Analogowy multiplekser/demultiplekser 4052 - THT - 5szt.

Indeks: UCC-00387 EAN: 5904422329464

4-kanałowy analogowy multiplekser/demultiplekser w obudowie DIL-16(DIP). W zestawie 5 sztuk układów.

Analogowy multiplekser/demultiplekser 4052 - THT - 5szt.
14,50 zł
11,79 zł netto
Zapłać później
Producent: OEM

Opis produktu: Analogowy multiplekser/demultiplekser 4052 - THT

4-kanałowy analogowy multiplekser/demultiplekser w obudowie DIL-16(DIP). W ofercie również podstawka.

Parametry:

 • Napięcie zasilania: od 3 V do 18 V
 • Liczba kanałów 4
 • Obudowa DIL-16 (przewlekana)
 • W zestawie 5 sztuk układów

Analogowy multiplekser/demultiplekser 4052 - THT
Analogowy multiplekser/demultiplekser 4052 - THT - 5 szt.

Prezentowane układy to niezwykle popularne, analogowe multipleksery 4 bitowe z rodziny CMOS 4000. Układ 4052 (znany też jako CD4052, choć wielu producentów stosuje nieco inne oznaczenia) składa się z dwóch czterokanałowych (de)multiplekserów – ich działanie można opisać analogicznie do czteropozycyjnego przełącznika, którego wyprowadzenie wspólne (oznaczone X lub Y) jest łączone z jednym z czterech wejść/wyjść (odpowiednio – 0X, 1X, 2X, 3X lub 0Y, 1Y, 2Y, 3Y), wybieranych poprzez zastosowanie odpowiedniej kombinacji stanów logicznych na wejściach sterujących A i B.

Dodatkowe wejście INHIBIT (INH) pozwala całkowicie rozłączyć wszystkie kanały poprzez ustawienie na nim stanu wysokiego (H). Co ważne – poszczególne sekcje (X oraz Y) są łączone synchronicznie – przykładowo, gdy na wejściach A i B panują odpowiednio stany: niski (L) i wysoki (H), to połączone ze sobą są jednocześnie linia X z pinem 2X oraz linia Y z 2Y.

Parametry elektryczne układu 4052

Układ 4052 należy do rodziny CMOS 4000, może być zatem zasilany napięciem ze znacznie szerszego zakresu, niż inne układy logiczne (np. 74HC czy 74HCT) – oferowany przez nas multiplekser/demultiplekser bez problemu współpracuje z napięciami od 3 V aż do 15 V. Taki sam zakres dotyczy także przełączanych przez układ sygnałów analogowych.

Co ciekawe, mimo wielu lat obecności na rynku układ 4052 nadal oferuje naprawdę dobre parametry sygnałowe. Może pracować z przebiegami o częstotliwości aż do 40 MHz, a czas propagacji to zaledwie 25 ns (w typowych warunkach pracy). Poziom wprowadzanych przez układ zniekształceń w torze sygnałowym to zaledwie 0,04 % (dla 1-kilohercowego sygnału sinusoidalnego).

Szerokość opakowania 5 cm
Wysokość opakowania 1.5 cm
Głębokość opakowania 8 cm
Masa opakowania 0.001 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Zasady składania reklamacji towaru

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosimy odpowiedzialność na zasadach określonych w Kodeksie Cywilnym za wady fizyczne i prawne.

Po wykryciu wady Kupujący ma prawo:

 • złożyć oświadczenie o żądaniu obniżenia ceny,
 • złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, ale nie wtedy kiedy wada jest nieistotna,
 • żądać wymiany rzeczy na wolną od wad,
 • żądać usunięcia wady.

Informujemy, że Dział Reklamacji firmy Botland rozpatruje zgłoszenia w ciągu 14 dni kalendarzowych od daty ich wpłynięcia. Botland odpowiada z tytułu rękojmi jeśli wada fizyczna zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od momentu wydania rzeczy.

Informacje dotyczące korzystania z prawa odstąpienia od umowy

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawnymi Konsument ma prawo odstąpić od umowy kupna-sprzedaży w terminie 30 dni bez podania przyczyny. Termin ten wygasa po upływie 30 dni od momentu, w którym Konsument wszedł w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Konsumenta weszła w posiadanie rzeczy.

Informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz §4 Regulaminu zwrot towaru przysługuje wyłącznie Konsumentom (zakup niezwiązany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową). Zwroty nie przysługują Klientom (zakup związany bezpośrednio działalnością gospodarczą lub zawodową).

Przebieg reklamacji / zwrotu

W celu zgłoszenia reklamacji prosimy postępować zgodnie z instrukcją:

1 Zapoznaj się z zasadami reklamacji / zwrotu.
2 Wypełnij formularz, który znajduje się poniżej.
3 Zapoznaj się z treścią otrzymanej odpowiedzi.
4 Zabezpiecz i zapakuj niesprawny produkt.
5

Wyślij przesyłkę na podany niżej adres wraz z wydrukowanym formularzem oraz dowodem zakupu.

Formularz reklamacyjny

W celu rozpoczęcia procedury reklamacyjnej / zwrotu, wypełnij formularz.

Adres do wysyłki:

BOTLAND - SERWIS
Gola 25A
63-640 Bralin

Zasady reklamacji

W celu sprawnego przeprowadzenia procesu reklamacji, prosimy o zapoznanie się z opisanymi poniżej zasadami:

 1. Przed odesłaniem sprzętu prosimy o upewnienie się, iż produkt faktycznie jest niesprawny.
 2. W celu sprawnego przebiegu reklamacji prosimy o wypełnienie formularza reklamacyjnego oraz dołączenie go do przesyłki.
 3. Do reklamowanych produktów prosimy dołączyć dowód zakupu (np. paragon, fakturę lub potwierdzenie wykonania przelewu).
 4. Towar należy starannie zapakować, aby zapewnić bezpieczny transport i zapobiec kolejnym uszkodzeniom.
 5. Firma Botland nie odbiera paczek reklamacyjnych wysłanych za pobraniem.
 6. Zwrot kosztów przesyłki następuje po uznaniu reklamacji. Jest to kwota zgodna z najtańszą oferowaną formą dostawy.
 7. Sprzęt prosimy odsyłać kompletny razem z akcesoriami. Produkty niekompletne zostaną odesłane bez rozpatrzenia na koszt nadawcy.
 8. Samodzielna naprawa, przeprowadzona przez osoby nieuprawnione, tj. niebędąca naprawą przez firmę Botland, pozbawia Kupującego prawa do dalszego reklamowania.
 9. O sposobie rozpatrzenia reklamacji Kupujący zostanie poinformowany drogą elektroniczną (poprzez wiadomość e-mail).
 10. Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych kosztów wysyłki znajdują się na stronie: www.botland.com.pl w zakładce Dostawa.
 11. Odesłanie sprzętu jest równoznaczne z zapoznaniem się z powyższymi zasadami.

Zasady zwrotu towaru

 1. W celu skorzystania z prawa odstąpienia od umowy, Konsument zobowiązany jest poinformować Sprzedającego o swojej decyzji poprzez jednoznaczne oświadczenie.
 2. W celu sprawnego przebiegu procesu zwrotu prosimy o wypełnienie formularza zwrotu oraz dołączenie go do przesyłki, można wykorzystać inne oświadczenie niż zamieszczony formularz.
 3. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy do Konsumenta (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy przez nas oferowany). Konsument ponosi koszty przesyłki zwrotnej. Zwrot środków nastąpi w ciągu 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji odstąpienia od umowy. Zwrotu dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraził zgodę na inne rozwiązanie lub je zaproponował.
 4. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 5. Prosimy o odesłanie lub przekazanie nam rzeczy niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o odstąpieniu od umowy. Prosimy również o staranne zapakowanie towaru przed wysyłką.
 6. Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości produktu wynikającej z korzystania w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia cech i funkcjonalności.

Opinie o produkcie

Analogowy multiplekser/demultiplekser 4052 - THT - 5szt.

5/5

Średnia Ocena

2

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Adam 05.12.2023 Potwierdzony zakup
Szybka i profesjonalna obsługa
Tomasz K. 16.03.2022 Potwierdzony zakup
Stosuje w różnych układach ćwiczeniowych, w edukacji.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: