Filtruj według
Zastosowanie
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (528) Ok Wyczyść
Cena
42 95
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Dzwonki i wizjery

Ilość produktów: 4
Loading...

Dzwonek bezprzewodowy - Xblitz Kinetic

Najnowszej generacji dzwonek z przyciskiem bezprzewodowym nie wymagają stałego zasilania ani baterii. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii zamiany energii mechanicznej...
Indeks: KGK-09973
Indeks: KGK-09973
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 95,00 zł Cena 95,00 zł
 • EOL
 • Darmowa dostawa

Eura-tech Eura WDP-33A3 Acapella - dzwonek bezprzewodowy - bateryjny

Najnowszej generacji dzwonek z przyciskiem bezprzewodowym. Moduły komunikują się ze sobą w częstotliwości 433 MHz. Dzwonek zasilany jest przez 2 baterie AA, a przycisk przez 1...
Indeks: EUR-14028
Indeks: EUR-14028
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 42,90 zł Cena 42,90 zł
 • EOL
 • Darmowa dostawa

Zamel Calipso ST-980 - dzwonek bezprzewodowy - bateryjny

Dzwonek Zamel Calipso ST-980 z bezprzewodowym przyciskiem, który może służyć jak tradycyjny dzwonek do drzwi bez doprowadzenia dodatkowych przewodów zasilających. Przycisk...
Indeks: ZML-17518
Indeks: ZML-17518
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 59,90 zł Cena 59,90 zł
 • EOL
 • Darmowa dostawa

Exta Free - Radiowy nadajnik dzwonkowy - RND-01

Radiowy nadajnik dzwonkowy RND-01  należący do systemu Exta Free. Posiada jeden przycisk, który wysyła sygnał do kontrolera. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie dźwięku na...
Indeks: EXT-12738
Indeks: EXT-12738
Produkt wycofany
Niedostępny
Cena podstawowa 79,90 zł Cena 79,90 zł
 • EOL
 • Darmowa dostawa

Dzwonki i wizjery

W tej kategorii dostępne są dzwonki bezprzewodowe (zasilane na baterie oraz z wyprowadzeniami przewodowymi), wizjery elektroniczne oraz wideofony. Oferujemy także innowacyjne rozwiązanie, jakim jest dzwonek bezbateryjny. W urządzeniu tym energia mechaniczna powstająca przy wciśnięciu przycisku na nadajniku jest zamieniana na energię elektryczną, a następnie na sygnał elektromagnetyczny, który zostaje przesłany do zasilanego sieciowo odbiornika i uruchamia alarm. Dzięki takiemu urządzeniu nigdy nie trzeba wymieniać baterii w nadajniku.

Dzwonek, domofon, wizjer i wideofon

Choć nazewnictwo nie jest jednoznaczne we wszystkich sklepach, zazwyczaj można podzielić urządzenia z tej grupy na cztery podstawowe rodzaje:

 • Dzwonki: po wciśnięciu przycisku na nadajniku sygnał (elektryczny lub radiowy, w zależności od typu dzwonka) jest przekazywany do odbiornika, gdzie uruchamia alarm dźwiękowy i/lub świetlny. Nie ma możliwości sterowania ryglem drzwi ani komunikowania się z osobą przy nadajniku.
 • Domofony: istnieje możliwość komunikacji głosowej między osobami przy nadajniku i odbiorniku, a także (zazwyczaj) opcja otwarcia rygla drzwi z poziomu odbiornika. Często istnieje też możliwość otwarcia drzwi z zewnątrz po wpisaniu odpowiedniego kodu.
 • Wizjery (z kamerą): odpowiednik zwykłego wizjera optycznego, jednak zamiast soczewki w drzwiach umieszczona jest kamera, a wewnątrz mieszkania - ekran. Nie ma możliwości komunikacji głosowej.
 • Wideofony: istnieje możliwość komunikacji głosowej, a osoba odbierająca połączenie widzi obraz z kamery znajdującej się przy nadajniku. Zazwyczaj dostępna jest opcja otwarcia rygla z poziomu odbiornika lub po wpisaniu odpowiedniego kodu na nadajniku (zwykle tak zwanej kasecie zewnętrznej, czyli elemencie łączącym mikrofon, głośnik, kamerę, szyfrator etc.).

Jaki model wybrać?

Jeżeli potrzebujesz zwykłego sygnalizatora, który będzie informował Cię o przyjściu gości, najprostszym i najtańszym rozwiązaniem będzie dzwonek bezprzewodowy. Bardziej kompleksową i wygodniejszą opcją jest zestaw wideofonowy, który umożliwi Ci podgląd przy pomocy kamery, obustronną komunikację głosową oraz zdalne otwieranie drzwi. Dzwonki i wizjery wykorzystuje się nie tylko jako element kontroli dostępu do mieszkania, ale także w innych sytuacjach - na przykład podczas opieki nad chorą osobą. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie lekki i niedrogi dzwonek bezprzewodowy. Bez względu na planowane zastosowanie, warto zwrócić uwagę na zasięg wybranego modelu - zwłaszcza, jeżeli planujesz użytkować urządzenie na dużym terenie (na przykład umieścić odbiornik w domu, a nadajnik przy furtce do ogrodu).