Filtruj według
Cena
59 59
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (529) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kable 2 żyłowe

Ilość produktów: 1
Loading...

Przewód alarmowy CCS YTDY 2 żyłowy 0,5 mm - 100mb

Dwu-żyłowy  przewód  alarmowy CCS, posiada żyły wykonane ze stali, miedziowane, jednodrutowe i izolację w postaci osłony polwinitowej. Przewód ma długość  100 m . Przekrój...
Indeks: KAB-03139
Indeks: KAB-03139
Oczekiwanie na dostawę
Towar w trakcie przyjęcia - dostępny w ciągu kilku dni
Cena podstawowa 69,00 zł Cena 69,00 zł
  • Darmowa dostawa

Elektryczne parametry okablowania

Okablowanie urządzeń elektrycznych i elektronicznych stanowi bardzo ważny element i to zarówno z punktu widzenia niezawodności oraz bezpieczeństwa, jak i oczekiwanej od sprzętu funkcjonalności. Do najważniejszych parametrów kabli należy maksymalne napięcie pracy, określające zwykle graniczne napięcie, jakie może panować pomiędzy dwoma dowolnie wybranymi przewodnikami (w przypadku kabli wielożyłowych), choć w niektórych przypadkach określa się osobno napięcie np. między żyłami wewnętrznymi, a osobno - pomiędzy którąś z żył, a ekranem (jeżeli dany przewód jest w niego wyposażony). Kolejnym kluczowym parametrem jest przekrój poprzeczny przewodu, a ściślej rzecz ujmując - pole tegoż przekroju. W tym przypadku można spotkać się z kilkoma sposobami zapisu - w Polsce najczęściej mamy do czynienia z oznaczeniem w systemie metrycznym, np. 0.5 mm^2 - warto dodać, że nie należy mylić tej wartości ze średnicą przewodu, którą można obliczyć na podstawie wzoru na pole koła. Dokumentacje amerykańskie korzystają natomiast z systemu AWG (American Wire Gauge), w którym każda wartość (np. 28AWG) odpowiada konkretnemu, standardowemu przekrojowi przewodnika. W przypadku przewodów sygnałowych czy koncentrycznych producenci podają ponadto także pojemność, przypadającą na jeden metr bieżący kabla.

Parametry mechaniczne i środowiskowe kabli

Oprócz elektrycznych właściwości kabli, nie mniej ważne są także ich parametry mechaniczne. W opisach katalogowych można najczęściej znaleźć takie wielkości, jak średnica zewnętrzna przewodu (tj. mierzona po wspólnej izolacji) czy minimalny promień gięcia (wpływający na możliwości w zakresie układania kabla w korytkach, peszlach czy też wewnątrz obudowy urządzenia). Wybierając przewód do pracy w trudnych warunkach (np. w ziemi czy na zewnątrz budynków, na wolnym powietrzu) należy zwracać uwagę na zakres temperatur pracy oraz odporność na wilgoć. Niektóre rodzaje przewodów są bowiem dostosowane do pracy w niekorzystnych środowiskach (duże wahania temperatur, wpływ wilgoci i wody, promieniowanie ultrafioletowe, czy też niektóre związki chemiczne) - a zastosowanie nieodpowiedniego kabla może szybko doprowadzić do uszkodzenia jego izolacji, co zawsze stanowi ryzyko dla użytkowników i/lub systemu, w którym ów kabel pracuje.