Filtruj według
Cena
19 149
Więcej (-5) Ok Wyczyść
Producent
Więcej (530) Ok Wyczyść
Filtruj

Promowane produkty

Polecane

Adaptery Bluetooth USB

Ilość produktów: 6
Loading...

Moduł Bluetooth 4.0 na USB

Moduł Bluetooth 4.0 z wtykiem USB 2.0, który można podłączyć do komputera z systemem operacyjnym Windows XP, Vista, 7, 8, 10 lub Mac OS. Działa w zasięgu do 10 m, prędkość...
5.0 (4)
Indeks: DFR-03561
Indeks: DFR-03561
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 19,90 zł Cena 19,90 zł
  • Darmowa dostawa

Moduł Bluetooth 5.0 BLE USB nano - Edimax USB-BT8500

Moduł adaptera Bluetooth 5.0 BLE USB nano firmy Edimax  pozwala na bezprzewodowe połączenie z urządzeniami obsługującymi technologię Bluetooth. Do urządzeń tego typu należą...
5.0 (1)
Indeks: PER-19124
Indeks: PER-19124
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 49,90 zł Cena 49,90 zł
  • Darmowa dostawa

Photon Magic Dongle - moduł Bluetooth 4.0

Moduł Magic Dongle dla robota Photon pozwala na korzystanie z aplikacji Photon Magic Bridge . Aplikacja łączy 8 robotów Photon z komputerem i tablicą interaktywną. Magic...
5.0 (6)
Indeks: MBE-17259
Indeks: MBE-17259
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 109,90 zł Cena 109,90 zł
  • Darmowa dostawa

Bluefruit LE USB Friend - Bluetooth Low Energy (BLE 4.0) - nRF51822 v1.0 - Adafruit 2267

Płytka z modułem Bluetooth BLE i wtykiem USB A sterowanym poprzez układ FTDI. W systemie operacyjnym widnieje jako wirtualny port szeregowy COM.
Indeks: ADA-03152
Indeks: ADA-03152
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 124,00 zł Cena 124,00 zł
  • Darmowa dostawa

USB BLE-Link - moduł Bluetooth 4.0 Low Energy

Moduł Bluetooth BLE z wtykiem USB, który można podłączyć do komputera z systemem operacyjnym wspierającym BT 4.0. Urządzenie umożliwia zdalne programowanie modułów Arduino, w...
5.0 (1)
Indeks: DFR-03176
Indeks: DFR-03176
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 49,00 zł Cena 49,00 zł
  • Darmowa dostawa

Bluefruit LE USB Sniffer - Bluetooth Low Energy (BLE 4.0) - nRF51822 v2.0 - Adafruit 2269

Płytka z modułem Bluetooth BLE i wtykiem USB A, która umożliwia dostęp przesyłanych pakietów BLE. Urządzenie jest dedykowane do debugowania projektów opartych na przesyłaniu...
4.4 (3)
Indeks: ADA-03289
Indeks: ADA-03289
Wysyłka 24h
Dostępny
Cena podstawowa 149,00 zł Cena 149,00 zł
  • Darmowa dostawa

Adaptery Bluetooth USB – dlaczego wciąż są potrzebne?

Wszystkie produkowane obecnie laptopy, a także wiele komputerów stacjonarnych i minikomputerów jednopłytkowych (np. Raspberry Pi generacji 3 i 4) jest fabrycznie wyposażonych w zintegrowany moduł Bluetooth, pozwalający na łączenie z urządzeniami takimi, jak słuchawki bezprzewodowe, głośniki Bluetooth, zestawy audio stereo, a także zestawy słuchawkowe, akcesoria telekonferencyjne, urządzenia wskazujące czy też wszelkiej maści gadżety klasy wearable (tzw. „elektronika ubieralna”).

Wciąż jednak wiele modeli „pecetów” oraz budżetowych wersji minikomputerów SBC jest pozbawionych łączności bezprzewodowej w tym popularnym standardzie – sytuacja ta dotyczy zarówno wielu starszych urządzeń, jak i niektórych nowych konstrukcji. W takich przypadkach z pomocą przyjdzie Bluetooth adapter do komputera – niewielkie urządzenie o rozmiarach pamięci typu pendrive lub – bardzo często – jeszcze mniejsze, nie odróżniające się wymiarami od odbiornika myszy bezprzewodowej typu „nano”. Co ważne, adaptery USB doskonale współpracują z systemami Windows. Pozostałe systemy operacyjne takie jak różne dystrybucje Linuksa również współpracują adapterami Bluetooth, co ma niebagatelne znaczenie dla szerokiej rzeszy użytkowników otwartoźródłowych systemów operacyjnych.

Nic nie stoi także na przeszkodzie, by podłączyć komputer przenośny, wyposażony w adapter Bluetooth USB, do radia samochodowego – oczywiście należy upewnić się przedtem, że posiadany model radioodbiornika obsługuje komunikację bezprzewodową (można też zaopatrzyć się w odpowiedni adapter z wyjściem audio). Ponadto adaptery bluetooth można z powodzeniem sparować z wieloma urządzeniami mobilnymi takimi jak tablety, smartfony i odtwarzacze muzyki.

Adaptery Bluetooth USB do klasycznych zastosowań

W naszej ofercie zamieściliśmy różnego rodzaju adaptery Bluetooth podłączane bezpośrednio do portu USB komputera. W zależności od potrzebnego standardu łącza, możesz wybierać zarówno modele kompatybilne z Bluetooth 2.0, jak i nowoczesne adaptery wspierające transmisję danych do/z niskomocowych urządzeń w standardzie Bluetooth 4.0 BLE (Bluetooth Low Energy).

Do tej pierwszej grupy należy niedrogi, miniaturowy moduł firmy Esperanza o oznaczeniu EA159, który oprócz systemów Windows XP, Vista, 7, 8 oraz 10 współpracuje także z dystrybucjami Linuksa, stosowanymi w minikomputerach Raspberry Pi – na stronie produktu znajdziesz link z opisem instalacji sterowników w systemie operacyjnym „maliny”.

Polecamy ponadto dalekozasięgowy moduł BLE BLED112-V1, a także markowy adapter Bluetooth USB Asus USB-BT400, również wspierający standard Bluetooth 4.0 BLE. Mamy też dedykowane adaptery Lego WeDo 2.0, pozwalające połączenie komputera ze sterownikami robotów światowej sławy producenta klocków dla dzieci i młodzieży.

Adaptery Bluetooth USB do zastosowań specjalnych

W sklepie Botland znajdziesz także dwa specjalne adaptery Bluetooth USB, przeznaczone do zastosowań prototypowych i ewaluacyjnych. Bluefruit LE USB Friend marki Adafruit to niewielka płytka z modułem Bluetooth BLE, sterowanym poprzez konwerter USB-UART produkcji FTDI. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest prosta komunikacja z poziomu niemal dowolnego programu terminalowego, pracującego pod jednym ze wspieranych przez układy FTDI systemów operacyjnych.

Adapter Bluetooth - dodatkowe informacje

Moduł jest widziany w systemie operacyjnym jako wirtualny port szeregowy (COM), a do sterowania można użyć komend AT. Z kolei moduł Bluefruit LE USB Sniffer pozwala na „podsłuchiwanie” ruchu na łączu Bluetooth 4.0 BLE, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, zajmujących się debuggowaniem aplikacji wykorzystujących ten wszechobecny i nowoczesny standard komunikacji bezprzewodowej.

Wszystkie produkty dostępne w asortymencie Botland pochodzą bezpośrednio od producentów lub sprawdzonych dostawców, dzięki czemu masz gwarancję oryginalności. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących modułów Bluetooth zachęcamy do kontaktu z naszymi doświadczonymi doradcami.

Adaptery Bluetooth USB - FAQ

Podczas wybierania adaptera Bluetooth-USB do komputera warto zwrócić uwagę na wielkość modułu, a także dostępność dodatkowych funkcji, na przykład obsługę kodeku aptX.

Adapter Bluetooth-USB pozwala zaimplementować możliwość bezprzewodowej komunikacji przez Bluetooth w urządzeniach, które nią nie dysponują, ale posiadają port USB - na przykład w laptopach czy niektórych płytkach mikrokontrolerowych.

Adapter Bluetooth przypomina z wyglądu nośnik pamięci USB typu pendrive.

Zazwyczaj adapter Bluetooth-USB zaczyna działać od razu po podłączeniu do portu USB. W niektórych przypadkach konieczne jest zainstalowanie dodatkowych sterowników - najczęściej można pobrać je ze strony producenta adaptera.