Filtruj według
Cena
17 20
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Typ ekranu
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (535) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Okulary VR 3D

Ilość produktów: 2
Loading...

Okulary VR Esperanza EMV300 dla smartfonów 3,5-6''

Okulary przeznaczone do oglądania filmów 3D lub grania w gry w wirtualnej rzeczywistości. Należy umieścić w nich smartfon z zainstalowaną odpowiednią aplikacją. Posiada...
4.3 (4)
Indeks: ZAS-07390
Indeks: ZAS-07390
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 19,90 zł Cena 19,90 zł
  • Darmowa dostawa

Kontroler Bluetooth Esperanza EMV101 do okularów VR

Pilot Bluetooth przeznaczony do użycia razem z okularami VR. Łączy się ze smartfonem oraz ułatwia sterowanie w aplikacjach oraz grach. Zasięg pilota jest równy 10 m.
5.0 (3)
Indeks: ZAS-07392
Indeks: ZAS-07392
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 17,90 zł Cena 17,90 zł
  • Darmowa dostawa

Systemy rzeczywistości wirtualnej o szerokich zastosowaniach

Okulary VR są szeroko stosowane w grach wideo, ale są również używane w innych aplikacjach, w tym w symulatorach i trenażerach. Obejmują one stereoskopowy montowany na głowie wyświetlacz (zapewniający oddzielne obrazy dla każdego oka), okulary 3D, dźwięk stereo i bardzo często również czujniki śledzenia ruchu głowy, które mogą obejmować żyroskopy, akcelerometry, magnetometry, strukturyzowane systemy oświetleniowe itp. Oprócz zastosowań rozrywkowych (do gier czy oglądania filmów 3D) tego rodzaju systemy stosowane są często do szkolenia lekarzy, zwłaszcza chirurgów, oraz żołnierzy zawodowych.

Wymagania, jakie spełniać muszą okulary 3D

Stworzenie systemu rzeczywistości wirtualnej, zwłaszcza okularów 3D, nie jest trywialną sprawą. Źle zaprojektowane urządzenia nie będą dawały pełnego efektu trójwymiarowości, a ponadto powodować mogą u użytkowników mdłości, zawroty głowy czy ból oczu. Okulary VR muszą charakteryzować się niskimi opóźnieniami, aby obraz szybko reagował na ruch. Obraz musi mieć też dostatecznie dużą rozdzielczość, aby piksele nie były widoczne, szczególnie jeżeli system VR, jaki wykorzystujemy, ma szeroki kąt widzenia. Kluczowym elementem każdych okularów 3D są soczewki mapujące obraz z płaskich wyświetlaczy do oczu użytkownika, aby zapewnić realistyczny i niemęczący oczu obraz.

Smartfony jako urządzenia do systemu VR

Niektóre okulary VR wykorzystują smartfony do kontroli rzeczywistości wirtualnej i wyświetlania trójwymiarowego obrazu. Nie jest to nieuzasadnione podejście. Po pierwsze, niemalże każdy posiada tego rodzaju urządzenie. Po drugie, współczesne telefony komórkowe posiadają wysokiej klasy wyświetlacze, które mają dostatecznie niskie opóźnienie, jak i wysoką rozdzielczość, żeby sprawdzić się jako wyświetlacz w okularach 3D. W nowoczesne smartfony wbudowane są sensory, takie jak akcelerometry czy żyroskopy cyfrowe, co ułatwia zastosowanie ich w systemie rzeczywistości wirtualnej.