DFRobot Gravity - czujnik płomieni 760-1100nm

Indeks: DFR-11254 EAN: 5903351243353

Czujnik służący do wykrywania ognia. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5,3 V. Zakres wykrywanej fali: od 760 nm do 1100 nm. Wyjściem jest napięcie analogowe. Urządzenie pracuje w temperaturach od -25 °C do 85 °C.

DFRobot Gravity - czujnik płomieni 760-1100nm
19,00 zł
15,45 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Producent: DFRobot
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: DFRobot Gravity - czujnik płomieni 760 - 1100 nm

Czujnik służący do wykrywania ognia. Zasilany jest napięciem od 3,3 V do 5,3 V. Zakres wykrywanej fali: od 760 do 1100 nm. Wyjściem jest napięcie analogowe, Urządzenie pracuje w temperaturach od -25 °C do 85 °C. Odczyty będą zależne od intensywności oraz pozycji płomienia (kąt i odległość).

Pomimo, że moduł wykrywa ogień, to sam nie posiada ochrony przeciwogniowej. Należy zachować więc dystans od ognia aby zapobiec uszkodzeniu płytki

Analogowy czujnik płomieni

 Do modułu dołączony jest przewód połączeniowy z końcówkami żeńskimi.

Obsługa czujnika

Czujnik posiada wyjście analogowe, które należy podłączyć do wyprowadzenia przetwornika A/C (wejścia analogowego w Arduino).

Produkt kompatybilny z Arduino

Przykładowy kod oraz szczegółowe informacje można znaleść w przewodniku użytkownika

Specyfikacja

  • Napięcie zasilania: od 3,3 V do 5 V
  • Zakres wykrywanej fali: od 760 do 1100 nm
  • Kąt detekcji: od 0 do 60 °
  • Temperatura pracy: od -25 do 85 °C
  • Interfejs: Analogowy
  • Wymiary modułu: 22 x 30 mm

Zasada działania czujnika płomieni DFRobot

Czujnik płomieni od DFRobot jest wyposażony w diodę emitującą światło o długości fal mieszczących się w zakresie bliskim podczerwieni (NIR). Światło podczerwone emitowane przez diodę podczerwieni przechodzi przez przestrzeń, w której może występować płomień. Jeśli w otoczeniu czujnika pojawi się płomień, światło to będzie oddziaływać z płomieniem. Płomienie absorbują pewne długości fal świetlnych, w tym w zakresie podczerwieni. Czujnik mierzy ilość światła podczerwonego pochłoniętego przez płomień. Pochłanianie to może wskazywać obecność płomienia. W przypadku wykrycia obecności płomienia, czujnik generuje sygnał sterujący, który może być używany do aktywacji systemów bezpieczeństwa, takich jak systemy gaśnicze, alarmy przeciwpożarowe itp.

Zastosowanie czujnika płomieni na podczerwień

Czujnik płomieni na podczerwień ma zastosowanie w systemach przeciwpożarowych do szybkiego wykrywania obecności ognia i aktywowania systemów gaśniczych. Szczególnie dotyczy to fabryk i zakładów przemysłowych specjalizujących się z chemii, naftownictwie, gazownictwie, a także obiektów o rozbudowanych instalacjach elektrycznych. W miejscach, gdzie występują substancje łatwopalne, czujniki płomieni mogą być stosowane w celu szybkiego wykrywania pożaru i podjęcia odpowiednich środków zaradczych w jak najkrótszym czasie. W instalacjach naftowych i gazowych, gdzie istnieje ryzyko wybuchu, czujniki płomieni są używane do monitorowania obecności płomieni. W obiektach z dużą ilością sprzętu elektrycznego, gdzie może wystąpić zagrożenie pożarem, czujniki płomieni są stosowane w systemach bezpieczeństwa. Czujniki płomieni są używane w systemach ogrzewania, piecach i kotłach, aby zapewnić bezpieczne funkcjonowanie i wykrywać ewentualne problemy zaistniałe w procesie spalania paliw kopalnych (np. spalanie niecałkowite, które ma miejsce przy pogorszonym dostępie do tlenu). Czujniki płomieni na podczerwień są kluczowym elementem w systemach bezpieczeństwa i są stosowane w miejscach, gdzie szybka detekcja płomienia jest istotna dla ochrony życia ludzkiego, mienia i środowiska.

Interfejs Analogowy
Moduł - Temperatura do 85 °C
Szerokość opakowania 5.5 cm
Wysokość opakowania 6.1 cm
Głębokość opakowania 2.4 cm
Masa opakowania 0.011 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: