Promowane produkty

Polecane

Kondensatory elektrolityczne SMD

Przepraszamy za niedogodności.

Kondensatory elektrolityczne SMD

Kondensator to komponent elektroniczny zbudowany z dwóch przewodników, które dzieli dielektryk. W przypadku kondensatora elektrolitycznego jedną z elektrod stanowi elektrolit (substancja zdolna do jonowego przewodzenia), natomiast druga elektroda wykonana jest z metalu (na przykład aluminium). Posiadamy w ofercie kondensatory elektrolityczne SMD (z angielskiego: surface-mount devices) - kondensatory elektrolityczne przeznaczone są do montażu powierzchniowego. Urządzenia wykonane z komponentów korzystających z tej technologii charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Do lutowania elementów SMD w warunkach domowych bardzo dobrze sprawdza się lutownica z funkcją Hot Air.

Zastosowanie kondensatorów elektrolitycznych

Kondensatory to komponenty elektroniczne, które wykorzystuje się do wielu zadań, ale najczęściej kojarzone są z filtrowaniem sygnałów z zakłóceń lub przy prostowaniu prądu zmiennego napięcia na stałe. W takich sytuacjach bardzo często ujawnia się właściwość kondensatorów elektrolitycznych, które znakomicie radzą są z filtracją niskich częstotliwości, natomiast wysokie są ich słabszą stroną. To dokładnie przeciwność kondensatorów ceramicznych (które znakomicie radzą sobie z wysokimi częstotliwościami), więc budując filtr warto zastosować oba rodzaje kondensatorów. Podczas montowania elementu w obwodzie trzeba pamiętać o tym, że kondensatory elektrolityczne należy podłączać zgodnie z ich polaryzacją. Podłączenie kondensatora w nieprawidłowym kierunku (przeciwnie do polaryzacji) poskutkuje uszkodzeniem elementu lub nawet jego wybuchem.

Kondensator SMD i wiele więcej - Co oferujemy?

Nasz sklep oferuje kondensatory elektrolityczne SMD o pojemnościach 4,7 µF, 10 µF, 22 µF, 47 µF, 100 µF, 220 µF, 470 µF. Produkty o większych pojemnościach sprzedawane są pojedynczo, natomiast pozostałe oferujemy w zestawach po 5 takich samych elementów, dzięki czemu cena jest jeszcze atrakcyjniejsza. Nasze kondensatory są przeznaczone do stosowania z napięciami 15, 25, 35 lub 50 V, natomiast maksymalna temperatura pracy nie powinna przekroczyć 85 °C. Kondensator SMD to element, który przyda się w wielu projektach elektronicznych.