Filtruj według
Cena
13 14
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (533) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Zasilanie - BeagleBone

Ilość produktów: 1
Loading...

Zasilacz impulsowy 5V/2,5A - wtyk DC 5,5/2,5mm

Stabilizowany zasilacz sieciowy. Zasilanie sieciowe: 110 - 240 V. Napięcie wyjściowe: 5 V DC. Prąd wyjściowy: 2,5 A.
4.9 (56)
Indeks: ZAS-01364
Indeks: ZAS-01364
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 13,90 zł Cena 13,90 zł
  • Darmowa dostawa

Jakie zasilanie wybrać dla BeagleBone?

Producent zaleca zasilanie płytki za pomocą źródła energii o mocy co najmniej 6 W, co odpowiada prądowi 1,2 A przy napięciu zasilania równym 5 V. Zalecane jest jednak źródło o mocy co najmniej 10 W, czyli wydajności prądowej 2 A. Rzeczywisty pobór prądu zależy od wielu czynników, takich jak aktualnie wykorzystywana moc obliczeniowa czy ilość danych transmitowanych pomiędzy kartą pamięci, a procesorem. Jednak w najczęściej spotykanych konfiguracjach największy udział w sumarycznym poborze mocy ma prąd pobierany przez urządzenia podłączone do portów USB i złączy GPIO płytki. W przypadku modułów współpracujących z BeagleBone za pośrednictwem złączy typu goldpin, oprócz prądu zasilania należy wliczyć też ewentualne prądy wyjściowe poszczególnych linii GPIO – np. jeżeli do wybranych linii zostały podłączone diody LED.

Zasilanie BeagleBone przez micro USB

To zdecydowanie najbardziej popularne rozwiązanie, znane z innych minikomputerów – m.in. Raspberry Pi. Jeżeli zdecydujesz się na zasilanie BeagleBone poprzez port micro USB, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w naszej ofercie, oprócz świetnego zasilacza USB z dwoma gniazdami USB A, znajdziesz również mocne powerbanki o pojemnościach od 5000 mAh do ponad 10000 mAh. Wykorzystując powerbank jako zasilanie dla BeagleBone możesz cieszyć się pracą minikomputera przez kilka godzin bez konieczności podłączania do zasilacza sieciowego, nawet przy znacznym obciążeniu.

Zasilanie przez gniazdo DC 2,1/5,5 mm

Drugą opcją zasilania BeagleBone jest użycie zasilacza sieciowego z okrągłym wtykiem DC o średnicy zewnętrznej 5,5 mm oraz wewnętrznej 2,1 mm. Jest to jeden z dwóch najbardziej popularnych na świecie typów gniazd zasilania stałoprądowego. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na polaryzację wtyku, bowiem nie wszystkie zasilacze dostępne na rynku mają połączenie odpowiednie dla BeagleBone. Wybierając dostępny w naszym sklepie nie musisz martwić się o szczegóły – dobraliśmy odpowiedni model, który możesz bezpiecznie podłączyć do BeagleBone od razu po wyjęciu z opakowania.