Programator czasowy cyfrowy 230V 3680W IP20 - Goobay 64900
- Nowość!
- Darmowa dostawa
Przewody antenowe umożliwiają szybką i niezawodną transmisję danych pomiędzy odbiornikiem a urządzeniem docelowym. Wykorzystywane są głównie w instalacjach RTV – SAT, w których to odpowiadają za przesyłanie obrazu i dźwięku do telewizorów oraz systemów Hi-Fi. Wybierając przewody antenowe, powinno się szczególną uwagę zwrócić na materiały, z jakich zostały one wykonane, ponieważ to właśnie od tego zależeć będzie ilość zakłóceń, a co za tym idzie, jakość odbioru obrazu i dźwięku.
Przewód antenowy SMA - 25cm - męsko-żeński - SparkFun CAB-22034
Przewód antenowy SparkFun to elastyczny przewód o długości 25 cm ze złączem SMA męskim na jednym końcu i żeńskim na drugim. Idealny do rozszerzania połączeń antenowych w...Przewód antenowy RP-SMA - 25cm - męsko-żeński - SparkFun CAB-22037
Przewód antenowy RP-SMA od firmy SparkFun to wysokiej jakości przewód koncentryczny o długości 25 cm , wyposażony w złącza RP-SMA męskie i żeńskie . Idealny do łączenia...Przewód antenowy SMA - 1m - męsko-żeński - SparkFun CAB-22035
Przewód antenowy SparkFun to elastyczny przewód o długości 1 m ze złączem SMA męskim na jednym końcu i żeńskim na drugim. Idealny do rozszerzania połączeń antenowych w...Przewód antenowy RP-SMA - 1m - męsko-żeński - SparkFun CAB-22036
Przewód antenowy RP-SMA od firmy SparkFun to wysokiej jakości przewód koncentryczny o długości 1 m , wyposażony w złącza RP-SMA męskie i żeńskie . Idealny do łączenia anten...Zobacz również
Sercem przewodów antenowych jest rdzeń elektryczny, określany także jako żyła wewnętrzna. Do produkcji rdzenia wykorzystywana jest czysta miedź lub stal miedziowana. Kolejnym elementem, z jakiego składają się przewody antenowe, jest dielektryk, czyli warstwa tworzywa sztucznego. Dielektryk pełni rolę izolatora, zapewniając optymalną impedancję falową całego kabla.
Następnym elementem przewodu antenowego jest cienka warstwa folii aluminiowej, której zadaniem jest ekranowanie całego kabla oraz ochrona przed zakłóceniami generowanymi przez inne połączenia lub urządzenia elektryczne. Ekran, w jaki wyposażone są przewody antenowe, jest dodatkowo wzmocniony oplotem wykonanym z siatki składającej się z cienkich drucików miedzianych lub aluminiowych. Warstwa ta ma zapewnić odpowiednią sztywność, a także zabezpieczać przed wyrobieniem się kabla podczas jego zginania.
Ostatnim elementem składowym, w jaki wyposażone są wszystkie przewody antenowe, jest płaszcz zewnętrzny. Do jego wykonania stosowane są elastyczne tworzywa sztuczne, takie jak między innymi polietylen (PE). Materiał ten chroni przewody antenowe przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także izoluje przed wilgocią i wpływem szkodliwych czynników atmosferycznych.
Jednym z najważniejszych czynników charakteryzującym przewody antenowe jest tak zwana tłumienność. Innymi słowy, jest to zdolność danego kabla do tłumienia sygnału roboczego. Wartość ta wyrażana jest na 100 metrów bieżących przewodu. Im będzie niższa, tym wyższej jakości będzie transmitowany sygnał.
Przewody antenowe powinny zostać dopasowane do środowiska, w jakim będą stosowane. Kable biegnące na zewnątrz budynków muszą posiadać grubą warstwę płaszcza zewnętrznego, a także być całkowicie odporne na promieniowanie UV oraz działanie wysokiej amplitudy temperatur. Ważna jest także skuteczność ekranowania. Przewody antenowe oraz inne kable będą na siebie wzajemnie oddziaływać, zakłócając swoją transmisję danych. Dlatego też w przypadku równoległego prowadzenia kilku różnych połączeń sieciowych konieczne jest wyposażenie się w dobrze ekranowane przewody antenowe.