Seria minikomputerów jednopłytkowych CubieBoard doczekała się już kilku edycji, z których każda następna wprowadza kolejne dodatki i rozszerzenia, nie tylko pod względem głównych komponentów, ale także układów peryferyjnych czy liczby dostępnych portów USB. Urządzenia z serii CubieBoard to pełnowartościowe komputery, nadające się do szeregu zastosowań – począwszy od amatorskich, a na profesjonalnych skończywszy. W naszym sklepie znajdziesz akcesoria, które znakomicie ułatwią eksperymenty i rozwój aplikacji.
CubieBoard
DVK522 - rozszerzenie do Cubieboard 1/2 - Waveshare 8914
Moduł rozszerzający do minikomputera Cubieboard w wersji 1 lub 2. Posiada możliwość podłączenia między innymi wyświetlaczy dotykowych LCD, modułu kamery, urządzeń UART, SPI,...- EOL
- Darmowa dostawa
Zobacz również
- Sprężone powietrze Esperanza
- Kulki magnetyczne
- Enkodery
- Filamenty PLA Pro
- DŁUGOPISY 3D
- Filamenty smart ABS
- Tablety
- SPRĘZONE POWIETRZE DO CZYSZCZENIA
- Filamenty Refill - bez szpuli
- Lampy zewnętrzne LED
- Akumulatory Li-Fe
- Filamenty TPU i Flex
- Akcesoria do modułów Intel
- Lokalizatory GPS
- Filamenty Silk
- Drukarki 3D Anet
- Android Box Smart TV
- Filamenty Satin
- GŁOŚNIKI PRZENOŚNE
- Filament fluorescencyjne
- Moduły i zestawy Intel
- Drukarki 3D Zortrax
- Modele i pojazdy RC
- Kamery internetowe
- Zestawy startowe Intel
- Ładowarki
- Części zamienne
- Zasilacze 12v 10a
- Worki strunowe
- Książki o Raspberry Pi
- Drukarki i pióra 2D
- Rozszerzenia i nakładki Intel
- Filamenty Zortrax
- Drony Syma
- Moduły dźwiękowe Arylic
- Banana Pi
- Czujniki i alarmy
- Hexbug - zabawki
- Dzwonki i wizjery
- Siłowniki liniowe
- Oświetlenie LED
- Sygnalizatory LED
- Drukarki 3D Dobot
- Drony DJI Mavic - akcesoria i drony
- Klimatyzacja i ogrzewanie
- Drony DJI Mavic
- Zegarki SmartWatch
- Drukarki 3D MakerPi
- Drony DJI Phantom
- SMD 1206
- LittleBits
- Drony DJI Inspire
- Drukarki 3D Artillery
- Raspberry Pi 2B+
- Drukarki 3D Urbicum
- KONDENSATORY SMD
- Drukarki 3D Goofoo
- Drukarki 3D ATMAT
- Spresense Sony
- KONDENSATORY SMD
- Drukarki 3D Makeblock
- Sterowniki oświetlenia AST
- Coolseer - automatyka domowa
- WALIZKI NA DRONA
- Orange Pi
- WowWee
- Exta Free - czujniki i moduły
- Rock Pi
- AMK - automatyka i sterowanie
CubieBoard 1 i CubieBoard 2
Począwszy od pierwszej edycji, minikomputery CubieBoard wyróżnia kilka elementów, które nadają im funkcjonalność znaną z „dużych” komputerów. Jednym z nich jest złącze SATA, umożliwiające wykorzystanie pełnowymiarowych dysków twardych, dzięki czemu użytkownik nie jest związany koniecznością stosowania karty micro SD. Moduł w wersji pierwszej bazował na procesorze AllWinner A10, taktowanym częstotliwością 1 GHz, zaś w wersji drugiej na jego miejscu pojawił się dwurdzeniowy AllWinner A20. Obydwa urządzenia zostały wyposażone między innymi w gniazdo Ethernet, dwa porty USB A, złącze HDMI oraz obszerne złącza GPIO, pozwalające dołączyć do minikomputera zewnętrzne rozszerzenia i akcesoria, np. moduły sterujące czy czujniki.
Platforma do zastosowań profesjonalnych
Moduły CubieBoard, dzięki licznym złączom i układom peryferyjnym, stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, poszukujących niewielkiego komputera nadającego się do wymagających aplikacji. W zależności od potrzeb, CubieBoard 2 można nabyć w wersji wyposażonej w jeden lub dwa sloty kart micro SD, co jest rozwiązaniem unikalnym w tej klasie urządzeń. Choć CubieBoard może pracować jako zwykły komputer biurowy, jego możliwości można znacznie rozszerzyć – warto wykorzystać dedykowane akcesoria, spośród których szczególnie ciekawym wyborem będzie płytka DVK522 firmy Waveshare. Dzięki dostępnym rozszerzeniom wykorzystasz w pełni duży potencjał tych minikomputerów.
Zbuduj własną płytę główną!
Moduł DVK522 to uniwersalna platforma uruchomieniowa, wyposażona w dwa złącza, pasujące rozstawem do goldpinów GPIO, w które wyposażone są wszystkie minikomputery CubieBoard 1 i 2. Na płycie, oprócz goldpinów dublujących połączenia złączy GPIO, znajdziemy szereg złączy audio i wideo (wyjście CVBS oraz VGA, złącze kamery i trzy złącza zapewniające współpracę z różnymi typami wyświetlaczy LCD wyposażonymi w rezystancyjne i pojemnościowe touchpanele), wyprowadzone „na gotowo” interfejsy szeregowe (1-Wire, SPI, I2C, UART) oraz sloty, akceptujące moduły radiowe ZigBee oraz shieldy Arduino. Na płycie znalazło się miejsce dla konwertera USB-UART (PL2303TA), zegara RTC z baterią podtrzymującą zasilanie, buzzera oraz szeregu diod LED. Konfigurację można ustalić za pomocą kilkunastu zworek, łączących akcesoria i urządzenia zamontowane na płycie z odpowiednimi liniami minikomputera.