Filtruj według
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Sprężone powietrze do czyszczenia klawiatury

Nie widzisz produktów? Napisz do nas na biuro@botland.com.pl

Sprężone powietrze do klawiatury

Klawiatura komputerowa czy wnętrze komputera stacjonarnego, a także inne układy i części elektroniczne często ulegają zabrudzeniom. Może się to zdarzyć między innymi na skutek niewłaściwego użytkowania (na przykład spożywania posiłków w zbyt bliskim sąsiedztwie elektroniki), ale także z powodu naturalnego gromadzenia się pyłu czy kurzu.

Niestety, urządzenia elektroniczne sprawiają wiele problemów w utrzymaniu w czystości – często składają się z drobnych elementów i mają wiele zakamarków, które sprzyjają gromadzeniu się zanieczyszczeń, co bardzo utrudnia dokładne wyczyszczenie. Natomiast obecność wody lub detergentów może łatwo uszkodzić delikatne fragmenty sprzętów elektronicznych, dlatego tradycyjne metody mycia lub czyszczenie chemiczne nie wchodzą w rachubę. Sprężone powietrze doskonale nadaje się do bezpiecznego czyszczenia elektroniki i efektywnego czyszczenia komputera (nawet do usuwania kurzu znajdującego się w trudno dostępnych miejscach).

Bezpiecznie czyszczenie sprężonym powietrzem

Najbezpieczniejszym sposobem utrzymania w czystości klawiatury, układów chłodzenia i innych delikatnych elementów urządzeń jest wykorzystanie sprężonego powietrza w sprayu. Taki produkt umożliwia precyzyjne oczyszczenie z kurzu, pyłu i okruchów, jednocześnie nie narażając elektroniki na uszkodzenie pod wpływem wody albo detergentów. Należy jednak zaznaczyć, że sprężone powietrze w sprayu nie może być używane ze zbyt bliskiej odległości od czyszczonych elementów, powierzchni lub innych sprzętów elektronicznych.

Jak korzystać ze sprężonego powietrza w sprayu?

Sprężone powietrze do czyszczenia klawiatury w sprayu jest intuicyjne w użyciu – po odbezpieczeniu opakowania wystarczy skierować dyszę na miejsce, które chcesz oczyścić, a następnie nacisnąć spust i kierować strumień powietrza na kolejne fragmenty czyszczonego elementu. Należy pamiętać o kilku podstawowych środkach bezpieczeństwa: przede wszystkim nie powinno kierować się gazu w stronę twarzy, dróg oddechowych lub oczu (może to spowodować podrażnienie na skutek mechanicznego urazu lub w związku z chemicznymi dodatkami obecnymi w sprężonym powietrzu).

Podczas rozprężania dochodzi do znacznego spadku temperatury puszki, dlatego zawsze należy korzystać z produktu w pozycji pionowej oraz dbać, by nie kierować strumienia zbyt długo w jedno miejsce (może to prowadzić do skroplenia się gazu pod wpływem niskiej temperatury, co grozi uszkodzeniem niektórych delikatnych komponentów elektronicznych). Warto też pamiętać, że podczas czyszczenia elementy nie mogą być rozgrzane, dlatego przed rozpoczęciem czynności dobrze jest odczekać aż klawiatura, komputer czy inny sprzęt całkowicie ostygnie. Sprężone powietrze znajduje zastosowanie do usuwania kurzu i pyłu. Dodatkowo pozwala bezpiecznie usuwać inne zanieczyszczenia. W kategorii chemii oprócz sprężonego powietrza można również znaleźć smary i oczyszcze, pasty i taśmy termoprzewodzące, lakiery ochronne i wiele więcej.

Jakie produkty znajdziesz w tej kategorii?

W tym dziale znajdziesz sprężone powietrze do czyszczenia klawiatury od różnych producentów – między innymi takich marek jak Esperanza, Blow czy Art. Produkt jest dostępny w wygodnej formie sprayu umieszczonego wewnątrz puszek o pojemności 400 ml lub 600 ml.

Wszystkie warianty zapewniają proste i skuteczne działanie, a sprężone powietrze jest pozbawione zapachu oraz neutralne chemicznie dla czyszczonej elektroniki. Taki sposób pozbywania się zanieczyszczeń pozwala również uniknąć powstawania nieestetycznych smug, plam i zacieków, które mogłyby pojawić się podczas mycia tradycyjnymi metodami lub czyszczenia chemicznego.

Skrajnie łatwopalny aerozol do czyszczenia elektroniki jest niebezpieczny w użytkowaniu, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem jest sprężone powietrze.