Filtruj według

Cena
0 10
Producent
Więcej (429) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

BOTLAND B. DERKACZ SPÓŁKA JAWNA Opinie z ekomi-pl.com

Multipleksery

Ilość produktów: 3
Loading...

Analogowy multiplekser CD4051 - 5szt.

8-kanałowy analogowy multiplekser w obudowie DIP16.
Indeks: UCC-00388
Indeks: UCC-00388
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 9,90 zł Cena 9,90 zł
  • Darmowa dostawa

Analogowy multiplekser/demultiplekser 4052 - THT - 5szt.

4-kanałowy analogowy multiplekser/demultiplekser w obudowie DIL-16(DIP).  W zestawie 5 sztuk układów.
Indeks: UCC-00387
Indeks: UCC-00387
Wysyłka 24h
Dostępny, wysyłka 24h!
(Sprawdź dostępność)
Cena podstawowa 9,90 zł Cena 9,90 zł
  • Darmowa dostawa

Analogowy multiplekser/demultiplekser MC4051BG - SMD

8-kanałowy analogowy multiplekser/demultiplekser w obudowie SO16 (SMD).
Indeks: UCC-00742
Indeks: UCC-00742
Oczekiwanie na dostawę
Niedostępny
Cena podstawowa 0,80 zł Cena 0,80 zł
  • Darmowa dostawa

Multipleksery – sterowane elektronicznie przełączniki sygnałów cyfrowych i analogowych

Multiplekser elektroniczny może być uważany za przełącznik z wieloma wejściami i pojedynczym wyjściem. Symbol multipleksera w schemacie elektrycznym to trapez równoramienny z dłuższą stroną równoległą zawierającą piny wejściowe i krótszą stroną równoległą zawierającą wyjście z układu. Linie sterujące podłączane i linie zasilania są rysowane zazwyczaj od strony pochylonych boków trapezu. Z uwagi na cyfrowe sterowanie multipleksera zazwyczaj posiadają one 2n wejść, gdzie n jest liczbą naturalną: 2, 3, 4, 5 etc. Multipleksery mogą być sterowane równolegle, z pomocą n-bitowego interfejsu, lub szeregowo, na przykład wykorzystując interfejs SPI czy I2C.

Multipleksery analogowe do elektronicznej selekcji sygnałów

W projektowaniu układów analogowych multiplekser jest specjalnym rodzajem przełącznika analogowego, który łączy jeden sygnał wybrany z kilku wejść do pojedynczego wyjścia. Element taki charakteryzuje się, oprócz liczby kanałów wejściowych i rodzaju interfejsu sterującego, także szeregiem innych istotnych parametrów elektrycznych, na które musisz zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego elementu. Dwoma najważniejszymi parametrami takiego układu są pasmo przenoszenia i maksymalna amplituda sygnału. Pasmo mówi o tym, jaka jest najwyższa częstotliwość sygnału, który może być transmitowany przez układ. Analogicznie amplituda sygnału mówi o maksymalnym napięciu sygnału, które nie przesteruje wejścia multipleksera.

Sterowane selektory cyfrowe

W systemach cyfrowych selektory przełączają sygnały cyfrowe. W takim układzie zarówno sygnały komutowane, jak i sygnały sterujące są cyfrowe. Układy tego rodzaju posiadają zazwyczaj 2, 4, 8 lub 16 wejść, ale zdarzają się także multipleksery cyfrowe o jeszcze większej liczbie wejść sterujących. Posiadający już 16 wejść selektor wymaga co najmniej 4 linii sterujących. W przypadku interfejsu równoległego układy o większej liczbie wejść często wyposażone są w interfejsy szeregowe do sterowania nimi, co redukuje liczbę potrzebnych pinów sterowania. Multipleksery cyfrowe są głównie wykorzystywane do zwiększenia ilości danych, które mogą być przesyłane przez sieć w określonym czasie i szerokości pasma.