Filtruj według
Cena
10 13
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Sprężone powietrze Esperanza

Ilość produktów: 2
Loading...

Sprężone powietrze Esperanza ES118 - spray 600ml

Sprężone powietrze w sprayu. Pozwala na usuwanie kurzu i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Pojemność wynosi 600 ml.
4.9 (12)
Indeks: CHE-04315
Indeks: CHE-04315
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 12,90 zł Cena 12,90 zł
  • Darmowa dostawa

Sprężone powietrze Esperanza ES103 - spray 400ml

Sprężone powietrze w sprayu. Pozwala na usuwanie kurzu i innych zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc. Pojemność wynosi 400 ml.
4.9 (6)
Indeks: CHE-04203
Indeks: CHE-04203
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 10,90 zł Cena 10,90 zł
  • Darmowa dostawa

Sprężone powietrze do czyszczenia elektroniki

Urządzenia i komponenty elektroniczne cechują się dużą wrażliwością na różne czynniki, takie jak wilgoć czy wiele środków chemicznych. Z tego powodu utrzymanie ich w czystości może być utrudnione, ponieważ mycie w tradycyjny sposób czy czyszczenie przy pomocy ogólnodostępnych detergentów nie wchodzi w rachubę. Jednocześnie elementy te często gromadzą na sobie lub w swoim wnętrzu dużą ilość zanieczyszczeń, które negatywnie wpływają na komfort korzystania z urządzeń, a często również na ich prawidłowe działanie (na przykład w przypadku układów chłodzenia). Dlatego należy zadbać o utrzymanie elektroniki w czystości, jednak pamiętając o zastosowaniu w tym celu odpowiednich środków. Jednym z najpopularniejszych, najbardziej bezpiecznych i efektywnych rozwiązań jest zastosowanie sprężonego powietrza w sprayu. Jest ono dostępne w formie aerozolu znajdującego się w wygodnych w obsłudze puszkach o różnej objętości i pozwala łatwo wyczyścić trudno dostępne miejsca przy pomocy strumienia powietrza pod wysokim ciśnieniem. W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór produktów tego rodzaju, w tym sprężone powietrze cenionej polskiej marki Esperanza.

Jak korzystać ze sprężonego powietrza?

Czyszczenie elektroniki przy pomocy sprężonego powietrza w puszce jest bardzo proste. Proces nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań – wystarczy wyłączyć urządzenie i odczekać, aż całkowicie ostygnie (czyszczone fragmenty nie mogą być rozgrzane). Przed rozpoczęciem czynności należy odbezpieczyć puszkę i sprawdzić, czy po naciśnięciu spustu powietrze wylatuje z niej pod odpowiednim ciśnieniem. Nie należy potrząsać puszką przed użyciem! Następnie można rozpocząć usuwanie zanieczyszczeń poprzez nakierowywanie strumienia powietrza na poszczególne elementy, zaczynając od najbardziej wewnętrznych części (kurz będzie osadzał się na zewnątrz). Należy uważać, by nie aplikować sprężonego powietrza ze zbyt małej odległości (w szczególności na ruchome fragmenty), ponieważ może to skutkować ich przesunięciem lub uszkodzeniem. Bezpieczna odległość wynosi zazwyczaj około 20 cm. Powinno się też unikać dłuższego kierowania strumienia w to samo miejsce lub zbyt długich serii, ponieważ obniżająca się temperatura gazu może prowadzić do jego skraplania na elementach elektronicznych. Warto pamiętać również o kilku zasadach bezpieczeństwa, przede wszystkim o niekierowaniu sprężonego powietrza na twarz i oczy oraz unikaniu bezpośredniego wdychania gazu – produkty są neutralne chemicznie dla elektroniki, jednak wysokie ciśnienie i dodatki wchodzące w skład powietrza w sprayu (m.in. propan i butan) mogą powodować podrażnienie delikatnych części ciała, a nawet uszkodzenie rogówki.

Zaufaj marce Esperanza

W tej kategorii oferujemy sprężone powietrze Esperanza. Jest to polska marka o renomie i szerokiej ofercie, w której skład wchodzą urządzenia RTV i AGD, akcesoria elektroniczne, artykuły gamingowe, zabawki, sprzęt komputerowy i audio, wyposażenie biurowe oraz wiele innych produktów, w tym wiele propozycji związanych z czyszczeniem i konserwacją elektroniki. Firma cieszy się dużym uznaniem wśród użytkowników, a jej znakami rozpoznawczymi są staranne wykonanie produktów, znakomita obsługa klienta i świetny stosunek ceny do jakości. Produkty marki Esperanza dostępne są w wielu sklepach na całym świecie, a ich szeroki wybór znajdziesz także na naszej stronie.

Produkty, które znajdziesz w tej kategorii

W tym dziale znajdziesz sprężone powietrze Esperanza przeznaczone do czyszczenia urządzeń i komponentów elektronicznych oraz innych trudno dostępnych miejsc (na przykład znajdujących się wewnątrz samochodu). Oferta obejmuje puszki o pojemności 400 ml oraz 600 ml. W pozostałych kategoriach oferujemy także sprężone powietrze od innych producentów. Pamiętaj, że produkt to aerozol, który jest skrajnie łatwopalny, dlatego należy trzymać go z dala od nagrzanych powierzchni, źródeł iskrzenia lub otwartego ognia oraz w miejscu, które nie jest narażone na bezpośrednie działanie światła słonecznego.