Filtruj według
Cena
43 44
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Lego Mindstorms EV3

Ilość produktów: 1
Loading...

Moduł WiFi Nano USB N150 v2 - Edimax

Adapter WiFi USB Edimax N150 v2 pracuje z prędkością do 150 Mb/s w standardzie 802.11b/g/n. 
5.0 (2)
Indeks: ROB-04703
Indeks: ROB-04703
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 43,90 zł Cena 43,90 zł
  • Darmowa dostawa

Lego Mindstorms EV3: obudź w sobie inżyniera!

Nieprzypadkowo z LEGO Mindstorms EV3 korzystają nie tylko młodzi adepci sztuki inżynierskiej, ale nawet szkoły i wyższe uczelnie techniczne w laboratoriach automatyki i robotyki. Siła tej platformy tkwi w jej uniwersalności. Początkujący mogą skorzystać z wygodnego, graficznego środowiska programowania i budować własne algorytmy sterowania z użyciem kolorowych bloczków łączonych z równą łatwością, jak zwykłe puzzle – tyle, że na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Aby rozpocząć swoją przygodę z techniką i budować własne roboty LEGO, młodzi programiści nie potrzebują wiedzy z zakresu składni języków programowania i zawiłości związanych z typami danych, użyciem bibliotek czy operatorów logicznych. Z drugiej strony, starsi konstruktorzy i studenci uczelni wyższych mogą wykorzystać LEGO Mindstorms EV3 do szybkiego prototypowania i testowania bardziej złożonych aplikacji, pisanych z użyciem języka Python w trybie konsolowym. W internecie dostępne są szczegółowe instrukcje przydatne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od stopnia ich zaawansowania.

Czujniki i efektory, czyli jak zbudować robota

Każdy robot składa się zasadniczo z trzech rodzajów elementów:

  • czujników, czyli elementów odpowiedzialnych za wykrywanie i pomiar parametrów otoczenia lub własnego stanu (np. położenia segmentów ramienia lub prędkości kół napędowych),
  • efektorów, czyli elementów wykonawczych (np. silników napędowych, serwomechanizmów sterujących ramieniem lub chwytakiem) oraz
  • kontrolera – sterownika odpowiedzialnego za przetwarzanie sygnałów z czujników i podejmowanie na bieżąco decyzji dotyczących sterowania efektorami.

W zestawach LEGO Mindstorms EV3 znajdziesz, oprócz prostych elementów mechanicznych, także wszystkie potrzebne czujniki – koloru, położenia względem ziemi, odległości, światła czy dotyku, efektory – silniki w różnych rozmiarach oraz kontroler – serce całego systemu. Otrzymasz oczywiście także obszerne instrukcje, ułatwiające rozpoczęcie pracy. Inteligentne roboty LEGO nie mogą się doczekać, aż je zbudujesz!

Moc dodatków dla małych i wielkich potrzeb

Nasz sklep oferuje, oprócz zestawów LEGO Mindstorms EV3, także dodatkowe elementy pozwalające na budowę jeszcze większych i bardziej skomplikowanych modeli. Zestaw dodatkowych klocków 45560 dostarczy Ci niezbędnych kół, opon, zębatek, osi, wałków i innych elementów, których w robotycznej pracowni nie ma prawa zabraknąć. A jeśli któryś element się zagubił w ferworze pracy – nie martw się, mamy zestawy części zamiennych, których niska cena ani na moment nie zatrzyma Twoich zmagań z nowym robotem LEGO. Mamy także zestawy LEGO Education, doskonałe dla młodszych konstruktorów, którzy dzięki LEGO będą mogli poznać tajniki odnawialnych źródeł energii.

Lego Mindstorms EV4?

Na ten moment nie ma żadnych pewnych informacji na temat kolejnej wersji popularnych robotów edukacyjnych Lego. Wersja Lego Mindstorms EV4 to na ten moment marzenia fanów i niepotwierdzone plotki. Kiedy tylko nowe urządzenia pojawią się na rynku na pewno znajdą się w ofercie naszego sklepu.

Lego Mindstorms EV3 - FAQ

Lego Mindstorms EV3 to popularna seria „robotycznych” klocków edukacyjnych znanej duńskiej marki, wprowadzona na rynek w 2013 jako następca linii NXT. Obecnie nie ma jeszcze żadnych oficjalnych informacji na temat kolejnej wersji platformy, czyli spodziewanej przez fanów EV4.

Kontroler Lego Mindstorms EV3 może być programowany w dedykowanym środowisku graficznym marki LEGO lub w jednym ze standardowych języków programowania – Python lub C. Producent udostępnił gotowe środowiska programistyczne oraz specjalny firmware, który wystarczy wgrać na kartę microSD współpracującą z kontrolerem.

Lego Mindstorms to niezwykle popularna platforma edukacyjna do nauki mechaniki, elektroniki, programowania i robotyki, obejmująca – oprócz konwencjonalnych elementów konstrukcyjnych marki LEGO – także rozmaite elektroniczne czujniki i napędy, specjalny minikomputer oraz bogate środowisko programistyczne.