Filtruj według
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Cena
95 96
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Netronix - moduły RFID

Ilość produktów: 1
Loading...

Czytnik naścienny RFID MW-UDG - 125kHz - szary

Netronix MD-UDG  to naścienny czytnik RFID pozwalający na bezstykowe odczytywanie danych z transponderów Unique . Transpondery tego rodzaju wyposażone są w zapisane na stałe,...
Indeks: NEX-21599
Indeks: NEX-21599
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 122,90 zł Cena 95,86 zł
  • Wyprzedaż!
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Krótki przegląd pasm RFID

Warto wiedzieć, że stosowane dziś systemy zbliżeniowe różnią się rodzajem zastosowanej technologii, nawet jeśli na pierwszy rzut oka działają i wyglądają tak samo. Podstawowa różnica, która determinuje zastosowane elementy – w tym anteny RFID, scalone nadajniki i odbiorniki (tagi) – leży w wykorzystywanym zakresie częstotliwości. Obecnie w użyciu są trzy standardy: 125 kHz (inaczej zwany LF od ang. Low Frequency), 13,56 MHz (HF) oraz 865-868 MHz (UHF). Pierwszy z nich można spotkać najczęściej w systemach kontroli dostępu w budynkach biurowych, urzędach czy szpitalach, a także w… systemach tzw. „czipów”, służących do identyfikacji zaginionych zwierząt domowych. Drugi stanowi podstawę wszelkiego rodzaju terminali i kart płatniczych, często można go także znaleźć w urządzeniach elektronicznych, korzystających z NFC (np. w telefonach komórkowych). Trzeci zakres częstotliwości, pokrywający się zresztą z popularnym w Europie fragmentem nielicencjonowanego pasma radiowego ISM, jest wykorzystywany do odczytu na dużą odległość (np. w zawodach sportowych – do pomiaru czasu zawodników).

Moduły RFID marki Netronix w ofercie Botland

Marka Netronix oferuje wygodne w użyciu moduły RFID, pozwalające w prosty sposób zintegrować technologię identyfikacji krótkozasięgowej we własnym urządzeniu. Moduł RFID NANO-MS jest przeznaczony do montażu powierzchniowego, bezpośrednio na płycie drukowanej docelowego urządzenia – umożliwiają to półotwarte pady, znajdujące się na wszystkich czterech krawędziach płytki modułu. Jej wymiary to zaledwie 17,5 x 17,5 x 3 mm, zatem można zastosować ją bez trudu także w urządzeniach przenośnych, dysponujących niewielką ilością miejsca wewnątrz obudowy. Moduł wspiera komunikację w paśmie 13,56 MHz, wykorzystując transpondery typu MIFARE S50, S70, U.L i wiele innych. Do komunikacji z procesorem nadrzędnym służą interfejsy szeregowe: I2C, SPI oraz UART, obsługujący zewnętrzne konwertery RS485. Moduł RFID NANO-US – o równie małych wymiarach – służy natomiast do odczytu transponderów o częstotliwości nośnej 125 kHz – w tym Uniqe, Q5, HID czy Hitag-1/2/S. W ofercie firmy znalazły się też specjalne anteny RFID.

Gotowe urządzenia

Firma Netronix oferuje także bogaty zestaw gotowych urządzeń, umożliwiających budowę systemów kontroli dostępu. Do podstawowych elementów takich systemów należą czytniki naścienne RFID, stosowane najczęściej w pobliżu ościeżnicy drzwi, których otwarcie ma być sterowane przez system. Przykładowo, czytnik naścienny RFID UW-R4G – 13,56MHz obsługuje różnorodne standardy MIFARE, a dane transmituje do kontrolera nadrzędnego za pomocą interfejsu RS485, kompatybilnego z autorskim protokołem opracowanym przez firmę Netronix – NACS (Netronix Access Control System). Może także pracować w trybie MODBUS RTU. Moduł RFID UW-MDN korzysta natomiast z popularnego interfejsu 1-Wire, emulując układy firmy Dallas z serii DS1990. W naszej ofercie znajdziesz także specjalne konwertery, umożliwiające integrację elementów systemu kontroli dostępu z siecią LAN – konwertery Ethernet-RS485 (model COTER-E4I) oraz Ethernet-CAN (COTER-EC – model kompatybilny z protokołem NACS).