Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino

Indeks: MOD-08231 EAN: 5904422311285

Dzielnik napięcia stosowany, gdy mierzone napięcie ma wyższą wartość niż zakres przetwornika A/C. Urządzenie działa w zakresie od 0 V do 25 V. Napięcie wyjściowe ma wartość od 0 do 5 V i jest proporcjonalne do napięcia wejściowego.

Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino
1,90 zł
1,54 zł netto
Dostawa 30 szt. zaplanowana na 2023-12-29
Oczekiwanie na dostawę
Producent: OEM
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino

Dzielnik napięcia stosowany, gdy mierzone napięcie ma wyższą wartość niż zakres przetwornika A/C. Urządzenie działa w zakresie od 0 V do 25 V. Napięcie wyjściowe ma wartość od 0 do 5 V i jest proporcjonalne do napięcia wejściowego.

 Specyfikacja dzielnika 

 • Napięcie zasilania: 5 V
 • Zakres pomiarowy: od 0 V do 25 V
 • Napięcie wyjściowe: proporcjonalne do wejściowego w zakresie od 0 V do 5 V
 • Wymiary: 27 x 13 x 12 mm

Produkt kompatybilny z Arduino

W sieci można znaleźć przewodnik użytkownika, wraz z przykładami dla Arduino.

 

Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino.

Podłączenie modułu

Czujnik komunikuje się z mikrokontrolerem w sposób analogowy. Posiada 3 piny oraz 2-pinowe złącze śrubowe do podłączenia mierzonego napięcia. Piny od strony kontrolera wyglądają następująco:

Pin Opis
S Napięcie wyjściowe od 0 do 5 V.
+ Nie podłączone.
- Masa układu.

Dzielnik napięcia 5V / 25V dla Arduino

Dzielnik napięcia jest przystawką, która umożliwia zrealizowanie rozszerzenia podstawowego zakresu pomiaru napięć przez przyrząd pomiarowy - analogicznie jak dzielnik prądowy stosowany w celu rozszerzenia podstawowego zakresu pomiarowego amperomierza. Przetwornik analogowo-cyfrowy w Arduino może standardowo wykonywać pomiar napięcia w zakresie 0V - 5V z 10-bitową rozdzielczością (1024 poziomy napięć z rozdzielczością 4,88mV. Jeśli projekt naszego urządzenia korzysta z napięć przekraczających 5V i chcemy zaimplementować pomiar napięcia z użyciem pokładowego przetwornika ADC, wówczas najlepszym rozwiązaniem takiego problemu jest użycie prostego dzielnika napięcia. Dzielnik napięcia dla Arduino umożliwia zwiększenie zakresu pomiarowego z 0V - 5V do 0V - 25V. Napięcie na wyjściu dzielnika jest liniowo proporcjonalne do napięcia wejściowego i zawiera się w zakresie 0V - 5V. 

Pomiary z wykorzystaniem dzielnika napięcia

W celu obniżenia napięcia zasilania do wartości wymaganej przez urządzenie zasilane, bardzo często korzysta się z przetwornic typu step-down. Choć takie rozwiązanie jest skuteczne, to niestety może nieść za sobą wady w postaci wprowadzania do układu zasilanego zakłóceń wysokiej częstotliwości, zwłaszcza przy kiepskiej filtracji. Dużo prostszym konstrukcyjnie urządzeniem jest rezystorowy dzielnik napięcia, który jest wykonany całkowicie z elementów pasywnych i zapewnia wysoką dokładność wykonywanych pomiarów. Dzielnik napięcia 25V/5V może być wykorzystany do współpracy z Arduino, a także innymi płytkami zasilanymi napięciem 5V.

Szerokość opakowania 4.5 cm
Wysokość opakowania 1.4 cm
Głębokość opakowania 9 cm
Masa opakowania 0.004 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino

5/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Michal 22.09.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Szybka dostawa świetna cena
HSWT W. 27.04.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Szybka dostawa za fakturę - idealnie!
Elżbieta K. 19.05.2022 Potwierdzony zakup
Jeśli nie wiesz co kupić mężowi to dla majsterkowicza zawsze coś się tu znajdzie . Wysyłka szybka , porządnie spakowana kontakt w sprawie zakupów i pomocy zawsze szybka i konkretna. Tak że dziękuję pięknie że jesteście nie raz jeszcze wrócę 😊
Darek K. 28.04.2022 Potwierdzony zakup
super

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: