Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino

Indeks: MOD-08231 EAN: 5904422311285

Dzielnik napięcia stosowany, gdy mierzone napięcie ma wyższą wartość niż zakres przetwornika A/C. Urządzenie działa w zakresie od 0 V do 25 V. Napięcie wyjściowe ma wartość od 0 do 5 V i jest proporcjonalne do napięcia wejściowego.

Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino
2,90 zł
2,36 zł netto
Producent: OEM
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino

Dzielnik napięcia stosowany, gdy mierzone napięcie ma wyższą wartość niż zakres przetwornika A/C. Urządzenie działa w zakresie od 0 V do 25 V. Napięcie wyjściowe ma wartość od 0 do 5 V i jest proporcjonalne do napięcia wejściowego.

 Specyfikacja dzielnika 

  • Napięcie zasilania: 5 V
  • Zakres pomiarowy: od 0 V do 25 V
  • Napięcie wyjściowe: proporcjonalne do wejściowego w zakresie od 0 V do 5 V
  • Wymiary: 27 x 13 x 12 mm

Produkt kompatybilny z Arduino

 

Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino.

Podłączenie modułu

Czujnik komunikuje się z mikrokontrolerem w sposób analogowy. Posiada 3 piny oraz 2-pinowe złącze śrubowe do podłączenia mierzonego napięcia. Piny od strony kontrolera wyglądają następująco:

Pin Opis
S Napięcie wyjściowe od 0 do 5 V.
+ Nie podłączone.
- Masa układu.

Dzielnik napięcia 5V / 25V dla Arduino

Dzielnik napięcia jest przystawką, która umożliwia zrealizowanie rozszerzenia podstawowego zakresu pomiaru napięć przez przyrząd pomiarowy - analogicznie jak dzielnik prądowy stosowany w celu rozszerzenia podstawowego zakresu pomiarowego amperomierza. Przetwornik analogowo-cyfrowy w Arduino może standardowo wykonywać pomiar napięcia w zakresie 0V - 5V z 10-bitową rozdzielczością (1024 poziomy napięć z rozdzielczością 4,88mV. Jeśli projekt naszego urządzenia korzysta z napięć przekraczających 5V i chcemy zaimplementować pomiar napięcia z użyciem pokładowego przetwornika ADC, wówczas najlepszym rozwiązaniem takiego problemu jest użycie prostego dzielnika napięcia. Dzielnik napięcia dla Arduino umożliwia zwiększenie zakresu pomiarowego z 0V - 5V do 0V - 25V. Napięcie na wyjściu dzielnika jest liniowo proporcjonalne do napięcia wejściowego i zawiera się w zakresie 0V - 5V. 

Pomiary z wykorzystaniem dzielnika napięcia

W celu obniżenia napięcia zasilania do wartości wymaganej przez urządzenie zasilane, bardzo często korzysta się z przetwornic typu step-down. Choć takie rozwiązanie jest skuteczne, to niestety może nieść za sobą wady w postaci wprowadzania do układu zasilanego zakłóceń wysokiej częstotliwości, zwłaszcza przy kiepskiej filtracji. Dużo prostszym konstrukcyjnie urządzeniem jest rezystorowy dzielnik napięcia, który jest wykonany całkowicie z elementów pasywnych i zapewnia wysoką dokładność wykonywanych pomiarów. Dzielnik napięcia 25V/5V może być wykorzystany do współpracy z Arduino, a także innymi płytkami zasilanymi napięciem 5V.

Szerokość opakowania 4.5 cm
Wysokość opakowania 1.4 cm
Głębokość opakowania 9 cm
Masa opakowania 0.004 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Dzielnik napięcia 5V/25V dla Arduino

5/5

Średnia Ocena

4

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Michal 22.09.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Szybka dostawa świetna cena
HSWT W. 27.04.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Szybka dostawa za fakturę - idealnie!
Elżbieta K. 19.05.2022 Potwierdzony zakup
Jeśli nie wiesz co kupić mężowi to dla majsterkowicza zawsze coś się tu znajdzie . Wysyłka szybka , porządnie spakowana kontakt w sprawie zakupów i pomocy zawsze szybka i konkretna. Tak że dziękuję pięknie że jesteście nie raz jeszcze wrócę 😊
Darek K. 28.04.2022 Potwierdzony zakup
super

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: