Filtruj według
Cena
2213 6449
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Drukarki 3D Flsun

Ilość produktów: 4
Loading...

Drukarka 3D - Flsun V400

Flsun V400 to innowacyjna drukarka 3D o konstrukcji typu delta , drukująca w niesamowicie szybkim tempie, bo z prędkością aż 400 mm/s , co sprawia, że w porównaniu z innymi...
4.8 (5)
Indeks: FLN-22115
Indeks: FLN-22115
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 3 349,00 zł Cena 3 349,00 zł
  • Darmowa dostawa

Drukarka 3D - Flsun SR

SR to jeden z flagowych modeli marki Flsun, która zajmuje się produkcją drukarek 3D. Dzięki zastosowaniu kinematyki ruchu Delta , umożliwia wykonywanie wydruków z prędkością...
5.0 (2)
Indeks: FLN-21277
Indeks: FLN-21277
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 2 459,00 zł Cena 2 213,10 zł
  • Obniżka
  • Darmowa dostawa
  • Promocja

Drukarka 3D - Flsun S1

Superszybka drukarka 3D o konstrukcji typu delta od firmy Flsun. Może ona osiągać prędkość nawet do 1200 mm/s i oferuje pole robocze o wymiarach  320 x 430 mm . Została...
Indeks: FLN-24437
Indeks: FLN-24437
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 5 szt. zaplanowana na 2024-07-09
Cena podstawowa 6 449,00 zł Cena 6 449,00 zł
  • Nowość!
  • Darmowa dostawa

Drukarka 3D - Flsun T1

Innowacyjna drukarka 3D o konstrukcji typu  delta od firmy Flsun potrafiąca osiągać prędkość nawet do 1000 mm/s . Posiada elegancką, całkowicie metalową konstrukcję, która...
Indeks: FLN-24438
Indeks: FLN-24438
Oczekiwanie na dostawę
Dostawa 10 szt. zaplanowana na 2024-07-09
Cena podstawowa 2 579,00 zł Cena 2 579,00 zł
  • Nowość!
  • Darmowa dostawa

Drukarki FISun o systemie Delta

Dzięki systemowi ruchu delta głowica drukująca jest zamontowana na trzech równych osiach poziomych wokół okrągłego stołu roboczego za pomocą trzech ramion. Przy każdym ruchu drukarki, wszystkie trzy osie, zwane tutaj zwykle A, B i C, muszą zostać przesunięte. Za tym stoi stosunkowo prosta matematyka oparta na twierdzeniu Pitagorasa dla trójkąta prostokątnego i jego przyprostokątnych i przeciwprostokątnej, co przekłada się na szybkie i interesujące do obserwowania ruchy. Niemniej jednak w przypadku sprzętu obliczeniowego w drukarkach 3D równania ruchu nie są łatwe do rozwiązania, ponieważ dla każdego ruchu należy narysować kilka pierwiastków kwadratowych. Dlatego w przypadku robotów liniowych delta przede wszystkim oprogramowanie układowe zostało odpowiednio dostosowane do sprzętu.

Konfiguracja drukarek FlSun

FlSun QQ-S Pro jest niezwykle szybki w konfiguracji. Po włożeniu sześciu srebrnych stalowych osi do ramion głowicy drukującej i podstawy zakładana jest górna płyta końcowa. Tutaj wszystko pasuje, a montaż jest łatwy. Kolejne połączenia kablowe są również opisane w instrukcji w łatwy do zrozumienia sposób. Widać, że montaż drukarki 3D jest prosty, ale dobry. Po mniej niż pół godzinie wszystkie elementy są na swoim miejscu, a ostatnia śruba jest na swoim miejscu. Fakt, że do całego montażu wystarczy tylko jeden rodzaj śruby, eliminuje potrzebę szukania. Wszystkie niezbędne śruby znajdują się w torbie na suwak, a w drugiej są zapasowe śruby, jeśli którejś zaginie.

Flsun Highspeed V1.0 to niewielka modyfikacja MKS Robin Mini, a także działa natywnie na tym samym oprogramowaniu MKS 2.0.7.0. Innowacją są tutaj kompatybilne z Pololu, czyli wtykowe, sterowniki silników krokowych. Umożliwia to zastąpienie stosunkowo głośnych sterowników A4988 cichszymi sterownikami TMC. Na płycie głównej STM32F103T6 steruje wszystkimi funkcjami drukarki i ekranu dotykowego. Ponadto istnieje moduł ESP8266 do połączenia WLAN, za pomocą którego kody GCode mogą być przesyłane do drukarki za pomocą wtyczki Cura. Chmura MKS jest również dostępna, jeśli chcesz sterować drukarką 3D za pomocą aplikacji.

Sterowanie drukarkami FISun

FlSun QQ-S Pro jest drukarką 3D sterowaną za pomocą ekranu dotykowego, kabla USB lub sieci WLAN. Oprogramowanie układowe MKS oferuje tutaj bardzo łatwy do zrozumienia interfejs, który zawiera piktogramy i duże przyciski dotykowe. QQ-S Pro można również obsługiwać za pomocą ekranu dotykowego. Wstępna konfiguracja drukarek 3D delta z Marlinem jest nieco bardziej skomplikowana niż z oprogramowaniem MKS, ale po dostrojeniu PID, kalibracji delta i UBL, czyli poziomowaniu stołu, drukarka jest gotowa do użycia. W zasadzie obie koncepcje obsługi są atrakcyjne, nawet jeśli dostęp do niektórych funkcji jest nieco pośredni.

Podgrzewany stół drukujący

Okrągły stół drukujący drukarki FlSun QQ-S Pro składa się z wielowarstwowej konstrukcji. Izolacja, element grzejny, rozprowadzająca ciepło płyta aluminiowa i szklana płyta powlekana ceramiką tworzą stół roboczy. Rozgrzanie stołu roboczego z 22°C do 60°C zajmuje niecałe 2,5 min. Moc grzewcza wynosi ok. 200W, a wbudowana izolacja i rozpraszacz ciepła zapewniają bardzo równomierne ogrzewanie powierzchni roboczej. Obraz termiczny prawie nie pokazuje wyraźnie zimniejszych punktów. Niewiele ciepła jest tracone nawet w trzech punktach mocowania. Przyczepność stołu drukarskiego przedstawia typowy obraz szkła ceramicznego. Gdy odległość od dyszy do stołu jest prawidłowa, nie ma prawie żadnych problemów z przyczepnością PLA. Z drugiej strony ABS i ASA wymagają pewnego przygotowania, a PETG nie powinien być drukowany na szkle.

Jakość druku 3D drukarek FISun

Oprogramowanie układowe ma duży wpływ na szybkość i jakość druku. Przy niskich prędkościach, jak ustalono w teście praktycznym, FlSun QQ-S Pro zawsze pokazuje przyzwoitą jakość, niezależnie od oprogramowania układowego. Wydruk testowy z oprogramowaniem Marlin w kolorze szarym pokazuje nieco mnie śladów łączeń niż ten z firmware MKS w kolorze białym, ale należy tutaj również zauważyć, że temperatury z hotendu są podobno inaczej obliczane przez Marlina i Firmware MKS. Druk przy obu oprogramowaniach daje zbliżoną dokładność rozmiarów. Cienkie ścianki stają się nieco szersze do krawędzi, ponieważ wynika to z zastosowania ekstrudera typu Bowden. Poszczególne warstwy są tutaj starannie ułożone. Ogólnie rzecz biorąc, wynik jest wystarczająco dobry, kiedy za pomocą drukarki 3D chcemy wyprodukować wiele interesujących obiektów, znając specyfikację techniczną drukarki. W praktyce różnica między oprogramowaniem Marlin i MKS jest znacznie bardziej zauważalna w niektórych modelach. Marlin ma wyraźną przewagę, zwłaszcza gdy ma powstać wiele zaokrąglonych powierzchni. Oprogramowanie układowe lepiej oblicza ruchy, dzięki czemu dysza nie ugrzęźnie. Często jednak jest to jedyna główna różnica między oprogramowaniem Marlin a oprogramowaniem MKS. Równie dobrze tworzone są obiekty z wieloma liniami prostymi. Prędkość drukowania należy odpowiednio dopasować w taki sposób, aby zniwelować nieznaczny efekt drgań głowicy drukującej. Prawdziwą zaletą drukarek typu Delta jest możliwość tworzenia wielu wyższych obiektów jeden po drugim. Ponieważ ramiona ekstrudera wychodzą od góry, nie przeszkadzają już wykonanym modelom. Oszczędza to czas nagrzewania i chłodzenia pomiędzy poszczególnymi wydrukami.