Filtruj według

Producenci
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

WowWee

Przepraszamy za niedogodności.

Roboty edukacyjne – nauka przez zabawę

W każdym wieku wiedzę najszybciej przyswajamy wtedy, gdy stanowi ona dodatek do zajęcia, które autentycznie nas pasjonuje. Zasada ta sprawdza się zwłaszcza w przypadku produktów dla dzieci. Roboty edukacyjne, jako urządzenia wchodzące w interakcje z użytkownikiem, szczególnie mocno angażują najmłodszych i zachęcają, by w zabawie używać wyobraźni oraz kreatywności. Duża część robotów z oferty WowWee umożliwia zdalne sterowanie poprzez aplikację mobilną na smartfona lub tablet. To znakomita okazja, by wprowadzić do zabawy z robotem edukacyjnym dla dzieci elementy nauki programowania. Na przykład w modelu WowWee Minion MiP Turbo Dave sterowanie odbywa się za pośrednictwem aplikacji Coder MIP, w której algorytm działania robota edukacyjnego układa się z gotowych bloczków (co w oczywisty sposób budzi skojarzenia ze schematami blokowymi). Takie rozwiązania czynią urządzenia WowWee robotami edukacyjnymi i predysponują je także dla szkół.

Robot z charakterem

Twórcy robotów WowWee zadbali o to, by stworzone przez nich urządzenia zapewniały użytkownikom wrażenie realnego kontaktu z zabawką. Stąd wyposażenie zabawek w osobowość. Roboty edukacyjne okazują emocje: mogą chętnie włączać się w zabawę, ale mogą też okazywać złość. Dzięki licznym czujnikom reagują na przykład na gesty, dotyk czy też elementy znajdujące się w otoczeniu (przy czym zestaw dostępnych funkcji i interakcji jest zróżnicowany w poszczególnych zestawach WowWee). Sympatię wzbudzają opływowe obudowy, przyjmujące znane użytkownikom kształty – warto wspomnieć tu chociażby o humanoidalnych robotach WowWee Robosapien czy też o słodkich Chippies, kształtem i zachowaniem przypominających psy. Nie ma wątpliwości, że twórcy robotów w każdym aspekcie pamiętali, iż projektują je przede wszystkim dla dzieci.

Rywalizacja i smak zwycięstwa

Wśród urządzeń WowWee znajdziemy zarówno modele skierowane do kilkulatków, jak i zestawy, które zainteresują raczej nastolatków. W tej drugiej grupie warto zwrócić uwagę na WowWee R.E.V. - czyli nową odsłonę samochodzików wyścigowych. W zestawie znajdują się dwa auta – czarne i białe – z niezależnym napędem kół oraz modułem, pozwalającym na określanie położenia dzięki sygnałom GPS. Dwa tryby wielopoziomowej gry pozwalają użytkownikowi WowWee doskonalić swoje umiejętności w rywalizacji z maszyną lub… z innym graczem. Sterowanie każdym z aut z zestawu odbywa się poprzez aplikację na urządzenia mobilne (z systemem iOS lub Android).