Zamel Supla mSLW-01 - sterownik LED RGBW WiFi - aplikacja Android/iOS
- Nowość!
- Darmowa dostawa
Przekaźnik elektromagnetyczny to jeden z najprostszych, a zarazem bardzo efektywnych elementów sterujących. Umożliwia łatwe i bezpieczne załączanie zasilania obwodów o znacznie wyższym napięciu pracy, niż napięcie zasilania współpracującego z przekaźnikiem układu elektronicznego. Znacznym ułatwieniem dla konstruktorów urządzeń i prototypów opartych na przekaźnikach są gotowe moduły, wyposażone we wszystkie niezbędne elementy zabezpieczające i obwody sterujące, umożliwiające bezpośrednie podłączenie do wyjść dowolnego mikrokontrolera.
Przekaźnik MPI-S-224-C-4 - cewka 24V, styki 2x 8A/250VAC
Napięcie cewki: 24 V, styki: 5 A / 250 VAC Wymiary: 29 x 12,7 mm, wysokość: 15,7 mm.Zobacz również
W opisach produktów zawierających przekaźniki (lub samych przekaźników jako takich) często można spotkać się z kilkoma parametrami, np. 24V, 230VAC czy też 7A/240VAC. Aby uniknąć przykrych w skutkach błędów, warto zwrócić uwagę na szczegóły, zawarte w dokumentacji technicznej, gdyż żadnej z tych wielkości nie należy przekraczać nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pracy układu - mogłoby to bowiem doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia przekaźnika. Widząc określenie typu "przekaźniki 24V" mamy zwykle do czynienia z elementami, których cewka jest przeznaczona do zasilania napięciem 24V - znacznie wyższe są natomiast parametry prądowo-napięciowe styków przekaźnika, gdyż dokładnie o to chodzi w koncepcji stosowania tych elementów: zadaniem przekaźnika jest bowiem sterowanie obwodem nawet o wysokiej wartości napięcia zasilającego lub prądu obciążenia, za pomocą stosunkowo niskiego napięcia, podawanego przez wyjście współpracującego układu. Istotne znaczenie ma także rodzaj napięcia cewki - niektóre przekaźniki mogą pracować tylko z napięciem stałym (DC), inne - zmiennym (AC). Maksymalne wartości prądu i napięcia styków także zależą od rodzaju przełączanego napięcia - osiągi są znacznie wyższe dla napięcia przemiennego.
W naszej ofercie znajdziesz różnorodne przekaźniki do montażu na płytce drukowanej oraz uniwersalne moduły przekaźnikowe w postaci gotowych urządzeń (wyposażonych we własny sterownik cyfrowy) bądź nakładek i rozszerzeń kompatybilnych z popularnymi platformami deweloperskimi (Arduino, Raspberry Pi, Adafruit Feather i in.). Do zaawansowanych projektów wymagających sterowania kilkunastoma, a nawet kilkudziesięcioma odbiornikami naraz, polecamy rozbudowane karty przekaźnikowe Numato Lab, zawierające 16 lub nawet 32 kanały, sterowane niezależnie za pomocą zintegrowanego sterownika z interfejsem Ethernet. Sprawdź także niewielkie moduły dopuszkowe marki Shelly - idealne do aplikacji inteligentnego domu.