć RAM 1 GB LPDDR2 @ 900 MHz 512 MB DDR @ 400 MHz
Pamięć karta microSD karta microSD
Gniazdo GPIO Złącze 40-pin (2x20 pin)
raster 2,54 mm
Złącze 40-pin (2x20 pin)
raster 2,54 mm do samodzielnego wlutowania
Zasilanie 5 V
poprzez microUSB
5 V
poprzez microUSB
Wymiary płytki 85 x 56 x 17 mm 65 x 30 x 5 mm
Interfejsy
Interfejs USB 4x USB 2.0 - gniazdo typ A microUSB OTG
Interfejs sieciowy port Ethernet 10/100 Mbps -
Interfejs WiFi 802.11 b/g/n 150 Mbps 802.11 b/g/n 150 Mbps
Bluetooth Low Energy, BLE 4.1 Low Energy, BLE 4.1
Kamera gniazdo CSI gniazdo CSI
Wyświetlacz dotykowy gniazdo DSI -
Wideo HDMI miniHDMI
Komunikacja UART, SPI, I2C, GPIO UART, SPI, I2C, GPIO

   

Raspberry Pi Zero W 512MB RAM

Rozkład elementów na płytce Raspberry Pi Zero W. W naszej ofercie znajdziesz również dedykowane obudowy.

Minikomputery Raspberry Pi

Minikomputery jednopłykowe marki Raspberry Pi już na samym początku swojej komercyjnej drogi stały się niekwestionowanym hitem w obszarze urządzeń, dedykowanych do złożonych systemów wbudowanych i – nieco później – także Internetu Rzeczy (IoT). Duża wydajność obliczeniowa, bogaty zestaw interfejsów komunikacyjnych i złącze GPIO o rozstawie wyprowadzeń, który szybko stał się rynkowym standardem – to wszystko sprawia, że „malinę” chętnie wybierają zarówno makerzy i entuzjaści robotyki, jak i profesjonalni konstruktorzy oraz projektanci systemów elektronicznych. Jednym z najciekawszych modeli jest obecnie miniaturowy moduł Raspberry Pi Zero W 512MB RAM. Oferuje on większość funkcji płytek z głównej linii produktów Raspberry Pi (modele 3B, 3B+ czy 4B), jednak – dzięki rezygnacji z części portów USB oraz złącza Ethernet – zajmuje kilkakrotnie mniejszą objętość, niż klasyczne minikomputery RPi.

Raspberry Pi Zero - Bogate opcje łączności w miniaturowej formie

Jedną z najważniejszych zalet Raspberry Pi Zero W jest obecność wbudowanego modułu radiowego, obsługującego sieć WiFi (w standardach 802.11 b/g/n i z prędkością aż do 150 Mbps) oraz łączność Bluetooth Low Energy (BLE) 4.1. Moduł Raspberry Pi Zero W posiada 512 MB wbudowanej pamięci RAM, zaś do przechowywania danych użytkownika i plików systemu operacyjnego służy karta microSD, dla której slot umieszczony został na górnej stronie płytki drukowanej. Na płytce znalazły się także dwa złącza microUSB (OTG oraz zasilające), port miniHDMI, złącze kamery (CSI) oraz, rzecz jasna, 40-pinowe złącze GPIO w rastrze 2,54 mm (a dokładniej - odpowiedni footprint, który pozwala na samodzielne wlutowanie odpowiedniego złącza, np. prostego lub kątowego gniazda goldpin). Moduł Raspberry Pi Zero W posiada wbudowaną antenę, dzięki czemu nie wymaga stosowania zewnętrznych anten ze złączem u.FL, co ma miejsce w przypadku wielu modułów radiowych i minikomputerów, spotykanych w sprzedaży.

Raspberry Pi Zero W 512MB RAM - WiFi + BT 4.1.

Minikomputer Raspberry Pi Zero W.

Minikomputer Raspberry Pi Zero W.

Raspberry Pi Zero - Łatwość integracji i duża wydajność obliczeniowa

Minikomputer Raspberry Pi Zero W pracuje pod kontrolą układu SoC (ang. System-on-Chip) marki Broadcom. W tym modelu zastosowany został jednordzeniowy procesor BCM2835, oparty na architekturze ARM11 i dobrze znany także z modeli A, B, B+ oraz Compute Module. Maksymalna częstotliwość taktowania wynosi 1 GHz, co w połączeniu z szybką pamięcią RAM o pojemności 512 MB pozwala na uruchamianie najnowszych systemów operacyjnych z powłokami graficznymi, np. Raspberry Pi OS (wcześniej znanego pod nazwą Raspbian) czy Ubuntu Mate, a także dystrybucji skierowanych na zastosowania profesjonalne – w tym Ubuntu Core czy Ubuntu Server. Wspomniane wcześniej złącze GPIO pozwala na łatwą integrację minikomputera Rapsberry Pi Zero W z zewnętrzną elektroniką, udostępniając – oprócz klasycznych, „prostych” linii wejścia/wyjścia – także szereg interfejsów cyfrowych, w tym I2C, SPI i UART. Wartą uwagi alternatywą dla budowania osprzętu od zera jest wykorzystanie gotowych nakładek funkcjonalnych, określanych wspólnym mianem Raspberry Pi Hat.

Uznanie wśród hobbystów i profesjonalistów

Seria minikomputerów Raspberry Pi jest obecna na rynku od lutego 2012 roku i została zapoczątkowana przez model Pi 1B. Ten minikomputer o rozmiarach zbliżonych do karty kredytowej, bardzo szybko zyskał sobie liczną klientelę, zarówno wśród osób zajmujących się komputerami w zakresie hobbystycznym jak i profesjonalnym. W 2015 roku miała miejsce premiera Pi Zero - jeszcze mniejszej “malinki” z jeszcze wyższą mocą obliczeniową.

Raspberry Pi Zero W - miniaturowy komputer o dużej wydajności obliczeniowej

Raspberry Pi Zero W to nie tylko spory zapas mocy obliczeniowej dostarczanej przez 32-bitowy procesor o zegarze 1 GHz i pamięć RAM 512MB, ale także wbudowana obsługa systemów łączności bezprzewodowej, tj. Wi-Fi i Bluetooth. Dzięki niewielkim wymiarom i niskiemu poborowi energii ten minikomputer znakomicie sprawdzi się zaawansowanych projektach IoT, a także licznych aplikacjach bezprzewodowych, np. jako sterownik serwomechanizmów i silników w pojazdach zdalnie sterowanych.

UC - Pamięć RAM 512 MB
UC - Ilość rdzeni 1. Single Core
UC - Piny cyfrowe 40
UC - Pamięć zew. Karta microSD
UC - Taktowanie 1.0 GHz
UC - Moduł WiFi Tak
UC - Interfejs USB 1x USB
UC - Bluetooth Tak
UC - Port HDMI tak
UC - Interfejs I2C Tak
UC - Interfejs UART Tak
UC - Złącze zas. microUSB
UC - Interfejs SPI tak
UC - Interfejs LCD nie
UC - Interfejs kamery tak
UC - System Linux tak
UC - System Windows nie
Szerokość opakowania 9 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 10 cm
Masa opakowania 0.011 kg

piotrek

10/19/23

Pytanie: Czy jest jakiś sposób na wyprowadzenie dzwięku na minijack lub rca? Czy przejściówka z minihdmi zadziała i wyprowadzę dzwięk do głośników? Potrzebne pod logitech media server ( Jako klient dla tego systemu)
Maks

10/29/21

Pytanie: Czy jest możliwość uruchomienia na nim dockera?
Odpowiedź: Nie powinno być większego problemu z uruchomieniem Dockera na Pi Zero W.

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Raspberry Pi Zero W 512MB RAM - WiFi + BT 4.1

5/5

Średnia Ocena

178

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Konrad 17.10.2023 Potwierdzony zakup
Polecam
Łukasz 27.09.2023 Potwierdzony zakup
......
Karl 14.09.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Niesamowicie ekonomiczny i elastyczny mikrokontroler z wieloma pinami do podłączenia urządzeń peryferyjnych, może być łatwo wykorzystany jako serwer do transmisji danych z czujników do Internetu za pośrednictwem Wi-Fi. Doskonały!
Jakub 13.09.2023 Potwierdzony zakup
Polecam :)
Dariusz 13.09.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko ok. Polecam.
Łukasz 08.09.2023 Potwierdzony zakup
Wyjątkowy sprzęt, bardzo duże możliwości, większe nawet niż zakładał producent. Komputer wysyłałem kilkukrotnie do stratosfery, gdzie nie przeszkadzało mu znacznie większe niż na powierzchni Ziemi promieniowanie gamma oraz temperatury na poziomie -55 stopni podczas tranzytu.
Tadeusz 29.08.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko OK. Polecam
Kacper 23.08.2023 Potwierdzony zakup
Bardzo dobry produkt jakość = cena. Płytka pracuje cały czas od kilku dni, nie ma problemów z temperaturą, u mnie max.45 °C. Jeśli ktoś zaczyna przygodę z mikro komputerami bardzo polecam.
Patryk 21.08.2023 Potwierdzony zakup
Dostałem to co kupiłem 5/5. Ogólnie dobrze zapakowane 👍
Marek 16.08.2023 Potwierdzony zakup
Dobry produkt polecam.
Maciej 07.08.2023 Potwierdzony zakup
super polecam
Piotr 16.07.2023 Potwierdzony zakup
zgodne z opisem
Piotr 13.07.2023 Potwierdzony zakup
Klasyka, nic dodać nic ująć. 4 gwiazdki, bo to jednak sprzęt 2-3 generacje do tyłu i szkoda, że nie jest normalnie dostępna w sprzedaży druga wersja. Ale wszystko działa i jest OK, a płytkę WRESZCIE można kupić za sensowne pieniądze.
Marek 13.07.2023 Potwierdzony zakup
zgodnie z opisem
Jaroslaw 12.07.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko zgodne,polecam
Jerzy 12.07.2023 Potwierdzony zakup
Chyba nie ma potrzeby polecania. :-)
Waldemar 11.07.2023 Potwierdzony zakup
Mega produkt, działa pod kontrolą Alpine Linux z 496MB RAM, kompilator g++ std20, z pudełka tylko javka 8 z względu na architekturę armv6hf. Polecam, choć poluję jeszcze na wersję 2W.
Heiko 08.07.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Wszystko w porządku
Łukasz 02.07.2023 Potwierdzony zakup
Wszechstronny komputerek o niskim poborze energii. Polecam.
Kacper 28.06.2023 Potwierdzony zakup
Po prostu git++
Jurek 25.06.2023 Potwierdzony zakup
Po prostu fajny mikrusek
Łukasz 16.06.2023 Potwierdzony zakup
Jeśli masz świadomość jego ograniczeń i wiesz do czego chcesz użyć to fajny sprzęcik
Radomír 12.06.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
W porządku
Jerzy 09.06.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko OK
Dariusz 07.06.2023 Potwierdzony zakup
wszystko rewelacyjnie/ polecam ocena 5/5
Wiktor 07.06.2023 Potwierdzony zakup
Super, jest Ok.
Jakub 05.06.2023 Potwierdzony zakup
Super!
Szymon 05.06.2023 Potwierdzony zakup
Polecam, jak zwykle szybko i profesjonalnie.
Karol 05.06.2023 Potwierdzony zakup
Doskonale (5/5)
Tadeusz 05.06.2023 Potwierdzony zakup
jestem zadowolony

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: