Filtruj według

Pojemność
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Cena
0 1
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Kurs elektroniki

Kondensatory elektrolityczne SMD

Kondensatory elektrolityczne SMD - Kondensatory elektrolityczne to powszechnie stosowane komponenty elektroniczne. Niezaprzeczalną zaletą takich elementów są ich bardzo małe rozmiary (w stosunku do wysokich wartości pojemności). Kolejnym atutem jest niski poziom rezystancji szeregowej oraz niska indukcyjność szeregowa. Kondensator należy podłączać do obwodu równolegle - będzie on wtedy ładował się w trakcie pracy układu, a w razie zmniejszenia lub całkowitego zaniku zasilania odda zgromadzoną wcześniej energię.

Ilość produktów: 1
Loading...

Kondensator elektrolityczny 470uF/16V SMD - 5szt.

Kondensator elektrolityczny SMD, pojemność: 470 uF, napięcie maksymalne: 16 V, temperatura pracy maksymalna: 85 °C. Cena za 5 szt.
Indeks: UCC-00294
Indeks: UCC-00294
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 1,98 zł Cena 0,99 zł
  • Obniżka
  • Promocja

Kondensatory elektrolityczne SMD

Kondensator to komponent elektroniczny zbudowany z dwóch przewodników, które dzieli dielektryk. W przypadku kondensatora elektrolitycznego jedną z elektrod stanowi elektrolit (substancja zdolna do jonowego przewodzenia), natomiast druga elektroda wykonana jest z metalu (na przykład aluminium). Posiadamy w ofercie kondensatory elektrolityczne SMD (z angielskiego: surface-mount devices) - kondensatory elektrolityczne przeznaczone są do montażu powierzchniowego. Urządzenia wykonane z komponentów korzystających z tej technologii charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Do lutowania elementów SMD w warunkach domowych bardzo dobrze sprawdza się lutownica z funkcją Hot Air.

Zastosowanie kondensatorów elektrolitycznych

Kondensatory to komponenty elektroniczne, które wykorzystuje się do wielu zadań, ale najczęściej kojarzone są z filtrowaniem sygnałów z zakłóceń lub przy prostowaniu prądu zmiennego napięcia na stałe. W takich sytuacjach bardzo często ujawnia się właściwość kondensatorów elektrolitycznych, które znakomicie radzą są z filtracją niskich częstotliwości, natomiast wysokie są ich słabszą stroną. To dokładnie przeciwność kondensatorów ceramicznych (które znakomicie radzą sobie z wysokimi częstotliwościami), więc budując filtr warto zastosować oba rodzaje kondensatorów. Podczas montowania elementu w obwodzie trzeba pamiętać o tym, że kondensatory elektrolityczne należy podłączać zgodnie z ich polaryzacją. Podłączenie kondensatora w nieprawidłowym kierunku (przeciwnie do polaryzacji) poskutkuje uszkodzeniem elementu lub nawet jego wybuchem.

Kondensator SMD i wiele więcej - Co oferujemy?

Nasz sklep oferuje kondensatory elektrolityczne SMD o pojemnościach 4,7 µF, 10 µF, 22 µF, 47 µF, 100 µF, 220 µF, 470 µF. Produkty o większych pojemnościach sprzedawane są pojedynczo, natomiast pozostałe oferujemy w zestawach po 5 takich samych elementów, dzięki czemu cena jest jeszcze atrakcyjniejsza. Nasze kondensatory są przeznaczone do stosowania z napięciami 15, 25, 35 lub 50 V, natomiast maksymalna temperatura pracy nie powinna przekroczyć 85 °C. Kondensator SMD to element, który przyda się w wielu projektach elektronicznych.