Filtruj według
Zastosowanie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (447) Ok Wyczyść
Cena
85 1597
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Oczyszczacze powietrza

Ilość produktów: 3
Loading...

Zestaw filtrów do oczyszczacza powietrza HanksAir V02 - 2szt.

Zestaw dwóch filtrów stosowanych w oczyszczaczu powietrza  HanksAir V02 . Składa się z bawełnianego filtra HEPA oraz filtra węglowego, komórkowego.
Indeks: MOF-12306
Indeks: MOF-12306
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 85,90 zł Cena 85,90 zł
  • Darmowa dostawa

Oczyszczacz powietrza Breeze - Esperanza EHP001

Cichy oczyszczacz powietrza z jonizatorem, lampą UV i czujnikiem zapachów, zapewnia idealnie świeże i czyste powietrze w Twoim domu. Urządzenie to jest idealnym rozwiązaniem...
Indeks: ESP-14061
Indeks: ESP-14061
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
SPRAWDŹ ILOŚĆ
Cena podstawowa 169,00 zł Cena 169,00 zł
  • Darmowa dostawa

Lumeelamp Sterilizer Dual 36F - urządzenie do sterylizacji i dezynfekcji

Urządzenie przeznaczone do sterylizacji i dezynfekcji powierzchni oraz powietrza za pomocą promieniowania UV-C o długości fali 254 nm . Przeznaczone do stosowania zarówno...
Indeks: AKU-18152
Indeks: AKU-18152
Na zamówienie
Oczekiwanie na potwierdzenie daty dostawy
Cena podstawowa 1 597,00 zł Cena 1 597,00 zł
  • Darmowa dostawa

Co powinieneś wiedzieć, zanim kupisz oczyszczacz powietrza?

Najważniejszym elementem każdego urządzenia tego typu są filtry powietrza. Jego oczyszczanie następuje zwykle trzystopniowo: najpierw strumień powietrza przechodzi przez filtr wstępny, gdzie usuwane są największe zanieczyszczenia (kurz, sierść zwierząt etc.). Następnie powietrze przepuszczane jest przez wysokowydajny filtr HEPA, dzięki któremu można pozbyć się drobnych cząsteczek pyłu, a także większości wirusów, roztoczy, bakterii, grzybów, pierwotniaków, pyłków roślin i zarodników. Na koniec powietrze przechodzi przez filtr węglowy, gdzie usuwane są lotne związki organiczne, na przykład nieprzyjemne zapachy czy składniki dymu (jak benzopireny). Miarą wydajności urządzenia jest CADR, czyli przepływ powietrza w metrach sześciennych na godzinę.

Przydatne funkcje

Oczyszczacze powietrza mogą być wyposażone w dodatkowe opcje, takie jak nawilżanie powietrza lub odkażanie przy pomocy specjalnej lampy UV. Bardzo przydatną funkcją jest jonizacja powietrza - urządzenie wytwarza dodatnio naładowane jony, które łączą się z ujemnymi jonami w powietrzu i zapobiegają elektryzowaniu. Wygodna jest również możliwość ustawienia trybu pracy lub włącznika czasowego. Niektóre modele wyposażone są też w czujniki zanieczyszczeń lub zapachów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Każdy oczyszczacz powietrza ma określony obszar wydajności, który wynosi zwykle między 10 m2 a 30 m2. Warto wziąć to pod uwagę, jeżeli chcesz zainstalować urządzenie w większym budynku - wówczas powinno się zamontować kilka egzemplarzy (jeśli działanie ma być skuteczne). Natomiast możliwość wyboru trybu pracy jest ważna szczególnie dla użytkowników wrażliwych na hałas - większa wydajność w oczyszczaniu wiąże się zwykle z głośniejszym działaniem urządzenia. Dlatego w programowalnych modelach można ustawić intensywniejszy tryb pracy na czas, gdy będziesz znajdować się poza pomieszczeniem. Pamiętaj również o regularnej wymianie filtrów - w zależności od wskazań producenta należy do robić co 3 do 12 miesięcy.