Podstawka do układów DIP 6 pin zwykła - 5 szt.

Indeks: UCC-00091 EAN: 5904422355333

Podstawka pod układ scalony DIP 6 pin. Cena za 5 sztuk.

Podstawka do układów DIP 6 pin zwykła - 5 szt.
0,99 zł
0,80 zł netto
Producent: OEM

Opis produktu: Podstawka do układów DIP 6 pin wąska - 5 szt.

Podstawka pod układ scalony DIP 6 pin. Cena za 5 sztuk.

Podstawka DIP 6

Specyfikacja podstawki DIP

  • Raster: 2,54 mm
  • DIP: 6
  • Wymiary: 7 x 10 mm

 

Elementy sprzedawane w pakiecie po 5 sztuk.

Podstawka DIP 6 – przykładowe zastosowania i sposób montażu

Podstawka do układów DIP 6 doskonale sprawdzi się w urządzeniach korzystających z rozmaitych transoptorów, optotriaków i innych układów dostępnych w 6-pinowych obudowach DIP. Umożliwia szybką i łatwą wymianę elementu bez konieczności jego lutowania, a co za tym idzie – bez ryzyka przypadkowego uszkodzenia komponentu lub padów na płytce drukowanej (np. poprzez przegrzanie).

Podstawka jest przeznaczona do montażu przewlekanego (THT), a dzięki pełnej kompatybilności rozstawu wyprowadzeń z oryginalną obudową DIP6, może być zastosowana wszędzie tam, gdzie projektant przewidział bezpośredni montaż danego układu scalonego.

Podstawki pod układy scalone DIP – podział i zastosowania

Podstawki do układów scalonych typu DIP można podzielić na dwie grupy – zwykłe oraz precyzyjne. Te pierwsze są znacznie prostsze w konstrukcji, a co za tym idzie – tańsze niż ich precyzyjne odpowiedniki. Świetnie nadają się do urządzeń prototypowych i konstrukcji amatorskich, są także często stosowane w zestawach ewaluacyjnych i makietach dydaktycznych.

Podstawki precyzyjne mają diametralnie inną konstrukcję styków, są także wykonywane z innych materiałów – dzięki temu zapewniają doskonały kontakt elektryczny wyprowadzeń współpracującego układu z pinami podstawki, wykazują również wyższą odporność na drgania i przeciążenia. Wszystkie te cechy znacząco poprawiają niezawodność urządzenia, dlatego tak powszechnie stosuje się podstawki precyzyjne w rozwiązaniach komercyjnych.

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 1 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.005 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: